O‘zLiDeP Олтиариқда ёшлар форумини ўтказди
Ўзбекистон Республикаси Президенти томонидан ёшларга эътиборни кучайтириш, уларни маданият, санъат, жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб этиш, уларда ахборот технологияларидан фойдаланиш кўникмаларини шакллантириш, ёшлар ўртасида китобхонликни тарғиб қилиш, хотин-қизлар бандлигини ошириш ҳамда ижтимоий, маънавий-маърифий соҳалардаги ишларни янги тизим асосида йўлга қўйиш бўйича 5 та муҳим ташаббус илгари сурилган эди.
Президентимиз илгари сурган беш муҳим ташаббуси ижросини таъминлаш мақсадида O‘zLiDeP Фарғона вилояти Кенгаши томонидан Олтиариқ туманидаги “Юлдуз” болалар оромгоҳида “Бизнинг энг катта таянчимиз ва суянчимиз, ҳал қилувчи кучимиз ёшлар!” шиори остида ёшлар форуми ўтказилди.
Форум доирасида ёшлар учун спортнинг шаҳмат, стол тенниси бўйича мусобақалари, ижодкорлик, рассомчилик, шеърият, китобхонлик, мусиқа ва бошқа йўналишлар бўйича кўрик-танлов, мусобақа ва беллашувлар ўтказилди.
Шунингдек, форум доирасида Олтиариқ туманидаги “Фрамода текстил” ҳамда “Олтиариқ” масъулияти чекланган жамиятларига 6 нафар ишсиз хотин-қизлар ишга қабул қилиниб, уларга меҳнат дафтарчалари топширилди.
Ғолиблар партиянинг эсдалик совғалари ва турли адабиётлар жамланган китоблар билан тақдирланишди.
Форум якунида партия сафига аъзо бўлиш истагини билдрган 10 нафар ёшларга аъзолик гувоҳномалари топширилди.

UzLiDeP Youth Forum in Altyarik
The President of the Republic of Uzbekistan launched 5 important initiatives to increase attention to young people, their widespread involvement in culture, art, physical education and sports, develop information technology skills among young people, promote reading culture among them, establish activities on improving the level of employment of women in social, spiritual and educational sphere on the basis of the new system.
A youth forum was organized in “Yulduz” children’s camp in Altyaryk district in order to ensure implementation of the five important initiatives forwarded by the President of Fergana regional Kengash of UzLiDeP under the motto “Youth our support, decisive force!”.
Within the framework of the forum competitions were held in chess, table tennis, competitions in painting, poetry, music, and other areas.
Also within the framework of the forum, Framoda Textile LLC and Oltiarik of Altyarik District recruited 6 girls, they were opened employment records.
The winners were awarded with party gifts and books.
Following the forum, 10 young people were accepted into the party ranks, they were given membership cards of the party.