Оҳангарон шаҳрида O‘zLiDePнинг йирик тарғибот тадбири ўтказилди (фото+видео)
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-Демократик партиясининг Тошкент вилояти кенгаши томонидан “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз” шиори остида Оҳангарон шаҳрида йирик тарғибот тадбири ўтказилди.
Муҳташам амфитеатрда нафақат Оҳангарон, балки вилоятнинг бошқа шаҳар ва туманларидан 3000 дан ортиқ аҳоли иштирок этган бу акция мутлақо янги форматда ўтди, дейиш мумкин.
Тадбирда сўзга чиққан O‘zLiDeP етакчилари аҳолига бўлажак сайловлар Ўзбекистон ва ўзбек халқининг ҳаётида туб бурилиш ясашини алоҳида таъкидладилар. Хусусан, сайловларнинг ҳақиқатан янги муҳитда ўтишини таъминловчи янги ҳужжат - Сайлов Кодекси ҳақида маълумот бердилар. Мазкур муҳим хужжат сайловларнинг қонуний, шаффоф ва очиқлик принциплари асосида ўтишини таъминланишига хизмат қилиши таъкидлаб ўтилди.
Бугун партия “Давлат ҳам, ислоҳотлар ҳам, аввало, инсонга хизмат қилиши керак” шиори остида сиёсий майдонга чиқмоқда.
Тадбиркорлар, ишбилармонлар, фермерлар, ҳунармандлар, бир сўз билан эркин тадбир кишилариларинг ҳуқук ва манфаатларини ҳимоя қилиш, қолаверса, бу соҳаларда ўзи ва оиласининг иқтисодий эркинлиги ва хотиржамлигини таъминлашга интилганлар сафини кенгайтириш, пировард натижада халқимиз ҳаёти фаровонлиги ва баҳтиёрлигини ҳар томонлама таъминлашга эришиш O‘zLiDePнинг асосий мақсадларидан.
Бугун Ўзбекистон сиёсий майдонида етакчилик қилаётган партиянинг маъсулияти бу борада икки ҳисса катта. Халқ дардини эшитиш, муаммоларини баҳамжиҳатликда ечиш учун O‘zLiDeP барча имкониятларини ишга солади.
Ўтган давр таҳлили ва шиддат билан ўзгараётган бугунги муҳит талабларидан келиб чиққан ҳолда, партия ўз Дастури ва Платформасига зарур ўзгартиришлар киритишни режалаштираяпти. Бунинг учун янги Дастурни кабинетларда ўтириб эмас, бевосита партия фаоллари ва оддий одамлар билан бамаслаҳат ёзишга асосий эътиборни қаратди.
Акция давомида сўзга чиққанлар йиғилганларга партиянинг мақсад ва ғоялари ҳақида маълумот ва тушунтиришлар берди. O‘zLiDeP хусусий мулк ҳуқуқ ва кафолатларининг ишончли ҳимояланишини таъминлаш, табдиркорликни ривожлантириш йўлидаги барча тўсиқ ва чекловларни олиб ташлашга қаратилган, тадбиркорлар ва инвесторлар учун тушунарли бўлган Инвестиция ва Тадбиркорлик Кодексларини ишлаб чиқариш ва қабул қилиш ғоясини илгари сурмоқда.
Ҳар қандай расмиятчиликдан ҳоли, эркин муҳитда ўтган акцияда халқимиз таниган ва севган санъаткорларнинг иштироки тадбирга ўзига хос жозиба берди.
– Ўзбекистонда бўлаётган ўзгаришлардан жуда хурсандман, – дейди Журналист /АҚШ/ Александр Либус. – Мен Ўзбекистонда биринчи маротаба бўлаётганим йўқ, деярли ҳар йили келиб дўстларим билан учрашиб тураман. Бу йилги ташрифим доирасида дўстларим мени бу ерга таклиф этишди. Партия томонидан Республикани янада яхшилаш учун ҳаракат қилишаётганини кўраяпман ва мен бундан жуда ҳам ҳурсандман. Мен Ўзбекистонни гуллаб яшнашини тилайман.
Сайлов кампанияси қизғин паллага кираётган айни кунларда партиянинг шаҳар ва туманларда тарғибот-ташвиқот ишлари фаол олиб борилмоқда.
O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов фарғоналик сайловчилар билан учрашди (+фото)
06.12.2019, 11:25
Видео: O'zLiDeP Ўзбекистонни соғлиқни сақлаш тизимида энг илғор 30 та мамлакат қаторига киритиш тарафдори

В городе Ахангаран состоялось большое пропагандистское мероприятие УзЛиДеП (фото+видео)
Ташкентским областным Кенгашем УзЛиДеП в городе Ахангаран под девизом «Вместе построим новый Узбекистан!» организовано масштабное пропагандистское мероприятие.
Эта акция, состоявшаяся в величественном амфитеатре, и в которой приняли участие более 3000 человек не только из Ахангарана, но и из других районов и городов области, проводилась в абсолютно новом формате.
Выступившие на мероприятии лидеры УзЛиДеП особо отметили, что предстоящие выборы станут поворотным пунктом в жизни Узбекистана и узбекского народа. Представили сведения об Избирательном кодексе - новом документе, обеспечивающем проведение выборов в новой атмосфере. Подчеркнули, этот важный документ будет способствовать обеспечению проведения выборов на основе принципов законности, прозрачности и открытости.
Сегодня партия выходит на политическую арену под девизом “И государство, и реформы, прежде всего, должны служить человеку”.
Основными целями УзЛиДеП являются защита прав и свобод предпринимателей, фермеров, ремесленников, одним словом, всех деловых людей, расширение рядов тех, кто работая в этих сферах, стремится обеспечить экономическую свободу и спокойствие своих семей и в конечном итоге – всестороннее обеспечение благосостояния и счастья народа.
В этом плане вдвойне велика ответственность партии, лидирующей на политической арене Узбекистана. УзЛиДеП использует все возможности для того, чтобы услышать и совместно решать проблемы народа.
Исходя из анализа прошедшего времени и требований нынешней, ускоренными темпами меняющейся обстановки партия планирует внесение изменений в свою Программу и Платформу. Для этого внимание было уделено составлению Программы, не сидя в кабинетах, а при непосредственном диалоге активистов партии с населением.
Выступившие в ходе акции представили собравшимся информацию и разъяснения о целях и идеях партии. УзЛиДеП выдвигает идею о разработке и принятии доступных для предпринимателей и инвесторов кодексов об Инвестициях и Предпринимательстве, направленных на обеспечение надежной защиты прав и гарантий на частную собственность, устранение преград и ограничений на пути развития предпринимательства.
Участие в акции, проводившейся в свободной обстановке, без всякого формализма, известных и любимых народом артистов придало особое настроение этому мероприятию.
– Я приветствую проводимые в Узбекистане преобразования, - сказал журналист Александр Либус /США/. – Я не первый раз в Узбекистане, каждый год приезжаю к друзьям в этой стране. В нынешнем году друзья пригласили меня на это мероприятие. Отрадно, что партия действует с целью улучшения республики. Я желаю процветания Узбекистану.
В дни активизации избирательной кампании активно проводятся и пропагандистско-агитационные мероприятия в городах и районах.