O'zLiDeP Сирдарё вилояти Кенгаши раиси, сенатор Улуғбек Сотиболдиев сирдарёлик талабалар билан очиқ мулоқот ўтказди
22.11.2018, 17:04
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, “Bek Sluster” масъулияти чекланган жамияти шаклидаги Ўзбекистон—Буюк Британия қўшма корхонаси раҳбари Улуғбек Сотиболдиев Гулистон давлат университети талабалари даврасида бўлди.
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати — Ўзбекистон Либерал-демократик партияси, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Сирдарё вилояти кенгаши томонидан «Сенатор ва ёшлар» лойиҳаси доирасида ташкил этилган тадбирда талабалар, профессор-ўқитувчилар, Ёшлар иттифоқи ҳамда партия фаоллари иштирок этди.
Тадбирда мамлакатда амалга оширилаётган ислоҳотлар аҳамияти, қабул қилинаётган ҳужжатлар мазмун-моҳияти, қишлоқ хўжалигида кластернинг афзалликлари, тадбиркорлик учун яратилаётган кенг шароит ва имкониятлар ҳақида ҳаётий мисоллар асосида фикр юритилди.
«Лойиҳадан кўзланган мақсад ёшларни мамлакатимизда ҳуқуқий демократик давлат ва кучли фуқаролик жамияти барпо этиш жараёнига кенг жалб этиш, — дейди партия вилоят кенгаши ёшлар билан ишлаш бўлими мудири Ҳусан Жабборов. — Очиқ мулоқот тарзидаги бундай тадбирларда ёшларнинг фаоллиги, баъзан жуда ўринли таклифлар билан чиқаётгани қувонарли. Бугунги учрашувда ҳам талабаларни қийнаётган масалалар хусусида фикр алмашилди, ўз бизнес режасига эга бўлган ёшларга маслаҳат берилди ва йўл-йўриқ кўрсатилди».
Сўнгги янгиликлар
19.04.2024, 15:08
Депутатлар талабалар билан экология мавзусида қизиқарли суҳбат қурдилар
O’zLiDeP Наманган шаҳар кенгаши ташаббуси билан НамДУнинг биотехнология факультети ...
19.04.2024, 14:53
Депутат “маҳалла еттилиги” фаолиятини ўрганди
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, ЎзЛиДеП фракцияси аъзоси Шахноза Холмахаматова Яккабоғ ...

Председатель Сырдарьинского областного Совета УзЛиДеП, сенатор Улугбек Сотиболдиев провел открытый диалог с сырдарьинскими студентами
27.11.2018, 16:30
Член Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, руководитель ООО узбекско-британского СП “Bek Sluster” Улугбек Сотиболдиев встретился со студентами Гулистанского государственного университета.
В мероприятии, организованном в рамках проекта «Сенатор и молодежь» Движением предпринимателей и деловых людей — Либерально-демократической партии Узбекистана, Сырдарьинским областным Советом Союза молодежи Узбекистана, приняли участие студенты, профессора-преподаватели, активисты Союза молодежи и партии.
В мероприятии говорилось о сути и значении осуществляемых в нашей стране реформ, принимаемых документов, преимуществах кластеров в сельском хозяйстве, создаваемых широких возможностях и условиях для предпринимательства.
- Цель проекта – широкое привлечение молодежи к построению в стране правового демократического государства и сильного гражданского общества, — сказал завотделом областного Совета партии по работе с молодежью Хусан Жабборов. — Отрадно, что в таких мероприятиях в духе открытого диалога молодежь проявляет активность, выступает с перспективными предложениями. На сегодняшней встрече состоялся обмен мнениями по волнующим студентов вопросам, а юношам и девушкам, намеренным наладить собственный бизнес, даны консультации и советы.