“Зартепа” маҳалласидаги 19-сонли МТМни қайта қуриш учун давлат бюджетидан 2 миллиард 900 миллион сўм маблағ ажратилди
27.06.2018, 18:13
Бу ҳақда халқ депутатлари Ангор туман кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳининг навбатдаги йиғилишида алоҳида таъкидланди. Йиғилишда туман мактабгача таълим муассасаси бўлими мудири Н.Қорқулованинг ҳисоботи тингланди.
Ҳисоботда таъкидланганидек, айни чоғда туманда 16 та давлат мактабгача таълим муассасаси бўлиб, шундан 12 таси қишлоқ жойларида, 4 таси эса туман марказида жойлашган. Мазкур таълим муассасаларида 144 нафар педагог 2075 нафар тарбияланувчиларга таълим-тарбия бериб келмоқда.
– Ҳозирга қадар тумандаги 10 та МТМ кузатув камералари, 16 та газ плитаси ва шунча миқдордаги музлаткич, 119 миллион сўмлик чойшаблар тўплами билан қайта жиҳозланди, – дейди Н.Қорқулова. –Шу билан бирга, 4 миллиард сўмлик замонавий тиббий жиҳозлар, бадиий адабиёт ва ўйинчоқлар, спорт анжомлари, мусиқа асбоблари ҳамда замонавий ахборот-технологиялари билан таъминланди. Бундан ташқари, жорий йилда “Зартепа” маҳалласидаги 19-сонли мактабгача таълим муассасини қайта қуриш учун давлат бюджетидан 2 миллиард 900 миллион сўм маблағ ажратилди.
Йиғилишда шунингдек, мактабгача таълим муассасаларини арзон ва сифатли озиқ-овқат маҳсулотлари билан таъминлаш мақсадида “Сурхон тиббиёт таълим таъминот базаси” МЧЖ, “Чорвадор Нормўмин” ва “Хуррамова чорвачилик” фермер хўжаликлари билан шартнома тузилиб, 22 хил турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари тўлиқ етказиб берилаётгани таъкидланди.

Для строительства дошкольного образовательного учреждения №19 в махалле «Зартепа» из государственного бюджета выделено 2 млрд. 900 млн. сум
29.06.2018, 19:08
Это было особо выделено в ходе очередного заседания депутатской группы УзЛиДеП в Ангорском районном Кенгаше народных депутатов, на котором был заслушан отчет заведующего районным отделом дошкольного образования  Н.Коркуловой.
Как отмечалось в отчете, в настоящее время в районе действуют 16 государственных ДОУ, из них 12 – в сельской местности, 4 – в районном центре. В данных образовательных учреждениях 144 педагога воспитывают 2075 детей.
–До настоящего времени 10 дошкольных образовательных учреждений района обеспечены камерами наблюдения, 16 - газовыми плитами и холодильниками, комплектами постельного белья на 119 млн. сум, – сказала Н.Коркулова. – Вместе с тем, они оснащены современным медицинским оборудованием, художественной литературой и игрушками, спортивным инвентарем, музыкальными инструментами и современными информационно-коммуникационными технологиями на 4 млрд. сум. Кроме того, в текущем году для строительства дошкольного образовательного учреждения №19 в махалле «Зартепа» из государственного бюджета выделено 2 млрд. 900 млн сум.
На заседании в целях обеспечения ДОУ качественной продовольственной продукцией заключены договора с ООО «Сурхон тиббиёт таълим таъминот базаси», фермерскими хозяйствами «Чорвадор Нормумин» и  «Хуррамова чорвачилик», которыми будет поставлено 22 вида продовольственной продукции.
На заседании даны соответствующие рекомендации по повышению эффективности работы в этом направлении.