Оҳангарон шаҳрида O‘zLiDePнинг йирик тарғибот тадбири ўтказилди (фото+видео)
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-Демократик партиясининг Тошкент вилояти кенгаши томонидан “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз” шиори остида Оҳангарон шаҳрида йирик тарғибот тадбири ўтказилди.
Муҳташам амфитеатрда нафақат Оҳангарон, балки вилоятнинг бошқа шаҳар ва туманларидан 3000 дан ортиқ аҳоли иштирок этган бу акция мутлақо янги форматда ўтди, дейиш мумкин.
Тадбирда сўзга чиққан O‘zLiDeP етакчилари аҳолига бўлажак сайловлар Ўзбекистон ва ўзбек халқининг ҳаётида туб бурилиш ясашини алоҳида таъкидладилар. Хусусан, сайловларнинг ҳақиқатан янги муҳитда ўтишини таъминловчи янги ҳужжат - Сайлов Кодекси ҳақида маълумот бердилар. Мазкур муҳим хужжат сайловларнинг қонуний, шаффоф ва очиқлик принциплари асосида ўтишини таъминланишига хизмат қилиши таъкидлаб ўтилди.
Бугун партия “Давлат ҳам, ислоҳотлар ҳам, аввало, инсонга хизмат қилиши керак” шиори остида сиёсий майдонга чиқмоқда.
Тадбиркорлар, ишбилармонлар, фермерлар, ҳунармандлар, бир сўз билан эркин тадбир кишилариларинг ҳуқук ва манфаатларини ҳимоя қилиш, қолаверса, бу соҳаларда ўзи ва оиласининг иқтисодий эркинлиги ва хотиржамлигини таъминлашга интилганлар сафини кенгайтириш, пировард натижада халқимиз ҳаёти фаровонлиги ва баҳтиёрлигини ҳар томонлама таъминлашга эришиш O‘zLiDePнинг асосий мақсадларидан.
Бугун Ўзбекистон сиёсий майдонида етакчилик қилаётган партиянинг маъсулияти бу борада икки ҳисса катта. Халқ дардини эшитиш, муаммоларини баҳамжиҳатликда ечиш учун O‘zLiDeP барча имкониятларини ишга солади.
Ўтган давр таҳлили ва шиддат билан ўзгараётган бугунги муҳит талабларидан келиб чиққан ҳолда, партия ўз Дастури ва Платформасига зарур ўзгартиришлар киритишни режалаштираяпти. Бунинг учун янги Дастурни кабинетларда ўтириб эмас, бевосита партия фаоллари ва оддий одамлар билан бамаслаҳат ёзишга асосий эътиборни қаратди.
Акция давомида сўзга чиққанлар йиғилганларга партиянинг мақсад ва ғоялари ҳақида маълумот ва тушунтиришлар берди. O‘zLiDeP хусусий мулк ҳуқуқ ва кафолатларининг ишончли ҳимояланишини таъминлаш, табдиркорликни ривожлантириш йўлидаги барча тўсиқ ва чекловларни олиб ташлашга қаратилган, тадбиркорлар ва инвесторлар учун тушунарли бўлган Инвестиция ва Тадбиркорлик Кодексларини ишлаб чиқариш ва қабул қилиш ғоясини илгари сурмоқда.
Ҳар қандай расмиятчиликдан ҳоли, эркин муҳитда ўтган акцияда халқимиз таниган ва севган санъаткорларнинг иштироки тадбирга ўзига хос жозиба берди.
– Ўзбекистонда бўлаётган ўзгаришлардан жуда хурсандман, – дейди Журналист /АҚШ/ Александр Либус. – Мен Ўзбекистонда биринчи маротаба бўлаётганим йўқ, деярли ҳар йили келиб дўстларим билан учрашиб тураман. Бу йилги ташрифим доирасида дўстларим мени бу ерга таклиф этишди. Партия томонидан Республикани янада яхшилаш учун ҳаракат қилишаётганини кўраяпман ва мен бундан жуда ҳам ҳурсандман. Мен Ўзбекистонни гуллаб яшнашини тилайман.
Сайлов кампанияси қизғин паллага кираётган айни кунларда партиянинг шаҳар ва туманларда тарғибот-ташвиқот ишлари фаол олиб борилмоқда.
O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов фарғоналик сайловчилар билан учрашди (+фото)
06.12.2019, 11:25
Видео: O'zLiDeP Ўзбекистонни соғлиқни сақлаш тизимида энг илғор 30 та мамлакат қаторига киритиш тарафдори

Akhangaran hosts outreach event of UzLiDeP
Tashkent regional Kengash of the Movement of Entrepreneurs and Businesspeople – the Liberal Democratic Party of Uzbekistan hosted a large-scale outreach event under the motto «Together we will build a new Uzbekistan!», in the city of Akhangaran.
This campaign, held in a magnificent amphitheater, and which was attended by more than 3,000 people not only from Akhangaran, but also from other areas and cities of the region, was held in a completely new format.
UzLiDeP leaders emphasized that the upcoming elections will become a turning point in the life of Uzbekistan and Uzbekistan people. They presented information about the Election Code — a new document that ensures the conduction of elections in a new atmosphere. It was emphasized that this important document will contribute to ensuring the conduction of elections on the basis of the principles of legality, transparency and openness.
Today, the party enters the political arena under the slogan «Both the state and the reforms, first of all, must serve people».
The main goals of UzLiDeP are to protect the rights and freedoms of entrepreneurs, farmers, artisans, in a word, all businesspeople, expanding the ranks of those who work in these areas, seeks to ensure economic freedom and peace of their families, and, ultimately, comprehensive welfare and happiness of people.
In this regard, the responsibility of the party leading in the political arena of Uzbekistan is great. UzLiDeP uses every opportunity to hear and jointly solve the problems of people.
Based on an analysis of the past time and the requirements of the current, rapidly changing pace, the party plans to introduce amendments in its Program and Platform. To this end, attention was paid to compiling the Program, not sitting in the offices, but during a direct dialogue of party activists with the population.
Speakers during the campaign provided the audience with information and explanations about the goals and ideas of the party. UzLiDeP forwards the idea of developing and adopting codes on Investments and Entrepreneurship available to entrepreneurs and investors, aimed at ensuring reliable protection of rights and guarantees for private property, eliminating barriers and restrictions on  development of entrepreneurship.
Participation in the campaign, held in a free environment, without any formalism, by famous and beloved artists, gave a special mood to this event.
– I welcome the ongoing reforms in Uzbekistan, – said journalist Alexander Libus from the United States. – This is not the first time in Uzbekistan, I visit my friends in this country every year. This year, friends invited me to this event. It is gratifying that the party is working to improve the country. I wish prosperity to Uzbekistan.
Outreach events are actively carried out in cities and regions in the days of the election campaign.