O‘zLiDeP “Аёллар қаноти” хотин-қизлар ўртасида мусобақа ташкил этди
O‘zLiDeP Андижон шаҳар Кенгаши “Аёллар қаноти” ҳудуддаги Муҳаммад Юсуф номли ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактабида “Соғлом она – мустаҳкам оила пойдевори” мавзуида спорт мусобақаси ўтказди.
Спортнинг волейбол тури бўйича ташкил этилган мусобақада шаҳардаги корхона, ташкилот ва муассасаларда фаолият юритаётган 300 нафар хотин-қизлардан иборат 22 та жамоа ўзаро беллашди.
“Мазкур мусобақа O‘zLiDeP Андижон шаҳар Кенгаши ҳамда шаҳар ҳокимлиги, хотин-қизлар қўмитаси ўртасида тузилган қўшма қарорга асосан “Соғлом она – мустаҳкам оила пойдевори” лойиҳаси доирасида ташкил қилинди. Беллашув давомида бирдамлик ва аҳилликни ўзига шиор билган жамоалар “Аёллар қаноти”нинг қимматбаҳо соврини ҳамда Самарқанд вилоятига бепул саёҳат чипталари учун ҳаракат қилдилар”, – дейди O’zLiDeP Андижон шаҳар Кенгаши аппарат раҳбари Жаҳонгир Жиянов.
Муросасиз кечган баҳслар якунида Андижон вилоят давлат санитария эпидимиология назорат маркази жамоаси фахрли 1-ўринни қўлга киритди.
Шунингдек, беллашувда “Энг фаол иштирокчи”, “Энг фаол жамоа”, “Энг ёш иштирокчи” ҳамда “Фахрий иштирокчи” номинациялари бўйича ҳам қатнашчилар ташкилотчилар томонидан фахрий ёрлиқ ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

“Женское крыло” УзЛиДеП организовало соревнования среди девушек и женщин
“Женское крыло” Андижанского городского Кенгаша УзЛиДеП организовало в Специализированной государственной общеобразовательной школе имени Мухаммада Юсуфа спортивные соревнования под лозунгом “Здоровая мать – фундамент крепкой семьи”.
В соревнования по волейболу приняли участие 22 команды, в которую вошли порядка 300 девушей и женщин из предприятий, организаций и учреждений города.
“Спортивное мероприятие прошло на основании совместного приказа Андижанского городского Кенгаша УзЛиДеП, хокимията и комитета женщин города. Участницы соревнований продемонстрировали дружную командную игру. Главными призами были ценный подарок от “Женского крыла” партии, а также туристчиеские билеты в Самарканд”, - говорит руководитель аппарата Андижанского городского Кенгаша УзЛиДеП Жахонгир Жиянов.
По итогам соревнований первого место удостоилась команда областного Центра государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Кроме этого, были выявлены победители по номинациям “Самая активная участница”, “Самая активная команда”, “Самая молодая участника”. Им вручены почетные грамоты и призы организаторов.