Боғотлик депутатларимиз мактаб ошхоналарини Халқ депутатлари туман Кенгаши сессиясида муҳокама қилмоқчи
09.12.2018, 19:46
Боғотлик депутатларимиз мактаб ошхоналарини  Халқ депутатлари туман Кенгаши  сессиясида муҳокама қилмоқчи
Халқ депутатлари Боғот туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи ҳамда маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш бўйича доимий комиссиясининг қўшма йиғилиши бўлиб ўтди.
Унда туман ҳокимлиги молия бўлими мудири Жавлон Рўзметовнинг ҳисоботи тингланди.
–Бюджет контингент даромадлари режаси 17 млрд 575 млн сўм этиб белгиланган бўлса-да, бюджетга 19 млрд 405 млн. сўм туширилди, – дейди  Жавлон Рўзметов. –Харажатлар эса режада 89 млрд 813 млн. сўм бўлиб, ҳақиқатда  89 млрд 220 млн. сўмга  бажарилган. Шунингдек, “Обод қишлоқ” дастури ижросини таъминлаш борасида туманнинг Миришкор қишлоғи “Маънавият” маҳалласидаги 16-сонли МТМни таъмирлаш ҳамда моддий техник базасини мустаҳкамлаш юзасидан туман маҳаллий бюджетининг қўшимча манбалари ҳисобидан 343,9 млн. сўм, “Обод маҳалла” жамғармаси ҳисобидан эса 500 млн. сўм ажратилган.
Йиғилишда бажарилган ишлар билан бир қаторда тумандаги мавжуд муаммолар ҳам таҳлил қилинди.
–Куз-қиш мавсуми учун ижтимоий соҳа муассасаларига етказиб берилаётган кўмирнинг сифати талабга жавоб бермайди, – дейди Халқ депутатлари Боғот туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари Б.Қобулов. – Шунингдек, мавжуд мактабларда умумий овқатланиш хоналари ҳам талаб даражасида эмас. Мазкур муаммоларга эса биз, депутатлар жим қараб тура олмаймиз.

Багатские депутаты от УзЛиДеП намерены обсудить вопрос школьных столовых на сессии районного Кенгаша народных депутатов
11.12.2018, 16:49
Состоялось совместное заседание депутатской группы УзЛиДеП в Багатском районном Кенгаше народных депутатов и постоянной комиссии по формированию и исполнению местного бюджета, реализации экономических реформ.
На заседании заслушан отчет заведующего финансовым отделом районного хокимията Жавлона Рузметова.
–План доходов бюджета намечен на 17 млрд 575 млн сум, несмотря на это в бюджет поступило 19 млрд 405 млн. сум, – сказал  Жавлон Рузметов. –Расходы в плане составили 89 млрд 813 млн. сум, в реальности выполнены на  89 млрд 220 млн. сум. Также в деле обеспечения исполнения программы “Обод кишлок” для ремонта и укрепления материально-технической базы дошкольного образовательного учреждения №16 в махалле «Маънавият» села Миришкор данного района за счет дополнительных источников районного местного бюджета выделены 343,9 млн. сум, из средств фонда “Обод махалла” - 500 млн. сум.
На заседании наряду с выполненными работами также сделан анализ имеющихся проблем.
–Не отвечает требованиям качество угля, поставляемого учреждениям социальной сферы для осенне-зимнего периода, – сказал руководитель депутатской группы УзЛиДеП в Багатском районном Кенгаше народных депутатов Б.Кобулов. – Также не на должном уровне столовые в школах. Мы, депутаты, не можем равнодушно смотреть на эти проблемы.