O‘zLiDeP Намангандаги “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI” МЧЖ да БПТ тузди
O‘zLiDeP Наманган вилоят Кенгаши Бизнес тузилмалар ва фермерлар билан ишлаш бўлими “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI” МЧЖда очиқ мулоқот ташкил этди.
Тадбирда мамлакатимизда кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар туфайли мамлакатимизда кун сайин тадбиркорлар сафи кенгайиб, юртимиз иқтисодиёти барқарорлашиб бораётганлиги таъкидланди.
Корхона иш юритувчиси Улуғбек Абдуллаевнинг айтишича, корхона 2011 йилда иш бошлаган. Ҳозирда эркаклар учун кўйлак, чарм устки кийимлар ва 3-12 ёшгача бўлган болалар учун турли либослар ишлаб чиқармоқда. 2017 йилдан бошлаб нафақат ички бозорда, балки ташқи бозорда ҳам экспорт қилмоқда.
“Корхонамизда 70 нафар ишчи-ходим меҳнат қилади. 2019-2020 ўқув йиллари учун 15 минг дона мактаб формаси тайёрлаб бериш бўйича шартнома тузганмиз, – дейди У.Абдуллаев. – Бундан ташқари, маҳсулотларимиз Россия, Израил ва Қозоғистон давлатларига ҳам экспорт қилинмоқда. Эндиги галда маҳсулотларимизни  европа мамлакатларига ҳам экспорт қилишни режалаштиряпмиз”.
Учрашув якунида “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI” корхонасининг ишчи-ходимларидан 10 нафари партия сафига қабул қилиниб, корхона қошида БПТ тузилди.

В ООО “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI” города Намангана образована ППО
Отделом Наманганского областного кенгаша УзЛиДеП по работе с бизнес-структурами  и фермерами  организован диалог с работниками  ООО  “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI”.
На мероприятии отмечалось, что благодаря проводимым в стране реформам по развитию  малого бизнеса и частного предпринимательства  ширятся ряды предпринимателей и стабилизируется экономика.
Как сказал делопроизводитель Улугбек Абдуллаев, предприятие образовано в  2011 году.  Сегодня здесь производят  мужские рубашки, одежду из кожи и одежду для детей в возрасте  3-12 лет. С 2017 года продукцию реализуют на внутреннем рынке и экспортируют за рубеж.
“На предприятии работают 70 человек.  Мы подписали договор  на производство 15 тысяч комплектов школьной формы  на  2019-2020 учебные годы, – сказал У.Абдуллаев. –  Также мы экспортируем продукцию в Россию, Израили и Казахстан. Теперь планируем наладить экспорт  в европейские страны”.
В конце мероприятия  10 работников  предприятия  “PORLOQ TEKSTIL LIBOSLARI”  были приняты в ряды партии и при предприятии образована ППО.