Бектемирликларнинг коммунал хизматига мурожаати: Олдин тартибга келтирсин, кейин пул “талаб” қилсин (+ВИДЕО)
03.10.2018, 16:50
Халқ депутатлари Бектемир туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи томонидан аҳоли ва тадбиркорларни ўйлантириб келаётган  муаммоларини жойида ҳал этиш мақсадида мутасадди ташкилот вакиллари иштирокида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Унда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси, партия Тошкент шаҳар ва туман Кенгаши ходимлари, бир қатор мутасадди ташкилот вакиллари ҳамда маҳалла фаоллари ва тадбиркорлар иштирок этди.
Дастлаб партия депутатлари туманда инвестиция лойиҳаларининг амалга оширилиши, “Обод маҳалла”, “Ҳар бир оила ­­­- тадбиркор” ва “Yoshlar - kelajagimiz” дастурлари доирасида олиб борилаётган ишлар хусусида батафсил маълумот беришди.
Мулоқотда ўз ечимини кутаётган муаммолар кўтарилар экан, мутасаддилар масъулиятни ҳис этган ҳолда бу масалаларга жиддий ёндошишлари ва уларни ҳал этишда партия депутатлик гуруҳи ҳамкорликда ишлашга доимо тайёр эканлиги таъкидланди.
Йиғилишда маҳалла фаоллари томонидан кўтарилган 2 та, тадбиркорлар томонидан кўтарилган 3 та масалала тегишли ташкилотларга йўналтирилди ва уларни ҳал этилиши бўйича депутатлар ўз назоратига олишди.

Обращение бектемирцев в коммунальную службу: сначала услуга – потом оплата (+ВИДЕО)
Депутатской группой УзЛиДеП в Бектемирском районном Совете УзЛиДеП в целях решения на месте проблем, волнующих население и предпринимателей, проведена беседа за «круглым столом» с участием представителей соответствующих организаций.
В мероприятии приняли участие сотрудники Исполнительного Комитета Политического Совета УзЛиДеП, Ташкентского городского и районного Советов партии, представители ряда отраслевых организаций, активисты махалли и предприниматели.
Сначала депутаты от партии представили подробную информацию о реализуемых в районе инвестиционных проектах, работе, проводимой в рамках программ “Благоустроенная махалля”, “Каждая семья ­­­- предприниматель” и “Молодежь – наше будущее”.
В ходе беседы говорилось о ждущих своего решения проблемах, необходимости более серьезного подхода ответственных лиц к данным вопросам и готовности депутатской группы к совместной работе по решению данных актуальных проблем.
Поднятые активистами махалли 2 вопроса и 3 - выдвинутых предпринимателями, направлены в соответствующие организации, депутаты взяли под свой контроль их исполнение.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-10-04 08:18:27
Партиямиз депутатларининг назорати бу купчилик муоммаларни олдини олишда ахамиятли урин тутади. Биз уйлаймиз юкоридаги маколадаги муоммалар (Бу каби муоммалар бошкада жойларда учрашади) тез кунда депутатларимиз тамонидан урганилиб ечимини топади