“ЯТТлар муддатдан олдин ёпилмоқда: бу эса ёшларнинг тадбиркорликка оид билимлари етарли эмаслигини кўрсатади”, дейишмоқда сурхондарёлик маслакдошларимиз
27.03.2018, 20:26
O‘zLiDeP Сурхондарё вилоят, туман ва шаҳар Кенгашлари ташаббуси билан ташкил этилган “Ёш либераллар” клуби қошидаги “Келажак депутатлари” ҳамда “Ёш тадбиркорларнинг муаммоларини ўрганиш” гуруҳлари самарали фаолият юритмоқда. Эътиборлиси, ушбу клублар ўз атрофига билимга чанқоқ, фаол ва ташаббускор ёшларни жипслаштирган.
Айни чоғда ушбу гуруҳ аъзолари аҳоли, айниқса, электоратимиз вакиллари муаммолари атрофлича ўрганган ҳолда, депутатлик корпуслари орқали уларга ижобий ечим топишга астойдил киришган.
Ангор туманида ташкил этилган “Ёш либераллар” клуби йигит-қизларимизнинг сиёсий билимларини оширмоқда” мавзуидаги тадбирнинг бош мақсади ҳам ана шу эзгу ниятларнинг рўёбига қаратилди.
–Келажак депутати сифатида ўзим сайланган сайлов округи ҳудудидаги якка тартибдаги ёш тадбиркорлар муаммоларини ўрганяпмиз, – дейди O`zLiDeP Ангор туман Кенгаши “Келажак депутатлари” гуруҳи раҳбари Азизжон Неъматуллаев. – Ҳозирда ёш тадбиркорлар орасида якка тартибдаги тадбиркорлик субеъктларни муддатидан олдин тугатилиши каби ҳолатлар кўп учрамоқда. Бунинг асосий сабаби эса ёшларнинг тадбиркорлик соҳасига оид билим ва кўникмалари етарли эмаслигидадир. Шу боисдан ёшлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш баробарида уларни ўйлантираётган муаммоларни гуруҳимиз аъзолари билан биргаликда имкон қадар тезроқ ҳал этишга алоҳида эътибор қаратяпмиз.
Тадбир сўнггида “Ёш либераллар” клуби қошидаги “Келажак депутатлари” ҳамда “Ёш тадбиркорлар муаммоларини ўрганиш” гуруҳларига овоз бериш йўли билан раҳбар сайлаб олинди.

“Субъекты индивидуального предпринимательства досрочно закрываются: это свидетельствует о недостаточности знаний у молодежи касательно предпринимательства”
30.03.2018, 15:37
Эффективно действуют группы «Будущие депутаты» и «Изучение проблем молодых предпринимателей» при клубе «Молодые либералы», организованном по инициативе Сурхандарьинского областного, районных и городских Советов УзЛиДеП. Примечательно, что эти клубы объединили вокруг себя образованных, активных и инициативных юношей и девушек.
В настоящее время члены данной группы всесторонне изучают проблемы населения, особенно, представителей электората, стремятся через депутатский корпус оказать им содействие в решении актуальных вопросов.
На реализацию этих благородных идей и была направлена основная цель организованного в Ангорском районе мероприятия на тему «Клуб “Молодые либералы” повышает политические знания юношей и девушек”.
–В качестве будущего депутата изучаю проблемы молодых индивидуальных предпринимателей на своем избирательном округе, – сказал руководитель группы «Будущие депутаты» Ангорского районного Совета УзЛиДеП Азизжон Неъматуллаев. – В настоящее время среди молодых предпринимателей часто встречаются факты досрочного прекращения деятельности субъектов индивидуального предпринимательства. Основная причина этого заключается в  недостаточности знаний и навыков молодежи в сфере предпринимательства. Поэтому  наряду с поддержкой молодежного предпринимательства мы уделяем особое внимание совместно с членами группы более скорейшему решению волнующих их проблем.
В завершении мероприятия путем голосования были избраны руководители групп «Будущие депутаты» и «Изучение проблем молодых предпринимателей» при клубе “Молодые либералы”.