Карманалик депутатимиз “Пахтаобод”да сунъий қопламали мини-футбол майдони қурилишини ўз зиммасига олди
28.02.2019, 12:01
Карманалик депутатимиз “Пахтаобод”да  сунъий қопламали мини-футбол майдони қурилишини ўз зиммасига олди
O‘zLiDeP Кармана туман Кенгаши ҳудуддаги “Пахтаобод” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Қабулда ҳудудда ечимини кутаётган йўлларни таъмирлаш, тадбиркорликни ривожлантириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳоли бандлигини таъминлаш каби долзарб вазифаларга алоҳида эътибор қаратилди.
Фуқаролардан асосан уй-жой қуриш учун ер майдони ажратиш, болалар нафақаси, табиий газ, электр энергияси, ичимлик суви таъминотидаги муаммолар бўйича 20 га яқин мурожаатлар келиб тушди.
Масалан, “Пахтазор” кўчасида яшовчи Жамшид Бобоқулов кўп йиллардан бўён мебель ишлаб чиқараётгани, ҳозирда хориждан замонавий ускуналар олиб келмоқчи эканини айтиб, имтиёзли кредит олишда кўмак сўради.
Унинг мурожаатини халқ вакили, O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси С.Бозорова ўз зиммасига олди ва бу масала юзасидан туман “Алоқабанк” раҳбарига сўров юборишини маълум қилди.
Пахтакор-2 кўчасида яшовчи Умид Тўраев эса ички йўлларни таъмирталаб эканидан шикоят қилиб, шу масалада кўмак сўради. Унинг мурожаатини халқ депутатлари туман Кенгашидаги O‘zLiDeР депутатлик гуруҳи аъзолари ўз зиммасига олиб, тегишли ташкилотлар билан ҳамкорликда ҳал этиб беришини маълум қилишди.
“Пахтаобод” МФЙдаги “Мустақиллик” кўчасида болалар майдончаси йўқ. Маҳалла аҳли ёшларнинг спорт билан шуғулланиши учун сунъий қопламали мини-футбол майдони қуриш бўйича кўп маротаба туман маҳалла жамғармасига мурожаат қилган. Лекин ҳеч қандай натижа бўлмаган.
“Бизнинг болаларимиз ҳам спортга қизиқишади, футбол ўйнагиси келади. Шу боис, ҳудудимизга болалар майдончаси, теннис корти, фаввора, кексалар учун ўриндиқ ва шу каби дам олиш масканини қуриш керак”, – дейди маҳаллий аҳоли вакилларидан бири Муҳаммад Жўлиев.
Ушбу мурожаат юзасидан халқ ноиби, O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси С.Бозорова туман ҳокимига хат чиқариб, хомийлар асосида маҳаллага сунъий қопламали мини-футбол майдони қуришда ёрдам беришини маълум қилди.

UzLiDeP deputy will build a football stadium in Karmana
More than 20 complaints were received from citizens concerning the allocation of land plots for building houses, receiving children’s allowances, problems with electricity, drinking water and other issues. Particular attention was paid to issues of creation of new jobs, business development.
For example, Jamshid Babakulov, who lives on Pakhtazor Street, asked for assistance in obtaining a soft loan to expand production. He has been producing furniture products for many years and now intends to import equipment of foreign manufacture.
A member of UzLiDeP deputy group S. Bazarova assumed responsibility for solving the issue of J. Babakulova and sent a deputy request to the district branch of Aloqabank.
Umid Turayev, who lives in one of the houses of Pakhtakor-2, complained about the poor condition of internal roads and asked for help in solving this problem. Members of the party’s deputy group expressed their willingness to help with relevant organizations.
The lack of a football stadium on Mustakillik Street of Pakhtakor makhalla creates inconvenience for many young people. Residents repeatedly appealed to the Makhalla Fund of the district with a request to assist in construction of a mini-football stadium with artificial turf, but there was no effect.
“Our children love sports very much. They want to play football. Therefore, we need a playground, a tennis court, as well as recreation facilities for the older generation, a small fountain in our makhalla”, - said Muhammad Juliyev, a resident of the makhalla.
Member of UzLiDeP deputy group S. Bazarova noted that she would send a letter to the district khokimiyat and would contribute with involvement of sponsors to the construction of a mini-football stadium.