Партия раҳбари шуманайлик тадбиркорлар ҳузурида
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов Шуманай туманидаги тадбиркор ва фермерлар билан амалий мулоқот қилди.
Унда тадбиркор ва фермерлар манфаатини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларнинг фаолиятидаги учраётган муаммоларни ўрганиш ва бартараф этиш, партиямизнинг энг муҳим вазифаларидан эканлиги таъкидланди.
Партия раҳбари  тумандаги “Досмурза чарво” фермер хўжалигига ташриф буюриб, хўжалик фаолияти билан яқиндан танишди. Чорвачиликка ихтисослашган ушбу фермер хўжалигида 89 гектар ер мавжуд бўлиб, 16 та турли хил сут маҳсулотларини қайта тайёрлаш корхонаси ва аҳолига маишии хизмат кўрсатиш шохобчаларининг фаолияти йўлга қўйилган. 12 нафар киши доимий иш билан банд.
Шунингдек, А. Хаитов тумандаги “Матирзаева Розалия”  корхонасига ҳам борди.
Қарийб 22 йилдан буён миллий ва замонавий услубда кийим-кечаклар, ўтовлар учун гиламлар, “ақ басқур”, “қизил басқур”, “кереге танғиш”, “изба-дизбе”, “упшин”, “жан бау” каби матоларни тайёрлаш ишлари билан шуғулланиб келаётган ҳунарманд Олтиной опа меҳмонларни корхона фаолияти билан яқиндан таништирди.
Эътиборга молик жиҳати ушбу корхонада фаолият юритаётган хотин-қизлар партия аъзолигига қабул қилинди.
Бундан ташқари партия раҳбари теримчилар ҳолидан хабар олиш мақсадида тумандаги “Қарабайли инвест”, “Махмудов Бекполат ” ва “Мирзабеков Марқабай” фермер хўжаликларида ҳам бўлди.

Лидер партии в кругу шуманайских предпринимателей
Председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Актам Хаитов провел практический диалог с предпринимателями и фермерами Шуманайского района.
В нем говорилось о том, что важнейшими задачами партии являются всесторонняя поддержка интересов предпринимателей и фермеров, изучение и устранение встречающихся в их деятельности проблем.
Руководитель партии посетил фермерское хозяйство “Досмурза чарво”, непосредственно ознакомился с деятельностью хозяйства. В распоряжении данного фермерского хозяйства, специализирующегося на животноводстве, имеются 89 гектаров земли, налажена деятельность предприятия по переработке молока и производству 16 видов молочной продукции, а также пункты по оказанию бытовых услуг населению. 12 человек обеспечены постоянной работой.
Также А.Хаитов посетил предприятие “Матирзаева Розалия”  в районе.
Мастерица Олтиной-опа, которая на протяжении 22 лет изготавливает в национальном и современном стиле одежду, ковры для юрт, различные ткани, познакомила гостей с деятельностью предприятия.
Примечательно, что работающие на данном предприятии женщины и девушки приняты в ряды партии.
Кроме того, руководитель партии навестил сборщиков хлопка и побывал в фермерских хозяйствах “Карабайли инвест”, “Махмудов Бекполат” и “Мирзабеков Маркабай”.
Встречи продолжаются.
1333
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб2018-10-21 09:59:50
Партиямиз рахбарларининг чекка туманлардаги партия Кенгашларии фаолиятига эътибор каратиб уларнинг амалий ишлари билан танишиб, тадбиркорлар ва фермерлар билан сухбат килиши уз маслахатларини бериши бу бизга деган катта хурмат деб биламиз. Рахмат! Эътибор ва куллаб кувватлаш бор жойда уз узидан ишнинг самарадорлиги ошади