Самарқанд туманидаги “Истиқлол шуъласи” фермер хўжалиги қошидаги БПТда  “Аҳоли орасида партия ғояларини тарғиб қилишда БПТларнинг ўрни, вазифалари ва ҳудудий партия ташкилотлари билан ишлаш механизмлари” мавзусида ўқув-семинар ўтказилди.
O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши томонидан ташкил этилган семинарда Тойлоқ, Ургут, Жомбой, Самарқанд туман Кенгашлари қошида фаолият юритаётган бошланғич партия ташкилотлари раислари қатнашди.
Тадбир аввалида иштирокчилар 2018 йил O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси томонидан эълон қилинган “Энг намунали бошланғич партия ташкилоти” Республика танловининг мутлоқ ғолиби Самарқанд туманидаги “Истиқлол шуъласи” фермер хўжалиги қошидаги БПТ хонаси ва фаолияти билан танишди. Қуйи бўғин етакчиси Бахтиёр Одилов йиғилганларга ўз фаолияти ҳақида сўзлаб берди.
Вилоятдаги партиянинг қўйи буғинларни намунали БПТларга айлантириш уларнинг фаолиятини жонлантириш борасидаги O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси топшириғига асосан уюштирилган тадбирда, намунали БПТ хоналари жиҳозлари, БПТ бурчаклари ташкил этиш бўйича кўргазма намойиш этилди.
“Бугунги тадбир менда катта таассурот қолдирди. Чунки тадбир давомида намунали БПТ қандай бўлиши керак, деган саволга жавоб олдик, – дейди Ургут туман ногиронлар жамияти қошидаги БПТ раиси Қосим Қодиров. –Бизнинг БПТ  7 та аъзони бирлаштирган тумандаги энг кичик таняч нуқталардан бири ҳисобланади. Кичик бўлса-да туманда энг намунали бошланғич ташкилот қилишга ҳаракат қиламиз”.
Мулоқотларда аҳоли орасида партия ғояларини тарғиб қилишда БПТларнинг ўрни, вазифалари ва ҳудудий партия ташкилотлари билан ишлаш механизмлари, жорий йилда бўлиб ўтадиган сайловларга тайёргарлик кўриш ва уни юқори савияда ўтказишда БПТнинг асосий вазифалари юзасидан фикр алмашилди.
Тадбир сўнгида иштирокчилар ўзларини қизиқтирган барча саволларига мутахассислар томонидан атрофлича жавоблар олишди.
1177
шуҳрат 2019-06-04 15:01:29
БПТ хоналари жиҳозлари, БПТ бурчаклари ташкил этиш бўйича кўргазма намойишини расмлари кўрсатилиши керак эди

Представители УзЛиДеП ознакомились с работой образцового ППО
В ППО фермерского хозяйства  “Истиклол шуъласи” Самаркандского района  состоялся учебный семинар   “Роль и задачи ППО в пропаганде идей партии среди населения, механизмы работы  с территориальными партийными организациями”.
В семинаре, организованном Самаркандским областным кенгашем УзЛиДеП, приняли участие  председатели первичных партийных организаций  Тайлакского, Ургутского, Джамбайского, Самаркандского районных кенгашей УзЛиДеП.
Перед началом мероприятия участники осмотрели кабинет и ознакомились с деятельностью ППО фермерского хозяйства “Истиклол шуъласи” Самаркандского района – абсолютного победителя  Республиканского конкурса  «Образцовая первичная партийная организация», объявленного в 2018 году  исполнительным комитетом политического совета УзЛиДеП. Лидер первичной организации Бахтиёр Одилов рассказал о своей работе.
На мероприятии, организованном с целью изучения исполнения задания исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП  по преобразованию областных нижних звеньев партии в образцовые ППО и активизации их деятельности, была представлена выставка оборудования кабинетов и уголков ППО.
“Мероприятие  было очень полезным, мы нашли ответы на вопрос о том, каким должна быть образцовая ППО, - сказал  председатель ППО общества инвалидов Ургутского района Косим Кодиров. – Наша ППО самая малочисленная в районе, в ее составе всего 7 членов. Но мы стараемся стать самой образцовой организацией в районе”.
В ходе беседы обсуждались вопросы о роли ППО в пропаганде  идей партии среди населения, механизме  работы с территориальными партийными организациями, основные задачи ППО в подготовке и проведении выборов, которые будут проводиться в текущем году.