Жиззах шаҳрида “O‘zLiDeP билан юксак марралар сари!” шиори остида сайловолди тарғибот тадбири ўтказилди (+видео)
07.10.2019, 15:21
Ўзбекистон Либерал-демократик партияси сайловолди жараёнларида янгича ғоя, янгича қарашлар билан фаол иштирок этмоқда. O‘zLiDePнинг дастурий мақсад ва вазифаларини кенг аҳоли қатламлари орасида тарғибот қилиш, партия электорати вакиллари – тадбиркорлар, фермерлар, мулкдорлар ҳамда ёшлар ва хотин-қизлар масалаларига оид илгари сурилган устувор йўналиш ва вазифаларни самарали тарғибот воситалари ва илғор сиёсий технологиялар асосида сайловчиларга етказиш мақсадида сайловолди тарғибот тадбирлари ўтказилмоқда.
Жиззах шаҳри “Ўрда” истироҳат боғидаги муҳташам Амфитеатр мажмуасида “O‘zLiDeP билан юксак марралар сари” шиори остида оммавий сайловолди тарғибот акцияси ва катта шоу-концерт дастури ташкил этилди.
Тадбирда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Ҳаитов, O‘zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши раиси Эркин Холматов, депутатлар, партия фаоллари, вилоятдаги таниқли санъат, адабиёт, спорт, маданият соҳаси вакиллари, тадбиркор ва фермерлар, ёшлар иштирок этишди. Пойтахтдан ташриф буюрган санъаткорларнинг чиқишлари йиғилганлар кайфиятига кайфият қўшиб, тадбирнинг янада файзли ўтишини таъминлади.
Очиқ мулоқотлар давомида  жорий  йилги сайловлар бутунлай янгича муҳитда, янгича ҳуқуқий шароитда ўтишини таъкидланиб, бу сиёсий жараёнга Ўзбекистон Либерал-демократик партияси ҳам жиддий тайёргарлик кўраётгани ҳам айтиб ўтилди. Иштирокчиларга партиянинг янги Сайловолди дастурида белгиланаётган асосий ғоя ва вазифалар ҳақида етарлича маълумотлар берилди.
- Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ҳамда халқ депутатлари маҳаллий кенгашларига  бўлиб ўтадиган сайловлар, биз сиёсий партиялар аъзолари учун ниҳоятда маъсулиятли сиёсий имтиҳондир, - дейди  O‘zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши раиси Эркин Холматов. - Бу галги сайловлар аввалги сайловлардан мутлақо фарқ қиладиган янгича сиёсий шароитда ўтаётганини алоҳида таъкидлашимиз  керак. Бу аввало юртдошларимизнинг онгу тафаккури ўзгаргани, фуқароларимизнинг сиёсий маданияти, воқеа-ходисларга дахлдорлик ҳисси кучайгани билан боғлиқ. Сайловолди дастуримизда аҳолининг бандлигини таъминлаш, таълим, соғлиқни сақлаш, тадбиркорлик ва фермерлик ҳаракатини ривожлантириш, суд-ҳуқуқ соҳаси, оммавий ахборот воситаларининг эркинлигини таъминлаш ва шу каби бошқа соҳаларда ҳам ислоҳотларни амалга ошириш белгилаб олинган. Айни пайтда сайлов жараёнига қизғин тайёргарлик ишлари олиб борилмоқда. Хусусан, партиямиз томонидан Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ҳамда Халқ депутатлари маҳаллий Кенгашлардаги депутатлик ўринларига номзодлар шакллантирилмоқда. Шу билан бирга жойларда депутатлар, партиямиз лидерлари ҳамда тарғибот гуруҳлари аъзолари иштирокида давра суҳбатлари, семинар-тренинглар ҳамда очиқ мулоқотлар ўтказиб келинмоқда. Бугунги тадбиримиз ҳам фаолиятимизнинг узвий давомидир.
Тарғибот тадбирида иштирок этган таниқли тадбиркорлар, фермерлар, спортчилар бир овоздан O‘zLiDePнинг амалий ишлар партияси эканини эътироф этишди.
- Ҳозирги кунда вилоятимиздаги 14000 дан ортиқ фермерлар ва дехқон хўжаликлари вакиллари ҳам сайловолди жараёнларида янгича ғоя, янгича қарашлар билан фаол иштирок этмоқда, вилоятимиз маҳаллий Кенгашларида
40 дан ортиқ O‘zLiDePдан сайланган фермер депутатларимиз самарали фаолият кўрсатиб келмоқда, - дейди тадбир иштирокчиси “Қуёшсевар Парда” фермер хўжалиги раиси, Ўзбекистон Қаҳрамони Парда Зиётов. - Жамиятда фермерлик ҳаракатини ривожлантириш, барча фермерларни қишлоқ хўжалиги маҳсулотларни чуқур қайта ишлайдиган кўп тармоқли фермер хўжаликларига айлантириш, қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етиштириш билан бирга босқичма-босқич чуқур қайта ишлайдиган агрокластерлар тизимини ташкил этиш O‘zLiDePнинг асосий мақсадларидан бири ҳисобланади. Биз вилоятимиздаги кўп минг сонли фермерлар O‘zLiDeP ғояларини қўллаб-қувватлаймиз ҳамда бўлажак сайловларда биз фермерлар партия томонидан илгари сурилаётган номзодларни қўллаб-қувватлашда ва тарғиб қилишда фаол иштирок этамиз.
Тадбирда вилоятдаги олий ўқув юрти талабалари, касб-ҳунар коллежлари ва академик лицей ўқувчилари, ушюмаган ёшлар, шунингдек, бевосита партиянинг қўллаб-қувватлаши билан ўз тадбиркорлик фаолиятини бошлаган юзлаб ёшлар иштирок этишди.
- Менинг тақдиримда Ўзбекистон-Либерал демократик партиясининг тутган ўрни ниҳоятда катта. Сабаби мамлакатимиз аҳолисининг кўпчилигини ташкил етувчи ёшларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, айниқса, ёшларни спортга кенг жалб қилиш O‘zLiDePнинг дастурий вазифаларидан бири ҳисобланади, - дейди Зулфия номидаги Давлат мукофоти совриндори, Жиззах Давлат педагогика институти талабаси Сабина Умарова. - Бўлиб ўтадиган сайловларда ўзим ва бир гуруҳ тенгдошларим билан партия сайловолди тарғиботини амалга ошириш жараёнларида бевосита қатнашамиз ва ушбу партиянинг ғояларини тўлиқ қўллаб-қувватлаймиз.
- Бу йил мен ҳам партия сафига кирдим. Сабаби, фаолиятимнинг дастлабки кунлариданоқ, партия ҳар томонлама қўллаб-қувватлаб келди. Корхонамизда дастлаб 25 нафар хотин-қизларни иш билан таъминлаган бўлсак, ҳозирги кунда улар сони 83 нафарни ташкил қилмоқда, - дейди яна бир тадбир иштирокчиси Пахтакор туманидаги “Бунёд дур текс” МЧЖ раҳбари, “Ишбилармон аёл” Республика кўрик-танлови совриндори Фарида Раҳмонова. - Корхонамизда асосан болалар ва катталар кийимларини ишлаб чиқарамиз. Ҳозирги кунда Россияга 15 миллион долларлик, Қозоғистон давлатига 300 минг долларлик маҳсулот етказиб бериш бўйича шартнома имзолаганмиз. Биз тадбиркор аёллар O‘zLiDeP томонидан илгари сурилаётган номзодларни қўллаб-қувватлашда ва тарғиб қилишда фаол иштирок этамиз.
Кўтаринки кайфият, байрамона руҳда ўтган тадбир давомида таниқли эстрада хонандаларининг чиқишлари ҳам бўлиб ўтди. Ватанни, тинчликни, меҳнатни улуғловчи куй-қўшиқлар,  жозибали рақсларга уланиб кетди.
1622
Бахтигул Каршиева O'zLiDeP Самарыанд вилоят Кенгаши матбуот котиби2019-10-07 17:00:43
Бугун мамлакатимизнинг барча ҳудудларида O'zLiDeP вилоят Кенгашлари томонидан уюштирилаётган оммавий тарғибот тадбирлари алоҳида таҳсинга сазовордир. Жиззахлик партия фаоллари ҳам бу тадбирни аъло даражада ўтказибди. Айниқса, тадбирда электоратимиз тадбиркорларнинг фаоллиги эътирофга лойиқ.

В Джизаке состоялось пропагандистское мероприятие под девизом “К новым рубежам вместе с УзЛиДеП!” (+видео)
14.10.2019, 09:22
УзЛиДеП с новыми взглядами и с новыми идеями  принимает активное участие в предвыборных процессах.  Проводятся  предвыборные пропагандистские мероприятия с целью доведения программных целей и задач, приоритетных направлений  УзЛиДеП по вопросам электората партии – предпринимателей, фермеров, собственников, а также женщин и молодежи  до широких слоев населения посредством  средств пропаганды  и передовых политических технологий.
В величественном комплексе «Амфитеатр» в парке  отдыха «Урда» города Джизака  под девизом “К новым рубежам вместе с УзЛиДеП!” партия организовала большой шоу-концерт.
В мероприятии приняли участие  председатель исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП Актам Хаитов, председатель Джизакского областного Кенгаша УзЛиДеП Эркин Холматов, депутаты, активисты партии, известные  представители искусства, литературы, спорта, культуры области, предприниматели и фермеры, молодежь. Выступления прибывших из столицы артистов придали хорошее настроение участникам мероприятия.
В ходе бесед отмечалось, что выборы нынешнего года  будут проводиться в новой атмосфере, в новых правовых условиях, и Либерально-демократическая партия Узбекистана ведет серьезную подготовку к этому политическому процессу. Участникам представили информацию  об основных идеях и задачах, намеченных в новой Предвыборной программе партии.
- Выборы в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные Кенгаши народных депутатов для нас, членов политических партий. Особо ответственный политический процесс, - сказал  председатель Джизакского областного Кенгаша УзЛиДеП  Эркин Холматов. -  Следует отметить, нынешние выборы будут проводиться в новых, отличных от прежде  политических условиях. Это связано с изменившимся сознанием граждан, их причастностью к политической культуре и событиям. В нашей Предвыборной программе намечено  обеспечение занятости населения, развитие образования, здравоохранения, предпринимательства, фермерского движения, свободы  судебно-правовой сферы и средств массовой информации, реализация реформ в других сферах.   В настоящее время идет активная подготовка к избирательному процессу. В частности, партией формируется список кандидатов на депутатские места в Законодательной палате Олий Мажлиса и местных Кенгашах народных депутатов.  На местах депутаты, лидеры партии и члены пропагандистских групп проводят беседы, семинар-тренинги и открытые диалоги. Нынешнее мероприятие  - продолжение нашей деятельности.
Принимавшие участие в мероприятии предприниматели, фермеры, спортсмены единогласно признали: УзЛиДеП – партия практических дел.
- В настоящее время представители более 14000 фермерских и дехканских хозяйств области с новыми идеями и взглядами принимают участие в предвыборных процессах, в местных Кенгашах области эффективно работают более 40 фермеров-депутатов, избранных от УзЛиДеП, - сказал участник  мероприятия, председатель фермерского хозяйства  “Куёшсевар Парда”, Герой Узбекистана Парда Зиётов. – Одними из основных задач УзЛиДеП являются развитие  фермерского движения, преобразование всех фермерских хозяйств в многопрофильные фермерские хозяйства по переработке сельскохозяйственной продукции, создание системы  агрокластеров, занимающихся выращиванием и поэтапной переработкой сельскохозяйственной продукции. Мы, многотысячный класс фермеров области, поддерживаем идеи УзЛиДеП и на предстоящих выборах примем активное участие в поддержке кандидатов, выдвигаемых от партии.
В мероприятии приняли участие студенты вузов, учащиеся профессиональных колледжей и академических лицеев, неорганизованная молодежь, а также сотни молодых людей, поддерживающих партию и начавших предпринимательскую деятельность.
- Либерально-Демократическая партия Узбекистана сыграла большую роль в моей судьбе. Одной из программных задач УзЛиДеП  является  всесторонняя поддержка молодежи, составляющей большинство в численности страны и привлечение к спорту молодых людей, - сказала лауреат Государственной премии имени Зульфии, студентка  Джизакского государственного педагогического  института Сабина Умарова. – Я и мои ровесники примем участие в проведении предвыборной агитации  партии и полностью поддержим идеи УзЛиДеП.
- В этом году я вступила в ряды партии. Потому что партия поддерживала меня  с первых дней моей деятельности. Сначала на нашем предприятии  работали 25 девушек,  сейчас число работниц достигло 83, - сказала еще одна участница мероприятия, руководитель ООО “Бунёд дур текс” Пахтакорского района, призер Республиканского смотра-конкурса “Ишбилармон аёл” Фарида Рахмонова. – На нашем предприятии шьют одежду  для детей и взрослых. Подписаны договоры о поставке  товаров в Россию в объеме  15 миллионов долларов, в Казахстан – в объеме  300 тысяч долларов. Мы, женщины-предприниматели, примем участие в поддержке и пропаганде  кандидатов от  УзЛиДеП.
На мероприятии состоялось выступление артистов эстрады. Прозвучали песни о Родине и труде.
Бахтигул Каршиева O'zLiDeP Самарыанд вилоят Кенгаши матбуот котиби2019-10-07 17:00:43
Бугун мамлакатимизнинг барча ҳудудларида O'zLiDeP вилоят Кенгашлари томонидан уюштирилаётган оммавий тарғибот тадбирлари алоҳида таҳсинга сазовордир. Жиззахлик партия фаоллари ҳам бу тадбирни аъло даражада ўтказибди. Айниқса, тадбирда электоратимиз тадбиркорларнинг фаоллиги эътирофга лойиқ.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир тумани 2019-10-07 16:42:42
Жойлардаги утказилаетган УзЛиДеП ниниг сайловолди тадбирларида бир пайтнинг узида партиямизнинг сайловолди дастуридаги вазифалари таргиб килинмокда ва халкимизнинг дам олиши учун кулай шаройтлар яратилмокда. Факат олга, УзЛиДеП -биз сиз билан!