O‘zLiDeP депутатлари ўқувчи-ёшларга 100га яқин китоб совға қилди
Халқ депутатлари Юнусобод туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоларининг жойлардаги учрашувлари аҳоли манфаатини ҳимоя қилиш, йиғилиб қолган муаммоларга жойида ечим топишда муҳим ўрин тутмоқда. Халқ ноибларининг бу галги ўрганишлари ҳам ҳар жиҳатдан самарали бўлди.
O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари Рената Юсупова ва Анвар Сайфиддинов Юнусобод туманидаги 122- сонли мактабда бўлиб, ёшлар билан дилдан мулоқот қилди, дарс жараёнлари билан танишди, ўқувчиларни қийнаётган муаммолар ечими юзасидан фикрлашди.
Ташриф чоғида халқ ноиблари ҳар бир ўқувчи билан юзма-юз мулоқот қилиб, уларни қизиқишларини ўрганди, муаммоларини ҳал этиш чораларини кўрди.
Суҳбат ва мулоқотлар давомида мактабда дарслик учун белгиланган асосий ўқув қўлланмалар етишмаслиги аён бўлди. Муаммони атрофлича ўрганган халқ ноиблари, шу куннинг ўзида ўқувчиларга 100га яқин китоблар совға қилди, турли ўқув қуроллари тарқатди.
Ўз навбатида, ўқувчи-ёшлар ҳам O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоларига ўз миннатдорчиликларини билдирди.

Депутаты от УзЛиДеП подарили учащейся молодежи около 100 книг
Встречи на местах членов депутатской группы УзЛиДеП в Юнусабадском районном Кенгаше народных депутатов играют важную роль в защите интересов населения, решении накопившихся проблем. Изучения, проведенные народными представителями на этот раз, были всесторонне эффективными.
Члены депутатской группы УзЛиДеП Рената Юсупова и Анвар Сайфиддинов посетили школу №122 Юнусабадского района, побеседовали с молодежью, ознакомились с процессами уроков, обменялись мнениями по волнующим учащихся вопросам.
В ходе бесед и диалогов стало очевидным, что в школе имеется нехватка основных учебных пособий. Депутаты, всесторонне изучив проблему, в тот же день подарили учащимся около 100 книг, передали различные учебные принадлежности.
В свою очередь, учащаяся молодежь также выразила свою благодарность членам депутатской группы УзЛиДеП.