O‘zLiDeP биринчи бўлиб Марказий сайлов комиссиясига имзо варақаларини тақдим этди (+фото)
Маълумки, жорий йилнинг 22 декабрь куни мамлакатимизда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, халқ депутатлари вилоят, туман (шаҳар) кенгашларига сайловлар бўлиб ўтади. Мазкур сиёсий кампанияни юқори савияда ташкил этиш учун жойларда тайёргарлик ишлари қизғин тус олмоқда.
Ўзбекистон Республикасининг Сайлов кодекси талабларига мувофиқ сайлов кампанияси даврида ҳар бир сиёсий партия уни қўллаб-қувватловчи сайловчиларнинг 40 мингдан зиёд имзосини тўплаши талаб этилади. Шундан сўнггина партиялар депутатликка ўз номзодларини қўйиш ҳуқуқига эга бўлишади.
Ана шуларни инобатга олган ҳолда партиянинг Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар Кенгашлари имзо варақаларини ўрнатилган тартибда, белгиланган муддатларда тўлдиришди.
Бугун Марказий сайлов комиссиясининг Халқаро матбуот марказида Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси биринчи бўлиб Марказий сайлов комиссиясига партиянинг сайловда иштирок этишнинг асоси сифатида сайловчилар томонидан имзоланган имзо варақаларини ва қонунда белгиланган бошқа хужжатларни тақдим этди.

UzLiDeP was the first to submit signature lists to the Central Election Commission
On December 22 this year, Uzbekistan will host elections to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and regional, district (city) Kengashes of people's deputies. Active preparations are being carried out for a high-level political campaign.
In accordance with the requirements of the Election Code of the Republic of Uzbekistan during the election campaign, each political party must collect more than 40 thousand signatures of voters supporting it. And only after this the parties will have the right to nominate their candidates.
Karakalpak, regional and Tashkent city Kengashes of the party filled the subscription lists on time.
International Press Center of the Central Election Commission hosted the presentation by the Movement of Entrepreneurs and Businesspeople – the Liberal Democratic Party, of signed voter lists and other documents ensuring the party’s participation in the elections. UzLiDeP became the first party to submit voter subscription lists to the Central Election Commission.