O‘zLiDeP Бухорода Президентимиз маърузасини тарғиб қилмоқда
O‘zLiDeP Бухоро вилоят Кенгаши Президентимизнинг Бош қомусимиз  қабул қилинганининг 26 йиллигига бағишлаб ўтказилган  тантанали маросимдаги “Билимли  авлод   буюк  келажакнинг, тадбиркор халқ – фаровон  ҳаётнинг, дўстона  ҳамкорлик эса   тараққиётнинг  кафолатидир”  номли   маърузаси  моҳиятига бағишланган тадбир ўтказди.
Тадбирда сўз олган партия вилоят Кенгаши бўлим мудири    Юлдуз Каримова давлатимиз раҳбари  маърузасидаги  асосий  йўналишлар  юзасидан  фикр-мулоҳаза  билдирди.
Қайд этилганидек, маърузада мамлакатимиз ҳаётининг сўнгги бир йилида рўй берган ўзгариш ва янгиланишлар ҳақида батафсил сўз  юритилган. Мустақиллик йилларида босиб ўтган ғоят мураккаб ва шарафли йўл Асосий қонунимизнинг ҳаётбахш кучи, улкан салоҳиятидан  далолат беради.
– Партиявий лойиҳаларнинг амалдаги ижроси кўпроқ  жойлардаги партия бўғинлари саъй-ҳаракатига боғлиқ, – дейди O‘zLiDeP Бухоро вилоят Кенгаши бўлим мудири Юлдуз Каримова. –Президентимиз  маърузасида илгари сурилган долзарб вазифалар ҳеч шубҳасиз барча партия фаоллари зиммасига катта  масъулият юклайди. Шу боис, маърузада белгилаб берилган вазифалар ижросини таъминлашда ҳар биримиз фаол ва ташаббускор бўлишимиз даркор.
Тадбир якунида иштирокчиларни қизиқтирган барча саволларга  ташкилотчилар томонидан  атрофлича  жавоб берилди.

УзЛиДеП в Бухаре разъясняет доклад Президента страны
Бухарским областным Советом УзЛиДеП проведено мероприятие, посвященное сути и значению доклада Президента страны на торжественном собрании, проведенном в связи с 26-годовщиной принятия нашего Основного закона.
Выступившая в мероприятии завотделом областного Совета партии Юлдуз Каримова рассказала об основных направлениях, изложенных в докладе главы нашего государства.
Подчеркивалось, что в докладе сделан анализ осуществленных за минувший год изменениях и преобразованиях в жизни нашей страны. Пройденный за годы независимости чрезвычайно сложный и славный путь свидетельствует о жизнеутверждающей силе, огромном потенциале нашего Основного закона.
– Исполнение партийных проектов во многом зависит от действий партийных звеньев на местах, – сказала завотделом Бухарского областного Совета УзЛиДеП Юлдуз Каримова. – Выдвинутые в докладе Президента страны актуальные задачи возлагают большую ответственность на всех активистов партии. Поэтому в обеспечении исполнения намеченных в докладе задач каждый из нас должен быть активным и инициативным.
В завершении мероприятия по всем интересовавшим участников вопросам организаторами были даны подробные ответы.