O‘zLiDeP фаоллари ногирон фуқаронинг мушкулини осон қилди
Сайёр қабул жараёни. Мурожаатчилар орасидан бир қиз минг истиҳола билан мутасаддиларга юзланди: “Дадамнинг жисмоний имконияти чекланган. Ногиронлик аравачаси учун навбатга турибмиз. Навбатда турганлар кўпчилик экан. Узоқ кутишга дадамнинг саломатликлари бардош беролмаяпти. Агар имкони бўлса...”
Қорақушчи ва Хўжақишлоқ маҳаллаларида O‘zLiDeP Фарғона вилояти ва Қўштепа туман Кенгашлари вакиллари ҳамда туман Кенгаши депутатлари иштирокида ташкил этилган “Сайёр қабул”да отасига аравача сўраган қиз, Холисхон Раҳматова сингари ўнлаб мурожаатчиларнинг муаммоларига ечим топилди.
1500 га яқин хонадон жойлашган мазкур маҳаллалар аҳолиси билан ўтказилган учрашувда анчадан бери йиғилиб қолган муаммолар ўртага ташланди. Хусусан, табиий газ таъминоти, электр тармоқларидаги муаммолар, уй-жой масалалари, ички йўлларни таъмирлаш, тиббий хизмат сифатини ошириш ҳамда ижтимоий ёрдам масалалари юзасидан аҳолининг мурожаатлари кўриб чиқилди. Аксарияти жойида ҳал этилди.
O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари ҳамда партия вилоят Кенгашининг жисмоний ва юридик шахсларни мурожатлари билан ишлаш бўлими мудири М.Махаметова кўмаги билан қўштепалик Таиржон Байсанов ҳам шу куни ногиронлик аравачасига эга бўлди.  Фуқаро ўзига кўрсатилган бу эътибордан мамнун эканини айтиб, партия вакилларига, депутатларга миннатдорчилик билдирди.

UzLiDeP activists helped people with disabilities and not only
On-site reception of citizens is being held. One of the participants of the event addressed the organizers: “My father is disabled. We are standing in line for a wheelchair, but the queue is big. I’m afraid dad won’t stand it. He wants to become a full member of society, to move...”
These words of Kholiskhon Rustamova were heard during the on-site reception of citizens, which was held in Korakushchi and Khujakishlok makhallas by Fergana regional and Kushtepa district kengashes of UzLiDeP.
All possible assistance was rendered not only to H.Rustamova, but also to many other people who turned for help and advice to members of the group. A total of 1,500 households are located in these two neighborhoods. Since then, a lot of problems have accumulated with the provision of natural gas, electricity, real estate, repair of internal roads, improvement of the quality of medical services, etc.
Members of UzLiDeP deputy group, as well as the head of department for working with appeals of individuals and legal entities of the regional Kengash of the party M.Makhametov assisted the Kushtepa resident Tairjan Baysanov in obtaining a wheelchair, who expressed great gratitude to the deputies and activists of the party for helping.