O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов ННТ ўртасида ижтимоий шериклик муносабатларини мустаҳкамлашга ҳисса қўшган навоийликларга кўкрак нишони топширди
21.12.2018, 19:13
O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов ННТ ўртасида ижтимоий шериклик муносабатларини мустаҳкамлашга ҳисса қўшган навоийликларга кўкрак нишони  топширди
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов ҳудудий партия ташкилотлари фаолиятини ўрганиш ва ҳудуддаги аҳвол билан яқиндан танишиш мақсадида Навоий вилоятига ташриф буюрди.
Ташриф чоғида туманлардаги аҳоли шарт-шароитлари билан яқиндан танишиш, муаммоларини ўрганган ҳолда уларга партиявий воситалар орқали ечим топиш мақсадида партия фаоллари иштирокида учрашув ташкил этилди.
Тадбирда сўз олган O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов партия олдида турган устувор вазифалар, унинг жамиятдаги ўрни ва роли, партия ғояларини аҳоли орасида кенг тарғиб қилиш борасида зарур тавсиялар, кўрсатмалар берди. Мамлакатимизда бўлаётган демократик ўзгаришлар, ислоҳотлар ва бу жараёнда сиёсий партияларнинг ўрни, айниқса, O‘zLiDeP  фаолияти ҳақида тўхталиб ўтди.
Тадбир давомида шунингдек, O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов ННТ ўртасида ижтимоий шериклик муносабатларини мустаҳкамлаш ишларига муносиб ҳисса қўшганларга “Фуқаролик жамиятини ривожлантиришга қўшган ҳиссаси учун” кўкрак нишонини  топширди.
Тадбирда Навоий вилоят ҳокими ўринбосари Ф.Солиев ва Ўзбекистон ишбилармон аёллар ассоциацияси раҳбари Г.Маҳмудова иштирок этди.
Носирова Шоира Нормурадовна Кармана тумае Кенгаши депутати2018-12-23 22:27:53
O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов партия олдида турган устувор вазифалар, унинг жамиятдаги ўрни ва роли, партия ғоялари мамлакатимизда бўлаётган демократик ўзгаришлар, ислоҳотлар ва бу жараёнда сиёсий партияларнинг ўрни ҳақида айтган фикрлари депутатлар фаоллигини янада оширади.

Лидер УзЛиДеП А.Хаитов вручил нагрудные знаки навоийским активистам, внесшим вклад в укрепление социального партнерства между ННО
25.12.2018, 16:56
Председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП  Актам Хаитов в целях изучения деятельности территориальных партийных организаций   непосредственного ознакомления с положением дел на местах посетил Навоийскую область.
В ходе поездки в целях непосредственного ознакомления с условиями жизни населения в районах, изучения проблем и поиска путей их решения с помощью партийных средств проведена встреча с участием активистов партии.
Выступивший в мероприятии руководитель УзЛиДеП А.Хаитов дал необходимые рекомендации и указания в деле широкой пропаганды среди населения приоритетных задач, стоящих перед партией, ее роли и месте в обществе. Остановился на происходящих в нашей стране демократических преобразованиях, реформах и роли политических партий в этом процессе, особенно, о деятельности УзЛиДеП.
В ходе мероприятия также руководитель УзЛиДеП А.Хаитов вручил нагрудные знаки «За вклад в развитие гражданского общества» активистам, внесшим достойный вклад в работу по укреплению социального партнерства между ННО.
В мероприятии приняли участие заместитель хокима Навоийской области  Ф.Солиев и председатель Ассоциации деловых женщин Узбекистана Г.Махмудова.