O‘zLiDeP солиқ Концепцияси лойиҳасини муҳокама қилмоқда (ВИДЕО)
Аввал хабар берилганидек, жорий йилнинг 10 апрель куни ITC Халқаро бизнес марказида O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси, партиянинг парламентдаги фракцияси ва Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги  ташаббуси билан мамлакатимиз тадбиркорлари иштирокида Солиқ сиёсати Концепцияси муҳокамаси ўтказилди.
Маълумки, ушбу концепция хўжалик юритувчи субъектлар ва аҳолига солиқ юкини янада камайтириш, солиқларнинг рағбатлантирувчи ролини кучайтириш, солиқ тўловчиларнинг солиқ тизимига ишончини ошириш ва бунинг асосида солиқ салоҳиятини кенгайтириш, бюджет даромадларининг авваламбор республика ҳудудлари даражасида ишончли манбаларини таъминлаш ҳамда солиқ маъмурчилигини тубдан такомиллаштириш ҳамда солиқлар ва бошқа мажбурий тўловлар йиғувчанлигини ошириш бўйича солиқ тизимини янада такомиллаштириш мақсадида қабул қилинмоқда.
Асосий маъруза билан Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги раиси ўринбосари Г.Исламова сўзга чиқди, у ишлаб чиқилаётган Концепциянинг қатор муҳим жиҳатларига тўхталиб ўтди. Маърузада кўтарилган мавзулар долзарблиги ва уларнинг мамлакат солиқ сиёсатини янада ислоҳ қилишдаги аҳамиятини ҳисобга олган ҳолда биз маъруза матнини эътиборингизга ҳавола этишни мақсадга мувофиқ деб билдик.

Обсуждаем Концепцию налоговой политики (ВИДЕО)
Как ранее уже сообщалось, 10 апреля с.г. в Международном бизнес центре ITC по инициативе  ИКПС УзЛиДеП, фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса и Национального агентства проектного управления при Президенте Республики Узбекистан было проведено обсуждение Концепции налоговой политики с участием предпринимателей страны.
Как известно,  данная концепция принимается  в целях дальнейшего совершенствования налоговой системы страны по дальнейшему снижению налоговой нагрузки на хозяйствующих субъектов и население, усилению стимулирующей роли налогов, повышению доверия налогоплательщиков к налоговой системе и на этой основе расширению налогового потенциала, обеспечению надежных источников формирования доходов бюджета, прежде всего, на уровне регионов республики, а также коренному совершенствованию налогового администрирования и повышению собираемости налогов и других обязательных платежей.
С одним из основных докладов выступила Г.Исламова - заместитель председателя Национального агентства проектного управления при Президенте Республики Узбекистан, которая остановилась на ряде важных аспектов указанной Концепции. Ввиду актуальности поднятых в докладе тем и значимости их для дальнейшего реформирования налоговой политики страны, представляем Вашему вниманию  ключевые моменты выступления.