Жанубий кон бошқармасига қарашли 4-гидрометаллургия заводининг 10 нафарга яқин ходими O‘zLiDePга аъзо бўлди
08.10.2018, 18:39
Қўшработ туманидаги Жанубий кон бошқармасига қарашли 4-гидрометаллургия заводи маданият саройида O‘zLiDeP Самарқанд вилояти ҳамда Қўшработ туман Кенгашлари томонидан партия дастурий мақсад ва вазифаларининг тарғиботи ҳамда тадбиркорликни ривожлантиришга оид Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан қабул қилинган қарор ва Фармонларнинг мазмун-моҳиятини кенг тарғиб этишга қаратилган учрашув ташкил этилди.
Унда O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари-аппарат раҳбари Илҳом Ботиров мамлакатимизда тадбиркорликни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар, тадбиркорлар учун яратилаётган шароитлар ҳақида гапириб, “Ҳар бир оила –  тадбиркор”, “Yoshlar – kelejagimiz” Давлат дастурларининг мазмун-моҳияти хусусида ҳам  йиғилганларга тушунча берди.
– “Ҳар бир оила тадбиркор”, “Yoshlar – kelejagimiz” Давлат дастурларининг мазмун-моҳияти бағишланган тарғибот ташвиқот учрашувларини ўтказишга катта эътибор қаратяпмиз, – дейди “Yoshlar – kelejagimiz” жамғармаси Қўшработ туман бўлими раҳбари Хуршид Эшқобилов. – Ўтказилаётган тадбирлар натижасида тадбиркорликка иштиёқманд юртдошларимиз сафи кенгайиб бораётир.
Тадбирда 20 ортиқ корхонанинг ишчи-ходимлар сиёсий ташкилот сафига кириш истагини билдиришди. Заводнинг 10га яқин ходимлари партия сафига қабул қилинди.
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-09 16:41:15
Қўшработ туманида партиямиз сафининг янада кўпайиши бу ҳаммамизнинг ютуғумиз ҳисобланади. Биз ҳаммамиз биргаликда кучмиз.

Около 10 работников 4-гидрометаллургического завода при рудном управлении Южный стали членами УзЛиДеП
10.10.2018, 20:22
Во дворце культуры 4-гидрометаллургического завода при рудном управлении Южный в Кушрабатском районе Самаркандским областным и Кушрабатским районным Советами УзЛиДеП организована встреча, направленная на пропаганду программных целей и задач партии, широкое разъяснение сути и значения постановлений и указов Президента Республики Узбекистан касательно сферы развития предпринимательства.
В мероприятии первый заместитель председателя – руководитель аппарата Самаркандского областного Совета УзЛиДеП Илхом Ботиров рассказал об осуществляемой работе в деле развития предпринимательства в стране, создаваемых условиях для предпринимателей, о государственных программах “Каждая семья – предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”.
– Мы уделяем большое внимание проведению пропагандистских мероприятий, посвященных сути и значению Государственных программ “Каждая семья - предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”, – сказал руководитель Кушрабатского районного отдела фонда “Yoshlar – kelejagimiz” Хуршид Эшкобилов. – В результате проводимых мероприятий расширяются ряды наших соотечественников, намечающих наладить предпринимательскую деятельность.
В мероприятии работники более 20 предприятий выразили желание вступить в ряды политической организации. Около 10 работников завода приняты в ряды партии.