O‘zLiDeP сирдарёлик 100 нафарга яқин ногирон хотин-қизнинг ҳолидан хабар олди
O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши Гулистон шаҳар хотин-қизлар қўмитаси билан ҳамкорликда “Юксак эътибордан– мунаввар диллар” мавзуида тадбир ташкил этди.
Унда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг аёллар масалалари бўйича ўринбосари М.Ходжаева, Соғлиқни сақлаш вазири ўринбосари Э.Баситханова ҳамда вилоят Хотин-қизлар қўмитаси раиси Д. Ўроловалар иштирок этди.
Тадбирда сўз олганлар йиғилганларни Бош қомусимиз қабул қилинганининг 26 йиллиги  билан самимий мубарокбод этиб, ўтган йиллар давомида мамлакатимизда хотин-қизларни ижтимоий-ҳуқуқий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш, оила, никоҳ муносабатларини тартибга солиш, ёш оилаларга моддий ва маънавий кўмак кўрсатишга қаратилган ишлар тизимли амалга оширилаётганини таъкидлади.
– Кейинги йилларда юртимизда оила, оналик ва болаликни ижтимоий муҳофаза қилиш, хотин-қизларнинг жамиятимиз ижтимоий-сиёсий ҳаётидаги фаол иштирокини таъминлашга алоҳида эътибор қаратилмоқда, – дейди O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг аёллар масалалари бўйича ўринбосари М.Ходжаева. –Натижада эса аёлларнинг оила, давлат ва жамият ҳаётидаги ўрни ва роли тобора мустаҳкамланиб бормоқда. Бу жараёнда партия “Аёллар қаноти” томонидан олиб борилаётган саъй-ҳаракатлар ўз самарани бераётир.
Тадбир якунида 100 нафарга яқин ногиронлиги бўлган хотин-қизларга O‘zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгашининг эсдалик совғалари топширилди.
1672
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани ижрочи котиб2018-12-12 11:54:49
Меҳр ва оқибат азалдан ўзбек халқига хос бўлган инсоний фазилатлардан биридир. Партиямизнинг бу каби савобли ишлари кулами тоборо кенгшайиб бормоқда.

Активисты УзЛиДеП навестили около 100 сырдарьинских женщин-инвалидов
Сырдарьинским областным Советом УзЛиДеП совместно с Гулистанским городским комитетом женщин организовано мероприятие на тему “Забота и внимание воодушевляет сердца”.
В нем приняли участие заместитель председателя Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП по вопросам женщин М.Ходжаева, заместитель министра здравоохранения Э.Баситханова и председатель областного комитета женщин Д.Уролова.
Выступившие в мероприятии искренне поздравили собравшихся с 26-летием принятия нашего Основного Закона, отметили, что за прошедшие годы в нашей стране осуществляется системная работа в деле социально-правовой поддержки женщин, упорядочения семьи, брака, оказания материальной и моральной поддержки и помощи молодым семьям.
– В последние годы в стране уделяется особое внимание социальной защите семьи, материнства и детства, обеспечению активного участия женщин в общественно-политической жизни общества, – сказала заместитель председателя Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП по вопросам женщин М.Ходжаева. – В результате все более укрепляется роль и место женщин в семье, в жизни государства и общества. В этом процессе свои результаты дают усилия и меры, проводимые “Женским крылом” партии.
В завершении мероприятия около 100 женщинам-инвалидам вручены памятные подарки Сырдарьинского областного Совета УзЛиДеП.