Партия туман Кенгашларининг ҳисобот конференцияси бўлиб ўтмоқда
O‘zLiDeP Тойлоқ туман Кенгашининг навбатдаги ҳисобот конференцияси бўлиб ўтди. Унда партия туман ташкилотининг 5 йиллик фаолияти таҳлил қилинди.
Ушбу партия ташкилоти ўтган давр мобайнида туманда тадбиркорликни кенг ривожлантириш, хотин-қизлар ва ёшларни  иш билан таъминлаш борасида қатор лойиҳаларни амалга оширди. Бугун туманда тадбиркорлик билан шуғилланаётганлар сони йилдан йилга ошиб боришида партия туман Кенгашининг ҳам ўз ҳиссаси бор. Таъкидлаш жоизки,  2015 йилда туманда партия бошланғич ташкилотлари сони 46 тани, аъзолари сони 1400 нафарни ташкил этган бўлса, бугунга келиб қуйи бўғинлар сони 61 тага кўпайиб 6500 нафар аъзоларни ўзи бирлаштира олди.
Тадбирда халқ депутатлари Тойлоқ туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳининг тўрт йиллик фаолияти таҳлил қилинди. Шунингдек, партия туман Кенгаши назорат-тафтиш комиссиясининг ўтган даврдаги фаолияти бўйича ютуқ ва камчиликлар юзасидан таҳлилий ҳисоботи тингланди.
- Бугунги конференцияда партия туман Кенгаши, депутатлик гуруҳи фаолияти, назорат-тафтиш комиссиясининг фаолияти ютуқ ва камчиликлари танқидий таҳлил қилинишини адлия идораси вакили сифатида ижобий баҳолайман. Партиялар ўз фаолиятини бундай ёндашув орқали сарҳисоб қилиши келажак вазифаларни белгилаб олиш ва ижросини таъминлашда муҳим аҳамият касб этади, - деди Тойлоқ туман Кенгаши адлия бўлими бошлиғи Азамат Ғаффоров.
Тадбирда O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгашининг навбатдаги Конференциясига Тойлоқ туманидан 7 нафар делегатлар сайланди.

Отчетные конференции районных Кенгашей партии
Состоялась очередная  отчетная конференция  Тайлакского районного Кенгаша УзЛиДеП. На ней анализировалась работа  районной организации партии за 5 лет.
Эта партийная организация за прошедший период реализовала ряд проектов  по развитию предпринимательства в районе, обеспечению работой женщин и молодежи. В увеличении числа предпринимателей в районе есть вклад  районного Кенгаша партии. Уместно отметить, в 2015  году  в районе было 46 первичных партийных организаций и 1400 членов партии.  В настоящее время эти показатели составляют, соответственно,  61  и 6500.
На мероприятии анализировалась четырехлетняя работа депутатской группы УзЛиДеП в Тайлакском районном Кенгаше народных депутатов.  Также был заслушан аналитический отчет о деятельности  контрольно-ревизионной комиссии районного Кенгаша партии за прошедший период.
- Я, как представитель сферы юстиции  положительно оцениваю критический анализ деятельности  районного Кенгаша партии, депутатской группы и контрольно-ревизионной комиссии. Подведение итогов деятельности партий при таком подходе имеет важное значение в определении задач на перспективу и обеспечении их исполнения, сказал  начальник отдела юстиции Тайлакского районного Кенгаша  Азамат Гаффоров.
На мероприятии  от Тайлакского района избрано 7 делегатов  на очередную конференцию  Самаркандского областного Кенгаша УзЛиДеП.