“Миллий тикланиш” партиясининг енгил елпи, тутуриқсиз муносабатларидан асл муддаоси нима?
Спортда аниқроғи кўпчилик мухлисларга эга футболда нисбатан кучсиз, танилмаган бирор жамоа юлдуз футболчилар жамланган, бутун дунёда мухлисларига эга бўлган машҳур терма жамоалар билан беллашишни орзу қилади ва шунга интилади. Нега? Чунки, улар шу орқали тезроқ танилиш мумкинлигини яхши билишади.
“Миллий тикланиш” партиясининг бугунги хатти-ҳаракатларини ҳам шунга менгзаш мумкин. Чунки улар ХДП ёки ”Адолат” партиялари бир четда қолиб, айнан O‘zLiDePга елимдек ёпишиб олишган. Партиямизнинг ҳар бир қадамини пойлаб юришибди, десак ҳам муболаға бўлмайди.
Айни дақиқаларда ҳам “Миллий тикланиш” Расул Кушербаев орқали партиямизга тош отишда давом этмоқда. Боя айтганимдек, кучлилар мавқеидан фойдаланиб обрў орттириш “миссияси” давом этмоқда. Лекин Р. Кушербаевни мақоласи юзасидан МТ ахборот хизматининг жавобида бир қатор тушунмовчиликлар мавжуд.
Биринчидан, мақолада “Расул Кушербаев зиммасига навбатдаги нозик топшириқ юклатилган кўринади. Узунқулоқ гапларга қараганда, бу сафар ҳурматли депутатимизга “Артел” компанияси вакилларининг “Миллий тикланиш”га аъзо бўлганлари сабабини аниқлаш ва омма орасида ушбу ҳаракатга нисбатан салбий фикрни шакллантириш вазифаси қўйилганмиш” деган жуда кулгили жумлалар ёзилган.
Ушбу сўзларни ўқиб, қуйидаги фикрларни айтиб ўтмасликнинг иложи йўқ. Аввало Расул Кушербаев бировни гапи ёки кўрсатмаси билан иш қиладиган депутат эмаслигини кўпчилик жуда яхши билади. Мақола аввалида “...ўз сайловчилари эътиборини қозонган, парламентда эса “ўжар депутат” сифатида ном қозонган” деб буни МТ ахборот хизматидаги мутасаддилар алоҳида эътироф этишганку. Нега ўзингизни гапингизга ўзингиз қарши чиқаяпсиз дегимиз келади, уларга қараб.
Иккинчидан, “Миллий тикланиш” “Артел” компанияси раҳбарини аъзо қилиб, уни кўз-кўз қилишдан мақсади нима? Агар масалага онгли равишда ёндашадиган бўлсак, ушбу ташаббус ортида компаниянинг минг-минглаб ишчиларини бошлиқ ортидан шу партияга “ихтиёрий мажбурий” аъзо бўлишга даъват этишнинг учқунлари яққол сезилиб қолади.
Яна бир тушунмаган жойимиз бор. “Миллий тикланиш” вакиллари Р. Кушербаев халқ учун, сайловчилари учун бирор фойдали иш қилса, бунга O‘zLiDePни алоқаси йўқ, деб аюҳаннос солишади. Партия қолиб депутатимизни кўкларга кўтаришганини бир неча марта гувоҳи ҳам бўлдик.  Энди эса Расул Кушербаевнинг МТга нисбатан билдирган мутлақо шахсий ва холис фикрини шаклланишида O‘zLiDeP “буюртмачи” эмиш! Қани бу ерда мантиқ? Бундай иккиюзламачилик, сохта реклама кимга керак? Хўш, “Миллий тикланиш” партиясининг бундай енгил-елпи, тутуриқсиз муносабатлардан асл муддаси нима?
Такрор ва такрор айтишдан чарчамаймиз. Улар ўз тасаввурларидаги “Миллий тикланишнинг ёруғ келажагини” O‘zLiDeP номидан кўр-кўрона фойдаланиб яратишмоқчи, шекилли!
Тамом.
Umid2019-10-17 17:05:26
Иложи булса узбек тилида эьлон килингизлар.
!!!!!!!!!!!!!!2019-10-16 17:35:46
Партиялар Блоггерлардан фойдаланиб бир бирларини ерга уриш ёки кўр-кўрона уларга эргашганларидан кўра халол рақобатни танлаганларида, ўз билим ва сиёсий салоҳиятларига таянганларида айни вазиятда мақсадга мувофиқ бўларди. Бу ҳар холда ИМХО

Каковы намерения не заслуживающих доверия, необоснованных выступлений партии “Миллий тикланиш”?
В спорте, точнее в футболе, имеющим огромную аудиторию  болельщиков, неизвестная многим  команда мечтает и стремится  сыграть матч с известной сборной командой, имеющей  поклонников во всем мире и в составе которой признанные звезды футбола. Почему?  Потому, что они понимают, таким образом они приобретают популярность.
С этим можно сравнить нынешние действия партии “Миллий тикланиш”.  Потому что она, оставив в стороне  НДП или ”Адолат” словно клей, прилепает к УзЛиДеП. И не будет ошибкой скзать, что она следит буквально за каждым шагом нашей партии.
В настоящее время  “Миллий тикланиш”  через Расула Кушербаева продолжает кидать камни на нашу партию. Как я уже говорил, при использовании статуса сильных продолжается “миссия” завоевывания авторитета. Однако, несколько непонятен  ответ пресс-службы МТ касательно статьи  Р. Кушербаева.
Во-первых, в статье есть довольно смешные строки. например “Вероятно, на Расула Кушербаева возложено очередное деликатное задание.  По некоторым слухам в этот раз на уважаемого депутата возложено выявление причин вступления представителей компании “Артел” в ряды “Миллий тикланиш” и формирование среди масс неативного мнения в отношении этого действия”.
Невозможно высказать следующие мнения в отношении этих строк. Прежде всего, большинство знает, депутат Расул Кушербаев никогда не действует по чьим-то  указаниям. И работники пресс-службы МТ в начале  статьи отдельно признают, что он “..завоевал внимание избирателей, а в парламенте известен как  “упрямый депутат”. И хочется спросить, почему вы сами себе противоречите?
Во-вторых, какую цель преследует “Миллий тикланиш”, афишируя членство руководителя компании  “Артел” в своей партии? Если сознательно подойти к этому вопросу,  становится очевидным, что за этой инициативой кроется  призыв – чтобы тысячи работников компании последовали  за руководителем  и “добровольно-принудительно” стали членами партии.
Непонятно и следующее. Представители “Миллий тикланиш”  во всеуслышание твердят, УзЛиДеП не имеет никакого отношения к проводимой Р. Кушербаевым работе для народа и избирателей.  Также мы были свидетелями того, как они неоднократно восхваляли депутата отдельно от партии. А теперь считают, что высказанные Расулом Кушербаевым абсолютно личные, объективные мнения  о МТ сформированы  “по заказу” УзЛиДеП! Где логика? Кому нужны такое двуличие  и дешевая реклама?  Что преследует “Миллий тикланиш” такими необоснованными, бессодержательными выступлениями?
Мы не устанем вновь и вновь повторять, вероятно “светлое будущее Национального возрождения”  они хотят создавать путем слепого использования имени УзЛиДеП!