“Самарқандда O‘zLiDePнинг юз мингинчи аъзоси” акцияси ғолиби аниқланди (+ВИДЕО)
Аввал хабар берганимиздек, жорий йилнинг апрель ойида O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши томонидан вилоятда партия дастурий мақсад ва ғояларини кенг тарғиб қилиш, аҳолининг ислоҳотлар жараёнидаги фаоллигини янада ошириш ва уларни қўллаб-қувватлаш, ташаббускор, ўз ғоя ва интилишлари билан жамият ривожига ҳисса қўшиш истагида бўлган юртдошларимизни ўзларини намоён этишлари учун партия фаолиятига жалб этиш орқали зарур имкониятлар яратиш мақсадида “Самарқандда O‘zLiDePнинг 100 мингинчи аъзоси” акцияси эълон қилинган эди. 2 август куни Марказий банкнинг Самарқанд вилоят Бош бошқармасида тадбирнинг финал босқичи ўтказилди.
Унда вилоятдаги партия фаоллари, тарафдорлари ва аъзолари ҳамда вилоятдаги тижорат банкларида фаолият юритаётган, партия сафига кириш истагини билдирган, ёшлар иштирок этишди.
Тадбир аввалида, O‘zLiDeP Дастурига киритилаётган қўшимча ва ўзгартиришлар ҳамда партия Сайловолди Дастури лойиҳасида ёшларни ҳар жиҳатдан қўллаб-қувватлаш борасида белгиланган устувор вазифалар хусусида сўз юритилди. Қайд этилганидек, партиянинг янгиланган дастурида ёшлар бўйича олиб борилаётган давлат сиёсатини янада такомиллаштириш, уни бугунги кун талабларига мувофиқ янада юксак даражага кўтариш борасида аниқ вазифлар белгиланган. Партия ёшларимизнинг жисмонан соғлом, бахтли бўлиши, мустақил фикр, юксак интеллек ва маънавий  салоҳиятга эга бўлиши, ҳеч бир соҳада бошқа мамлакатлардаги ўз тенгдошларидан кам бўлмасликлари, ўз келажакларига ишонишлари учун  барча куч ва имкониятларини  сафарбар этиши каби усутвор мақсадлар  дастурдан алоҳида ўрин эгаллаган. Тадбирда бевосита қатнашган фаол ёшларнинг партиянинг янгиланган дастури бўйича фикр-мулоҳазалари, таклифлари тингланди.
Шундан сўнг яна бир муҳим масалага, хусусан, давлатимиз раҳбарининг 2019 йил 28 июндаги “Ўзбекистон Республикаси Давлат мустақиллигининг йигирма саккиз йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш тўғрисида”ги Қарори ҳамда «Жонажон Ўзбекистоним, мангу бўл омон!» деган бош ғоя асосида партия олдида турган вазифалар нималардан иборат эканлиги хусусида атрофлича сўз юритилди. Таъкидланидек, партия вилоят Кенгашининг бу борадаги бирламчи вазифаси аввало, 1200 дан зиёд қуйи бўғинлари ҳамда аҳоли орасида қарорнинг мазмун-моҳиятини тушунтириш ҳамда энг улуғ, энг азиз айём – Мустақиллигимизнинг 28 йиллиги шодиёналарини кўтаринки руҳда кутиб олишга қаратилган тадбирларни ўтказиш  лозим.
Кун тартибидаги навбатдаги масала – “Самарқандда O‘zLiDePнинг юз мингинчи аъзоси” акцияси ғолибини тақдирлаш маросими кўпчиликда қизиқиш уйғотди, байрамона кайфият улашди. Шуни алоҳида айтиш керакки, мазкур акция доирасида 100 га яқин корхона ва ташкилотларда тарғибот тадбирлари ўтказилиб, вилоят  миқёсида 14 000 дан ортиқ янги аъзолар қабул қилинганлиги қайд этилди.
Мазкур тадбир жойларда акция доирасида олиб борилган тизимли кенг тарғибот тадбирларида фаол иштирок этиб, партия сафига қабул қилинганлар сони кундан кун ошиб бораётгани, юртдошларимиз партия дастурий ғоя ва мақсадлари билан ўз ҳаётий қараш ва интилишларини ҳамоҳанг деб билиб, партия аъзолигига қабул қилинаётгани, вилоятда ижтимоий фаол юртдошларимиз сафи тобора кенгайиб бораётганини кўрсатди. Таҳлилларга кўра, Марказий банк Самарқанд вилоят Бош бошқармаси ходими Ниязова Умидахон Илхомовна “Самарқандда O‘zLiDePнинг юз мингинчи аъзоси” акцияси ғолиби деб топилди. У. Илхомова тантанали равишда партия сафига қабул қилинди. Уч миллион уч юз мингдан ортиқ юртдошларимиз истиқомат қилаётган Самарқанд вилоятида O‘zLiDePнинг юз мингинчи аъзоси бўлиш бахтига мушарраф бўлган юртдошимиз партия аъзолик гувоҳномаси, O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши томонидан ташкил этилган 100 та совға ҳамда махсус статуэтка билан тақдирланди.
Партия Уставига мувофиқ партия аъзолигига қабул қилинганлар сони ҳисобга олинган ҳолда Марказий банк Самарқанд вилоят Бош бошқармасида партия аъзоларини бирлаштирган Бошланғич партия ташкилоти тузилиб,  махсус рақамланган гувоҳнома топширилди.

Winner of the campaign “One hundred thousandth member of UzLiDeP in Samarkand”
As previously reported, in April this year, with the aim of widespread outreach activities in the field of the program goals and objectives of the party, to increase the activity of the population in the process of reforms and its comprehensive support, to create necessary opportunities for showing their capabilities to initiative compatriots, who want to contribute by their ideas and aspirations to the development of society by involving them in the party’s activities, Samarkand Regional Kengash announced the campaign “One hundred thousandth member of UzLiDeP in Samarkand”. On August 2, the final stage of the event took place in Samarkand regional main department of the Central Bank.
The event was attended by activists, supporters and party members, as well as young people working in commercial banks of the region and wanting to join the party.
Initially, the amendments and additions introduced to the UzLiDeP Program and tasks to support youth, outlined in the Party’s Pre-election Program were discussed at the event. It was noted that the updated program of the party outlined tasks for further improvement of the state youth policy, its development in accordance with the requirements of the present day. The program sets such important goals as mobilization of all forces and capabilities of the party for the education of physically healthy, happy youth with high intellect and spiritual potential, not inferior to the youth of other countries in any areas and confident in their future. Active youth participating in the event expressed their views and opinions on the updated program of the party.
Then the resolution of the Head of the state “On the preparation and conduction of the 28th anniversary of independence of the Republic of Uzbekistan” of June 28, 2019 and tasks of the party to be implemented on the basis of the main idea of​​ “Prosper forever, my dear Uzbekistan!”, was discussed. It was noted that the primary task of the regional party kengash is to clarify the essence and significance of the resolution among more than 1200 primary links of the party and the population and to conduct events dedicated to our greatest, the dearest holiday – the 28th anniversary of independence.
Another issue on the agenda – the rewarding of the winner of the campaign “One hundred thousandth member of UzLiDeP in Samarkand” aroused great interest among the participants of the event and gave a festive mood. It is worth noting that within the framework of the campaign, 100 enterprises and organizations conducted outreach events and more than 14,000 people were accepted into the party ranks in the region as a whole.
The campaign showed that the ranks of the party included compatriots who actively participated in events held within its framework, the expansion of the party ranks and in the region there are more and more socially active people. According to the analysis, the winner of the campaign “One hundred thousandth member of UzLiDeP in Samarkand” became Niyazova Umidakhon Ilkhomovna, an employee of Samarkand Regional Main Directorate of the Central Bank. U. Ilkhomova in a solemn atmosphere joined the party ranks. Our compatriot, who became a hundred thousandth member of the party of more than three million one hundred thousand people of Samarkand region, was awarded a membership card, 100 gifts from Samarkand regional kengash and a special figurine.
In accordance with the party’s charter and taking into account the number of new party members, a primary party organization was formed in Samarkand Regional Main Directorate of the Central Bank and a special digitalized certificate was presented.