O‘zLiDeP чустлик тарафдорларимизга Президент Мурожаатномаси моҳиятини тушунтирди
O‘zLiDeP Чуст туман Кенгаши Президентимизнинг Олий Мажлисга Мурожаатномаси моҳиятига бағишланган тадбир ташкил этди.
Унда халқ депутатлари туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари, партия туман Кенгаши ходимлари, БПТ раислари, тадбиркор ва фермерлар ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари қатнашди.
Таъкидланганидек, Мурожаатномада 2018 йилда амалга оширилган асосий ишлар якуни ва Ўзбекистон Республикасини 2019 йилда ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришнинг устувор йўналишлари ўз ифодасини топди. Бу эса, шубҳасиз давлатчилигимиз ривожланишида янги босқич бошланганидан далолат беради.
–Мурожаатномада мамлакатимизни келгусида ҳар томонлама ривожлантиришга қаратилган устувор вазифалар белгилаб берилди, – дейди O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Шукуржон Юлдашев. – Давлатимиз раҳбари Мурожаатномада ҳар бир соҳани алоҳида таҳлил этар экан, халқимизни қийнаётган, тараққиётимизга ғов бўлаётган муаммолар ҳақида очиқ гапириб, уларни бартараф этиш йўлларини кўрсатди. Шундан келиб чиқиб, биз депутатлар ваколатимиз доирасида жамиятдаги муаммоларни бартараф этишда ташаббускор бўлиб, янги таклифлар билан ислоҳотлар жараёнида фаол иштирок этишимиз зарур.
Тадбир сўнгида Мурожаатномада белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйи­ча чора-тадбирлар режаси қабул қилинди.

УзЛиДеП разъясняет своему электорату суть и значение Послания Президента страны
Чустским районным Советом УзЛиДеП организовано мероприятие, посвященное сути и значению Послания Президента страны Олий Мажлису.
В нем приняли участие члены депутатской группы УзЛиДеП в районном Кенгаше народных депутатов, работники районного Совета партии, председатели ППО, предприниматели и фермеры, представители широкой общественности.
Отмечалось, что в Послании подведены итоги работы за 2018 год и обозначены приоритетные направления социально-экономического развития Республики Узбекистан в 2019 году. Это, несомненно, свидетельствует о начале нового этапа развития нашей государственности.
–В Послании определены приоритетные задачи, направленные на всестороннее развитие страны в перспективе, – сказал член депутатской группы УзЛиДеП Шукуржон Юлдашев. – Глава нашего государства, отдельно анализируя в Послании каждую сферу, открыто говорил о волнующих наш народ проблемах, которые препятствуют развитию страны, указал на пути их устранения. Исходя из этого, мы, депутаты, в рамках своих полномочий должны быть инициативными и активными в предотвращении проблем в обществе, выступать с новыми предложениями в процессе реформ.
В завершении мероприятия был принят план мероприятий по реализации задач, намеченных в Послании руководителя страны парламенту.