O‘zLiDeP тарғиботи: Чортоқда 12 фуқаро оилавий тадбиркорликни бошлади
O‘zLiDeP Наманган вилоят Кенгаши Чортоқ тумани “Мучум” МФЙда “O‘zLiDeP ўз томорқасида тадбиркорликни бошлаганларга кўмакдош” лойиҳаси доирасида очиқ мулоқот ўтказди.
Мулоқотда партия вилоят Кенгаши ходимлари, маҳаллий кенгаш депутатлари ва тажрибали томорқачилар томонидан тадбиркорлик фаолиятини йўлга қўйиш, томорқадан самарали фойдаланиш бўйича зарур маълумотлар берилди.
Тарғибот тадбири давомида ўз бизнесини бошлаш истагида юрган “Истиқлол” кўчасида яшовчи Шахноза Юсуповага “Миллий банк” АТБнинг туман филиалидан иссиқхона ташкил этиш учун 7.5 млн. сўм миқдорида кредит олишига кўмаклашилди.
“Гулшан” МФЙ “Замин” кўчасида яшовчи Иброҳим Султанов ҳам партия фаоллари тарғиботидан сўнг ўз бизнесини бошлашга қарор қилди.  Партия вакиллари ва Чортоқ саноат савдо комплекс қошидаги БПТ кўмагида “Халқ банк” АТБ туман филиалидан 13.5 млн. сўмлик кредит олиб, ўз томорқасида 5 сотих майдонда иссиқхона барпо этди.
Шу куни “Ойқирон” МФЙ “Мустақиллик” кўчасида истиқомат қилувчи Ойбек Олимов ҳам партия Чортоқ туман Кенгаши ва “Турғунбой Жавохир Ғайрат” фермер хўжалиги БПТ саъй-ҳаракати билан “Миллий  банк” туман филиалидан 9.5 млн сўмлик имтиёзли кредит олди ва фаолиятини бошлади.
–Халқимизда “Ерни боқсанг ер сени боқади” деган нақл бор, бу бежизга айтилмаган, – дейди О.Олимов. –Айниқса, жаннатмакон юртимизнинг иқлими, унумдор тупроғимиздан самарали фойдаланмаслик мумкин эмас. Шу боис, партия кўмагида яхши ният билан иссиқхона ташкил этдик.
Таъкидлаш керак, партия томонидан олиб борилаётган тарғибот ишлари натижасида томорқадан самарали фойдаланиб, яхши даромад топаётган оилалар сони тобора ортиб бормоқда. Бу эса бизнинг катта ютуғимиз!
Эркин АҲМЕДҲОДЖАЕВ,
OzLiDeP Наманган вилоят Кенгаши
БПТ билан ишлаш гуруҳи раҳбари
Томорқа
1189
Umida 2019-04-17 12:58:45
Men qoyil qoldim kuni kecha tumanimizdagi banka borib kridit olmoqchi edim menga tumanimizdagi pariya xodimlari anchagina kumaklashishdi ularga kattakon raxman xozirda 2 ta qoramol oldim
Temur2019-04-17 12:54:55
Qoyi xaqiyqatan xam Chortoq tumanigagi fidoyi ishchilarga qoyil qoldum ular menga xam qoramol boqish uchun imtiyozli kridit olishimda anchagina kumaklashishdi men shuni uyladimki bundan keyin xam faqatgina O'zLiDePni tanlayman, olg'a O'zLiDeP biz sen bilamiz Temur

Пропагандистская деятельность УзЛиДеП: В Чартаке 12 граждан начали заниматься семейным предпринимательством
18.04.2019, 18:31
Наманганским областным Кенгашем УзЛиДеП в СГМ “Мучум” Чартакского района организована встреча в рамках проекта “УзЛиДеП – помощник начинающим предпринимательство на приусадебных участках”.
В ходе нее, работники областного Кенгаша партии, депутаты местных Кенгашей народных депутатов и опытные земледельцы рассказали о налаживании предпринимательской деятельности и эффективном использовании приусадебных земель.
В ходе мероприятия желающей начать  свой бизнес Шахнозе Юсуповой, проживающей по улице “Истиклол”, оказано содействие в получении  кредита районного филиала АКБ “Национальный банк” в размере 7,5 млн. сум  на строительство теплицы.
После проведения активистами партии пропагандистского мероприятия решил начать свой бизнес  и Иброхим Султанов, проживающий по улице “Замин” СГМ “Гулшан”.  При содействии представителей партии и ППО Чартакского торгово-промышленного комплекса  он получил кредит АКБ “Национальный банк” в размере 13.5 млн. сум  и на своих  5 сотках построил теплицу.
В этот день, для начала предпринимательской деятельности проживающий по улице “Мустакиллик” СГМ “Ойкирон”  Ойбек Олимов при содействии Чартакского районного кенгаша партии и ППО фермерского хозяйства “Тургунбой Жавохир Гайрат” получил кредит АКБ “Национальный банк” в размере 9.5 млн сум и приступил к предпринимательской деятельности.
– Верно говорят в народе “Корми землю, и она прокормит тебя”, – говорит О.Олимов. – У нас отличный климат, плодородная земля, и это нужно эффективно использовать. Поэтому мы при помощи партии с благими намерениями построили теплицу.
Следует отметить,  что в результате проводимой партией работы возрастает число семей, эффективно использующих приусадебные земли и получающих большие доходы. Мы считаем, это наше большое достижение!