O‘zLiDeP сайловолди дастури Наманганнинг энг чекка туманларида ҳам қизғин муҳокама қилинмоқда
Айни кунларда Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясининг ҳудуддий кенгашларида партиянинг янгиланган Дастури ва Сайловолди дастури лойиҳаларининг муҳокамаси бағишланган   тадбирлар ташкил этилмоқда.
Хусусан, Наманган вилоятининг Уйчи, Косонсой ва Янгиқўрғон туманларида ташкил этилган тадбирда сайловчилар бевосита электоратимиз манфаатларига хизмат қилувчи, уларнинг эртанги куни ва фаолияти учун замин яратувчи ислоҳотлар ташаббускори бўлишмоқда.
Биргина Уйчи туманида ташкил этилган музокарада механизаторлар етиштириш учун “Механизаторлар ўқув марказлари” ташкил этиш, хотин-қизларни соғлиғини муҳофаза қилиш мақсадида ҳудудларда пулсиз ташҳис марказлари ташкил қилиш, банкдан икки маротаба кредит олиб банк ишончини оқлаган тадбиркор аёллар учун учинчи бор гаровсиз имтиёзли кредит бериш, таълим тизимида ислоҳотларни чуқурлаштириш, мазкур соҳага хусусий капитални жалб қилган ҳолда таълим соҳасида соғлом рақобат муҳитини яратиш ҳамда юқори халқаро мезон ва стандартларга мослигини таъминлаш каби 20 дан ортиқ таклиф ва мулоҳазалар ўртага ташланди.
Косонсой туманида ташкил этилган тадбирда партиядошларимиз: “Тадбиркорлар манфаатларини ҳимоя қилишга кўпроқ эътибор қаратишимиз керак!”, - дея  таъкидлашди.
Масалан, Халқ депутатлари вилоят Кенгаши депутати Хумитхон Муйдинхужаев тадбиркорларга бизнес юритишда янада қулай имкониятлар яратиш, бунда, мамлакатимизда хусусий ва чет эл капитали иштирокидаги тижорат банкларини кўпайтириш орқали кредит ажратиш миқдорини ошириш ҳамда кредит фоизларини камайтиришга эришиш ҳамда хусусий ва кўп тармокли фермер ҳўжаликларига  инвеститсиялар киритишдаги янги йуналишларни жорий этиш, қолаверса қишлоқ хўжалигида янада кўпроқ маҳсулдорликка эришиш мақсадида ҳудудларда ернинг балл бонитетига қараб  экин турларини жойлаштириш, экин турлари жойлашишига қараб ҳудудларни ихтисослаштиришни амалда кенг жорий этиш каби  таклифини билдирди.
Янгиқўрғонлик сафдошларимиз партиянинг вилоят Кенгашлари ҳузурида тадбиркорлар, ишбилармонлар ҳамда фермерларни ҳуқуқларини беғараз ҳимоя қиладиган юридик хизмат кўрсатиш маркази ташкил қилиш таклифини ўртага ташладилар. Бунда фермерлар, тадбиркорлар ва ишбилармонлар, қолаверса партия аъзоларига судларда ҳамда бошқа давлат органларида уларни қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш буйича бепул ва беғараз вакиллик амалга оширилиши, ҳуқуқни мухофаза қилувчи идораларда дастлабки тергов ҳамда суд жараёнларида депутатнинг айбланаётган ёки судланаётган шахсларга берган кафиллик ва кафолат хатларини таъсирчанлик доирасини ошириш каби масалалар электорат ҳуқуқларини қонуний ҳимоя қилинишига хизмат қилиши алоҳида таъкидланди.

Предвыборная программа УзЛиДеП горячо обсуждается и в отдаленных районах Наманганской области
В эти дни  проводятся мероприятия, посвященные обсуждению проектов обновленной Программы и Предвыборной программы  Двиежния предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана.
На мероприятиях, организованных  в Уйчинском, Касансайском и Янгикурганском районах Наманганской области,  избиратели выступили с инициативой  о реформах, служащих интересам электората партии, создающих основу для его деятельности и завтрашнего дня.
На состоявшемся в Уйчинском районе обсуждении рассматривались более 20 предложений и инициатив,  предусматривающих  организацию на территории “Учебных центров механизаторов” для подготовки механизаторов, бесплатных диагностических центров с целью защиты здоровья женщин,  выдачу в третий раз льготного кредита без залога женщинам-предпринимателям, дважды получившим кредит и оправдавшим доверие  банка, углубление реформ в сфере образования и создание здоровой конкуренции в этой сфере путем  привлечения частного капитала и обеспечение соответствия сферы  международным нормам и стандартам.
На организованном в Касансайском районе мероприятии  партийцы отметили: “Нам необходимо больше обращать внимание защите предпринимателей!”.
В частности,  депутат областного кенгаша народных депутатов Хумитхон Муйдинхужаев выступил с предложениями о  создании  для предпринимателей более привлекательных  возможностей  для бизнеса, для чего необходимо  повышение размера  выделяемых кредитов и сниежение процентных ставок путем увеличения в стране числа  коммерческих банков с участием частного и иностранного капитала, внедрении новых направлений вливания инваестиций в частные и многопрофильные фермерские хозяйства, размещении на территориях  видов культур с учетом баллового бонитета  почвы, достижении  специализации территорий  в зависимости от размещения  видов культур.
Наши соратники из Янгикургана предложили организовать при областном кенгаше партии  центр юридической службы по безвозмездной защите  прав предпринимателей, деловых людей и фермеров. Отмечалось, что этот центр  должен бесплатно заниматься  защитой законных интересов фермеров, предпринимателей, деловых людей и членов партии в судах и других государственных органах, на первичных следственных и судебных процессах усиливать действие поручительных писем и гарантий, предоставляемых  обвиняемому депутату или судимым лицам, все это будет служить  законной защите интересов электората.