Қандай одам депутат бўла олади?
Юнусобод туманида яшовчи Рихситилла Умарханов Халқ депутатлари туман Кенгаши депутати Рената Юсуповага мурожаат қилди. Унда бир неча йиллардан бери Наманган ва Юқори Салар кўчалари кесишмасида ёмғир суви оқиб кетадиган ариқлар йўқлигидан ёғингарчилик вақтида хонадонлар олдида кўлмаклар пайдо бўлаётгани ва аҳолига ноқулайлик туғдираётгани таъкидланган эди.
O‘zLiDePдан сайланган депутат Р. Юсупова мазкур масалага мутасадди идораларнинг эътиборини қаратди. Натижада ёғингарчилик сабабли йиғилиб қоладиган сув оқиб кетиши учун 50 метр масофага бетон ариқ ўрнатилиб, бир қатор уйларнинг ҳовлиси ва ертўласига сув тошиши муаммоси бартараф этилди.
Халк депутатлари Бектемир туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари ва партия фаоллари “Миришкор” маҳалласида яшовчи фуқароларни қийнаётган масалаларни хонадонма-хонадон юриб ўрганишди. Масалан, 4-Миришкор округидан сайланган депутат Даврон Саидов инсульт хасталиги туфайли ҳаракатлана олмай қолган Ольга Ханга ногиронлар аравачаси совға қилди.
Миробод туманида яшовчи Елена Русина 13 ёшли фарзанди Александрнинг кўзини даволатиш учун шаҳардаги 7 та шифохонага бориб кўрсатади. Барчаси ўғлингизни бу ерда даволашнинг имкони йўқ, хорижий мамлакатларга олиб боришингиз керак, деб қайтаришади. Ноилож қолгач, маҳалла раиси Комил Адилов ҳамроҳлигида Халқ депутатлари Миробод туман Кенгашига O‘zLiDePдан сайланган депутат Шоира Жабборовага мурожаат қилади. Ўғлининг касаллиги билан боғлиқ воқеаларни батафсил айтиб беради. Александрнинг кўзи  албатта тузалиб кетади, деган жавоб унга таскин бағишлайди.
Сайловчилар мурожаатига астойдил ёндашадиган депутат ўзи раҳбарлик қилаётган “Оrion Medicity” масъулияти чекланган жамиятида Александр Русинни чуқур кўрикдан ўтказади. Бунда унга малакали шифокор Санъат Файзуллаев яқиндан ёрдам беради. Текширув ва таҳлиллар натижалари Ҳиндистоннинг “MEDANTA the MEDICITY” клиникасига юборилади. Хорижлик мутахассисларнинг тавсияси асосида Александр Тошкентда даволанди ва 25 кунда тўлиқ соғайиб кетди...
Елена Русина эса шундай инсонларни депутатликка номзод қилиб кўрсатган партияга миннатдорлик билдирди.

Кто может стать депутатом?
Житель Юнусабадского района  Рихситилла Умарханов обратился  к депутату районного кенгаша народных депутатов  Ренате Юсуповой.  В обращении указал, что на пересечении улиц  Наманган  и  Юкори Салар нет сточных арыков. В связи с чем в дождливую погоду  в домах образовываются лужи, создающие неудобства населению.
Избранная от УзЛиДеП  депутат Р. Юсупова привлекла к этому вопросу внимание должностных ведомств.  В результате для стока дождевых вод  на протяжении 50 метров установлен арыки и устранена проблема, связанная с затоплением дворов и подвалов  ряда домов.
Члены депутатской группы УзЛиДеП в Бектемирском районном кенгаше народных депутатов  и активисты партии  провели подомный обход и ознакомились с проблемами граждан махалли  “Миришкор”. Избранный от 4-Миришкорского округа  депутат Даврон Саидов подарил инвалидную коляску  Ольге Хан, которая после инсульта не может самостоятельно передвигаться.
Жительница Мирабадского района  Елена Русина обратилась в городскую больницу №7  для лечения  глаз  13-летнего сына  Александра. Но ей сказали, что здесь нет возможности для лечения и нужно ехать за рубеж. От безысходности в сопровождении председателя махалли  Комила Адилова  обратилась  в Мирабадский районный кенгаш народных депутатов, к депутату Шоире Жаббровой, избранной  УзЛиДеП. Подробно рассказала о заболевании сына. Ей сказали, что  сына Александра обязательно вылечат, и это придало ей надежду.
Депутат, серьезно относящаяся к обращениям избирателей,  провела глубокое обследование Александра  Русина  в учреждении, которым сама руководит  - ООО “Оrion Medicity”.  Большую помощь в этом оказал квалифицированный врач  Санъат Файзуллаев.  Результаты обследования направили  в клинику  “MEDANTA the MEDICITY” Индии.  В соответствии с рекомендациями зарубежных специалистов  Александр получил лечение в Ташкенте, и в течение 25 дней  было восстановлено его здоровье...
Елена Русина выразила благодарность партии за выдвижение таких людей в депутаты.
В ООО “Keng Makon” образована первичная организация УзЛиДеП
Группа представителей  партии во главе с председателем Ташкентского городского кенгаша УзЛиДеП   Т.Назарова встретилась с работниками ООО  “Keng Makon” Алмазарского района.
В ходе встречи представители партии рассказали работникам ООО  “Keng Makon” и акционерного общества  “Агрегат заводи” об истории, целях, задачах и проектах партии.
Председатель Ташкентского городского кенгаша УзЛиДеП   Т.Назаров  отметил, что в последние три года в стране уделяется большое внимание защите интересов предпринимателей и рассказал о практической работе партии в этом направлении.
В конце встречи при предприятии была сформирована первичная организация УзЛиДеП  и новым членам партии вручили  членские билеты.