Саноқли кунлардан кейин тадбиркорлар, фермерлар ва ишбилармонлар манфаатларини ҳимоя қилиш мақсадида сиёсий майдонга чиққан O‘zLiDeP ташкил топганига 15 йил тўлади. Айни пайтда мазкур сана муносабати билан жойларда байрам тадбирлари ўтказиляпти. Партиямиз фаолияти сарҳисоб қилиниб, келгусидаги вазифалар белгилиб олинмоқда. Сарҳисоб тадбирларида тадбиркорлар манфаатларини ишончли ҳимоя қилиш, маҳаллий Кенгашлардаги партия гуруҳлари ва O‘zLiDeP фракцияси кўмагида аҳолини қийнаётган муаммоларни ҳал этиш, партиямиз аъзолари сонини оширишга келгуси йилларда ҳам партиямизнинг устувор вазифаси бўлиб қолиши алоҳида таъкидланмоқда.
– Бу йил O‘zLiDeP тарихида яна бир муҳим воқеа билан ёдда қоладиган бўлди, – дейди O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси ўринбосари Бахтиёр Якубов. – Партиямиз ташкил топганининг 15 йиллиги арафасида сафимизга O‘zLiDePнинг 500 мингинчи аъзоси қўшилди. Сирдарё вилоятидаги “Ҳожи Баҳодирхон ота” корхонаси раҳбари Ҳасан Жабборовнинг партиямизга аъзо бўлиши натижасида партиямиз ярим миллион тарафдорга эга қудратли сиёсий кучга айланди. Қувонарлиси, 500 мингинчи аъзомиз ҳам мамлакатимизнинг энг фаол, ташаббускор ва фаолиятига инновацион ғояларни татбиқ этаётган тадбиркорлардан бири.
Ҳ.Жабборов жорий йилда “Асака” банк вилоят филиали томонидан ажратилган маблағ ҳисобига 2 гектар майдонда Жанубий Корея технологияси асосида помидор етиштирувчи 2 та иссиқхона барпо этди.
– Гидропоника усулида деҳқончилик қилиш учун махсус унумдор ер талаб қилинмайди, – дейди Ҳасан Жабборов. – Иссиқхонамиз тўлиқ автоматлаштирилган назорат тизими билан бошқарилади. Маҳсулотни тежамкор усулда суғориш ва озиқлантириш тизими мавжуд. Ўсимликлар озуқани илдизларини ўраб турган эритмадан олади.
Тадбиркорнинг айтишича, помидор кўчати экилган 2 гектарлик иссиқхонадан жорий йилда 400-440 тонна ҳосил олиш мўлжалланмоқда. Етиштирилган маҳсулотни маҳаллий бозор ва қўшни давлатларга экспорт қилиш режалаштирилган.
Дарвоқе, 500 мингинчи аъзомизнинг келгусидаги режалари кўп. У ўзи етиштираётган маҳсулотларни қайта ишлаш учун консерва цехи қуришни режалаштиряпти.
3859
Suhrob Hamdamov2018-11-13 20:43:36
Шундей тадбиркорлар юртимизда купайсин Хасанжон Жабборов ишларизда ривож ишлашдан чарчаманг !!!
Умидахон Исаева. Андижон вилоят кенгаши Аёллар қаноти бўлим мудири2018-11-13 14:40:11
O‘zLiDePнинг 500 мингинчи аъзоси Сирдарё вилоятидаги “Ҳожи Баҳодирхон ота” корхонаси раҳбари Ҳасан Жабборов бўлганлиги қуванарли албатта. Сафимиз шу каби фаоллар билан тўлиб борсин.

УзЛиДеП за 15 лет превратилась в мощную политическую силу, имеющую полмиллиона сторонников
После считанных дней исполнится 15 лет образованию УзЛиДеП, которая вышла на политическую арену в целях защиты интересов предпринимателей, фермеров и деловых людей. В настоящее время в связи с этой знаменательной датой на местах проводятся праздничные мероприятия. Подводятся итоги деятельности партии, намечаются очередные задачи. В отчетных мероприятиях особо отмечается, что в последующие годы приоритетными задачами партии будут оставаться вопросы надежной защиты интересов предпринимателей, решения проблем населения при содействии партийных групп в местных Кенгашах и фракции УзЛиДеП, увеличения числа членов партии.
– Этот год останется в истории УзЛиДеП с еще одним важным событием, – сказал заместитель председателя Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Бахтиёр Якубов. – В преддверии 15-летия образования нашей партии наши ряды пополнились 500 тысячным членом. Руководитель предприятия “Хожи Баходирхон ота” Сырдарьинской области Хасан Жабборов стал членом нашей партии, тем самым он стал полумилионным сторонников мощной политической силы. Отрадно, что наш 500-тысячный член является одним из самых активных, инициативных предпринимателей, внедривших инновационные идеи в свою деятельность.
Х.Жабборов в текущем году за счет средств, выделенных областным филиалом банка “Асака”, на 2 гектарах площади создал 2 теплицы для выращивания помидоров на основе южнокорейской технологии.
– Для осуществления земледелия на основе метода гидропоники не требуется специальной плодородной земли, – сказал Хасан Жабборов. – Наша теплица управляется полностью автоматизированной системой контроля. Имеется система экономного орошения и подпитки посевов. Растения получают подпитку через корни из специального раствора.
По словам предпринимателя, с теплицы на 2 гектарах, где выращиваются помидоры, в текущем году намечается получить 400-440 тонн урожая. Выращенную продукцию планируется реализовать на местных рынках и экспортировать в соседние государства.
Кстати, у нашего 500-тысячного члена партии большие планы на будущее. Он намечает построить консервный цех для переработки выращенной продукции.