O‘zLiDeР депутати кўмагида “Дилкор” МФЙдаги ички йўллар таъмирланади
Унда партия вилоят Кенгаши ходимлари, маҳаллий Кенгаш депутатлари, туман солиқ инспекцияси, туман прокуратураси ва  ИИБ вакиллари, тадбиркор ва фермерлар қатнашди.
Қабул давомида ҳудуд аҳли томонидан кредит маблағи олиш, ишга жойлашиш, тадбиркорлик қилиш учун ер ажратиш, электр энергияси, газ, ичимлик суви билан таъминлаш каби масалалар бўйича қатор мурожаатлар келиб тушди.
Хусусан, “Дилкор” МФЙдаги А.Навоий кўчасида яшовчи Жалол Рахимов ички йўлларни таъмирталаб эканидан шикоят қилиб, шу масалада кўмак сўради. Унинг мурожаатини халқ депутатлари туман Кенгашидаги O‘zLiDeР депутатлик гуруҳи аъзолари ўз зиммасига олиб, тегишли ташкилотлар билан ҳамкорликда ҳал этиб беришини маълум қилишди.
–Ички йўлларимиз таъмирталаб аҳволга келиб қолган. Бу эса болаларни мактабга бориб келишида қийинчилик туғдираётган эди, – дейди Ж.Рахимов. – O‘zLiDeР фаолларига раҳмат, уларнинг ташаббуси билан ҳудудимизда ташкил этилган сайёр қабулда муаммойимиз ижобий ҳал этиладиган бўлди. Бунинг учун партия фаоллари ва депутатларимиздан миннатдормиз.
Сайёр қабулда шунингдек, турли масалаларга оид 20 га яқин мурожаатлар келиб тушди. Уларнинг аксарияти жойида ҳал этилди, қолганлари назоратга олинди.

При содействии депутатов УзЛиДеП будут отремонтированы дороги в МСГ «Дилкор»
В нем приняли участие работники областного Кенгаша, депутаты местного Кенгаша, представители районной налоговой инспекции, прокуратуры и ОВД, предприниматели и фермеры.
В ходе приема поступило ряд обращений, касающихся вопросов получения кредитов, трудоустройства, выделения земель для предпринимательской деятельности, обеспечения электроэнергией, питьевой водой и газоснабжением и других.
В частности, от гражданина Жалола Рахимова, проживающего на улице А.Навои в махаллинском сходе граждан «Дилкор», поступила жалоба об удручающем состоянии дорог махалли. Ответственность за положительное решение его вопроса взяли на себя члены депутатской группы районного Кенгаша УзЛиДеП.
– Дороги в нашей махалле остро нуждаются в капитальном ремонте. Особенно затрудняются дети, которые ежедневно посещают школу, - говорит Ж.Рахимов. – Выражаю благодарность УзЛиДеП за организацию выездного приема. При их содействии наш вопрос будет решен положительно.
В ходе выездного приема в общей сложности поступило около 20 обращений. Большинство из них решено на месте, остальные взяты под контроль.