Партия раҳбари аҳоли билан мулоқот қилиш давомида Қўқон шаҳар мурувват уйига ҳам борди
Аввал хабар берганимиздек, O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ҳамда партиянинг ҳудудий ташкилотлари ходимларидан иборат ишчи гуруҳлар аҳоли билан юзма-юз мулоқот қилиш учун яна ҳудудларга чиқишди. Навбатдаги учрашувлар жараёнида “Обод қишлоқ”, “Обод маҳалла”, “Ҳар бир оила – тадбиркор” дастурлари доирасида ҳар бир туман ва шаҳарда 400 тадан хонадонга кириб борилди. Ишчи гуруҳ аъзолари аниқланган муаммоларни чуқур ўрганиб, туман ва вилоят даражасида ҳал этилиши мумкин бўлган масалаларга маҳаллий давлат ҳокимияти органлари вакиллари иштирокида керакли чораларни кўрдилар. Ўрганишлар давомида ҳар бир туман, шаҳарда 20 тадан корхона ва ташкилотга кириб борилди.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов аҳоли билан бевосита мулоқотлари давомида Қўқон шаҳар мурувват уйига ҳам борди.
Мақсад бу ерда тарбияланувчилар билан дилдан суҳбатлашиб, уларнинг ҳолидан хабар олиш эди. Амалий мулоқотдан сўнг ушбу мурувват уйига партиянинг эсдалик совғалари топширилди.
Партия раҳбари ушбу мурувват уйини кўздан кечирар экан у ерда яратилган шарт-шароитлар билан яқиндан танишди. Ишчи ходимлари билан дилдан суҳбатлашди. Юртбошимиз томонидан барча мурувват уйларига ўзининг меҳр-мурувватини бериб келаётганлиги, йилдан йилга шарт-шароитлари яхшиланиб борилаётганлигини алоҳида эътироф этилди.
Ушбу мурувват уйи ўзининг моддий таъминотини янада яхшилаш мақсадида ён атрофидан туман ҳокимлиги билан келишилган ҳолда 5-10 гектаргача ер майдони ажратиб берилишида яқиндан кўмаклашишга келишиб олинди. Ушбу ер майдонига турли сабзовот маҳсулотлари етиштириш, ўз иқтисодиётига қўшимча даромад келтириш, ишчи ходимлари ҳам ундан самарали фойдаланиш мумкинлиги айтиб ўтилди.

Руководитель партии посетил Дом милосердия в городе Коканде
Как сообщалось ранее,  рабочие группы в составе работников исполнительного комитета политического совета  УзЛиДеП и территориальных организаций партии выехали на территории с целью проведения диалога с населением.   В ходе очередных встреч  в рамках программ  “Обод кишлок”, “Обод махалла”, “Каждая семья - предприниматель”  в каждом районе и городе раюочие группы посетили по 400 домов. Члены рабочих групп изучили выявленные проблемы и  совместно с представителями органов местной государственной власти решили вопросы районного и городского значения.  В ходе изучения в каждом районе и городе посетили по 20 предприятий и организаций.
Председатель исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП Актам Хаитов  в ходе проведения диалога с народом посетил Дом милосердия в городе Коканде.
Целью посещения были проведение беседы с жителями  дома милосердия и вручение памятных подарков.
Руководитель партии ознакомился с условиями, созданными в доме милосердия. Беседовал с работниками. Рассказал о заботе главы государства о домах милосердия, об улучшающихся в них условиях.
С целью улучшения материального обеспечения дома милосердия достигнута договоренность о выделении при согласованности с районным хокимиятом дополнительных земельных  площадей до 5-10 гектаров для дома милосердия. Эти земли будут предназначены для выращивания овощей и эффективного использования работниками дома милосердия.