Нуротадаги ёшлар форуми кўтаринки руҳда ўтди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати — Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Навоий вилоят Кенгаши ташаббуси билан сўлим Нуротанинг “Чашма” меъморий мажмуаси марказий майдонида “Ўзбекистон Либерал-демократик партиси — янги Ўзбекистоннинг янги қиёфасини биргаликда яратамиз!” шиори билан очиқ осмон остида Ёшлар форуми ўтказилди.
...“Чашма” меъморий мажмуаси ҳар қачонгиданда ўзгача: нуроталик ёшлар билан гавжум. Партиянинг вилоят ва Нурота туман Кенгаши, Нурота туман ҳокимлиги, Ёшлар иттифоқи туман Кенгаши, Маънавият ва маърифат бўлими, жисмоний тарбия ва спорт бўлими ҳамда халқ таълими бошқармаси мутасаддиларининг саъй-ҳаракатлари билан “Беш муҳим ташаббус” доирасида ташкил этилган тадбирда сўзга чиққанлар бугунги кун ёшларига давлатимиз томонидан қаратилаётган алоҳида эътибор ҳамда ўз ўрнида бунга жавобан юрт равнақи йўлида ҳаракатини янада жадаллаштириш лозимлигига алоҳида тўхталиб ўтди. Мамлакатимиз сиёсий майдонига ўз қатъий қарашлари ва ўз позициясига эга бўлган ёшлар чиқажаги, эртамиз эгалари бундан-да фаол, бундан-да фидойи бўлишга чорланди.
Форумда санаъткорларнинг мусиқий ижролари, ёш спортчиларнинг кўргазмали чиқишлари, кураш, шахмат-шашка мусобақалари, ҳунарманд ёшларнинг қўл меҳнати асосида тайёрлаган маҳсулотлари, ёш рассомларнинг кўргазмалари кўпчиликда илиқ таассурот уйғотди. Мавзу доирасида ёшлар санъат ва маданият ҳамда спорт мусобақаларидан ташқари “Энг яхши нотиқ”, “Энг яхши сиёсатчи”, “Энг яхши келажак депутати”, “Энг ватанпарвар ўғлон” номинациялари бўйича ҳам ўзаро куч синашдилар.
— Мен форумда “Энг яхши келажак депутати” номинацияси бўйича ғолиб бўлдим, — дейди партия фаоли Сирожиддин Сирочев. — Шу билан бирга мусобақа жараёнида сиёсий саводхонлигим устида ҳали анча тер тўкишим кераклигини ҳам англадим. Мен ўзимга сўз бердим, бир кун келиб, албатта, депутатликка номзодимни қўяман ва менга ишонган, менга овоз берган сайловчиларимнинг ишончларини оқлайман.
Ўзбекистон Либерал-демократик партияси томонидан мамлакатимиз бўйлаб сайлов жараёнларининг бошланиши олдидан юртдошларимизнинг кайфиятларини кўтариш ва уларга руҳий қувват бериш мақсадида ўтказилаётган бу каби тадбирлар аҳоли учун маданий ҳордиққина бўлиб қолмай, балки уларнинг сиёсий жараёнларга ҳам қизиқишларини уйғотиши шубҳасиздир.
Тадбир якунида 30 дан ошиқ форум иштирокчилари партиянинг Навоий вилояти ҳудудий партия ташкилотининг эсдалик совғалари ҳамда ташаккурномалар билан тақдирланди.

Молодежный форум в Нурате
По инициативе Навоийского областного кенгаша  Движения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии Узбекистана на центральной площади  архитектурного комплекса «Чашма» Нуратинского района  под девизом  “Либерально-демократическая партия Узбекистана: вместе создадим  новый облик Узбекистана!” организован Молодежный форум под открытым небом.
...Как никогда многолюдно в архитектурном комлексе “Чашма”: здесь собралась молодежь. Мероприятие организовано в рамках пяти важных инициатив областным и Нуратинским районным кенгашами партии,  районным советом Союза молодежи, хокимиятом Нуратинского района, отделами духовности и просветительства, физического воспитанию и спорта, управлением народного образования. Выступившие на мероприятии говорили о внимании, уделяемом молодежи  со стороны государства и необходимости активизации действий молодежи на пути развития страны. Прозвучал призыв:  молодежь, обладающая собственным взглядом, собственной позицией должна выйти на политическую арену страны, хозяева будущего  должны быть активными и самоотверженными.
Участников форума впечатлили  выступления артистов, показательные номера молодых спортсменов, соревнования по курашу, шахматам и шашкам, выставки предметов ручного труда   юных ремесленников и живописи молодых художников. Помимо выставок  и спортивных соревнований проводились состязания в номинациях “Лучший оратор”, “Лучший политик”, “Лучший будущий депутат”, “Лучший патриот”.
— На форуме я стал победителем в номинации “Лучший будущий депутат”, - сказал активист партии Сирожиддин Сирочев. — Но вместе с тем, в ходе состязаний я осознал, мне предстоит еще много трудиться для  повышения политических знаний. Принял решение: наступит день, и я обязательно буду баллотироваться в депутаты и оправдаю доверие избирателей, которые  отдадут за меня голоса.
Либерально-демократической партией  по всей стране проводятся мероприятия с целью повышения настроения и духа соотечественников перед выборами, эти мероприятия  способствуют не только культурному отдыху людей, но и пробуждению у них интереса  к политическим процессам.
В конце мероприятия более 30 участникам форума  вручили памятные подарки и  благодарности территориальной партийной организации Навоийской области.