O‘zLiDeP депутати кўмаги билан Андижон шаҳрида хайрия тадбирлари ташкил этилди
Ҳафизахон Икромова Андижон шаҳридаги Оқроввот маҳаласида истиқомат қилади. Ёлғиз, боқувчиси йўқ бу фуқаро халқ депутатлари Андижон шаҳар Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Шоҳрухбек Солиев сайловчиларидан бири. Бугун у халқ вакилига овоз бериб адашмаганидан мамнун. Чунки халқ манфаати, аҳоли розилиги учун берилган ваъдалар бугун ўзини оқлаётганини ҳар қадамда кўриш мумкин.
-Депутатга раҳмат, унинг биз каби кўнгли яримлар ҳолидан доимий хабар олишлари кўнглимизни кўтаради, ҳамиша эътибордан четда эмаслигимизни ҳис қиламиз, - дейди Ҳафизахон Икромова. – Мана, масалан, куни кеча хонадонимдаги электр симёғочдаги носозликни вақтида бартараф этишда кўмаклашгани эртанги қишли қировли кунларимиздаги қулайликка заминдир. Бундан ташқари суюлтирилган газ баллони тақдим этилгани ҳам мана шундай эзгу ёрдамнинг намунасидир.
Ҳафизахон Икромова каби ёрдамга муҳтожлар депутат кўмагидан хурсанд. Жумладан, Андижон шаҳридаги “Наврўз” маҳалласида истиқомат қилувчи Ҳабибахон она Қосимова 1-гуруҳ ногирони, тўшакка михланган онахонга ғамхўрлик зарур. Депутат ҳомийлиги остида олиб берилган ногиронлик аравачасида бугун маҳалла айланишга чиқаётган онахоннинг қувончи чексиз.
-Тўғри, депутат Шоҳруҳбек бизнинг сайлов округимиздан сайланган эмас, бироқ бизнинг мурожаатларимизга ҳам бефарқ қарамайди. Бундай хайрли ишлар халқ ишонган ҳар бир номзод фаолиятида кўриниши керак.
Муяссархон Умурзақова,
Кенгаши мафкуравий
ташвиқот-тарғибот
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-15 16:58:44
Депутатларимиз ташаббуси билан ўтказилаётган хайрли ишлар кулами тоборо ортиб бормоқда. Халқ ноиблари чин маънода халқнинг дарду ташвишлари билан яшасагина халқнинг розилигига эришади.

При содействии УзЛиДеП в городе Андижане организованы благотворительные мероприятия
Хафизахон Икромова проживает в махалле «Окроввот» города Андижана. Одинокая, потерявшая кормильца эта женщина является одной из избирателей члена депутатской группы УзЛиДеП в Андижанском городском Кенгаше народных депутатов Шохрухбека Солиева. Сегодня она рада тому, что не ошиблась, проголосовав за народного представителя. Так как, ныне на каждом шагу можно видеть то, что дают свои плоды данные обещания на пути интересов народа, удовлетворения потребностей населения.
-Спасибо депутату за особую заботу и внимание, помощь и поддержку, - сказала Хафизахон Икромова. – Например, на днях устранили неисправность в электросети моего дома. Кроме того, доставили баллоны с сжиженным газом.
Также оказана помощь и забота инвалиду 1-группы Хабибахон Касымовой, проживающей в махалле “Навруз” города Андижана. При содействии депутата пожилой женщине передана инвалидная коляска.
-Действительно, депутат Шохрухбек избран не от нашего избирательного округа, но он был небезразличен к нашим обращениям. Такая забота и отзывчивость могут служить примером для каждого депутата.
Муяссархон Умурзакова,
заведующая отделом Андижанского
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-15 16:58:44
Депутатларимиз ташаббуси билан ўтказилаётган хайрли ишлар кулами тоборо ортиб бормоқда. Халқ ноиблари чин маънода халқнинг дарду ташвишлари билан яшасагина халқнинг розилигига эришади.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб2018-10-15 15:22:10
Партиямиздан сайланган депутатларимизнинг фаоллиги бизни кувонтиради албатта, уларнинг хурмати баланд булиб халкнинг ишончи ошади ва жамиятда хам обруси ортади.