O‘zLiDeP Тошкент вилоят Кенгашининг навбатдаги конференцияси бўлиб ўтди
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси Тошкент вилоят Кенгашининг навбатдаги конференцияси бўлиб ўтди.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси, партия вилоят Кенгаши ходимлари, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва маҳаллий кенгаш депутатлари иштирок этган тадбирда партия вилоят кенгашининг ҳисобот давридаги фаолияти якунлари танқидий руҳда таҳлил этилиб, партиянинг кейинги фаолиятидаги устувор вазифалар белгилаб олинди.
Йиғилишда таъкидланганидек, сўнгги йилларда мамлакатимизда демократик ислоҳотларни янада чуқурлаштириш йўлида улкан қадамлар ташланди. Бу жараёнда Ўзбекистон Либерал-демократик партияси ҳам фаол иштирок этиб, ижтимоий-сиёсий масалаларда ўзининг қатъий позициясини кўрсатди.
Масалан, ўтган давр мобайнида партия сафи янада кенгайиб, қуйи бўғинлар сони 765 тадан 951 тага, аъзолар эса 40,5 минг нафардан 86,0 минг нафарга ортди. Шунингдек, ўтган ҳисобот даврида электорат манфаатларини ҳимоя қилиш мақсадида  O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари томонидан тегишли ташкилотларга 3272 та сўров чиқарилди, 528 та мансабдор шахсларнинг ҳисоботи эшитилди.
Партия шу билан бирга ёшларни тадбиркорлик фаолиятига кенг жалб қилиш, ёш тадбиркорларнинг истиқболли лойиҳаларини рўёбга чиқариш, ёшлар тадбиркорлигини ҳар томонлама қўллаб-қувватлашга ҳам алоҳида аҳамият берди. Бу борада “Диплом билан бизнесга”, “Сен ҳам фаол ёшлар сафидасан”, “Янги авлод кадрлари” ва бошқа қатор лойиҳалар доирасида 400 дан ортиқ тадбирлар, учрашувлар ташкил этди.
Бу ҳали ҳаммаси эмас. Бундан ташқари, партия хотин-қизларнинг бандлигини таъминлаш, меҳнат шароитларини яхшилаш, аёлларни, айниқса, қишлоқ жойлардаги ёш қизларни оилавий ва хусусий тадбиркорликка кенг жалб этишга ҳам жиддий эътибор қаратди. Жумладан, “Бунёдкор аёллар”, “Фаровон оила”, “Ишбилармон аёллар” каби лойиҳалар доирасида 70 дан ортиқ хотин-қизга 350 млн. сўмлик кредитлар ажратилишига кўмаклашиб, 100 нафар аёлларни бандлигини таъминлашга эришди.
Давлат ҳокимиятининг вакиллик органларига бўладиган навбатдаги сайловларда муносиб иштирок этиш барча сиёсий партиялар сингари Ўзбекистон Либерал-демократик партияси учун ҳам катта аҳамиятга эга. Шу боис барча даражадаги партия ташкилотларининг асосий фаолияти ушбу сайловларда энг олдинги қаторда бўлиш масаласига эътибор қаратилмоқда.
Конференцияда партиянинг навбатдаги съездига делегатлар сайланди ва кун тартибидаги бошқа масалалар юзасидан тегишли қарорлар қабул қилинди.

Очередная конференция Ташкентского областного Кенгаша УзЛиДеП
Состоялась очередная конференция  Ташкентского областного Кенгаша Движения предпринимателей  и деловых людей -  Либерально-демократической партии Узбекистана.
На мероприятии, в котором приняли участие  работники исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП, областного Кенгаша партии, депутаты законодательной палаты  Олий Мажлиса и местного Кенгаша,  в критическом духе анализировались итоги  деятельности  областного Кенгаша за отчетный период  и были намечены  приоритетные задачи   дальнейшей деятельности партии.
Как было отмечено на заседании, в последние годы в стране  проведена масштабная работа по углублению демократических реформ. Принимая активное участие в этом процессе, Либерально-демократическая партия Узбекистана проявила свою твердую позицию  в социально-политических вопросах.
За прошедший период  расширены ряды партии, число  ее нижних звеньев увеличилось  с  765  до 951, число членов партии - с 40,5 тысячи до 86,0 тысяч. В целях защиты интересов электората в течение отчетного периода  членами депутатской группы УзЛиДеП  в соответствующие организации направлено 3272 запросов, заслушаны отчеты  528 должностных лиц.
Партия придавала большое значение  вопросам широкого привлечения молодежи в предпринимательскую деятельность, реализации перспективных проектов  молодых предпринимателей, всесторонней поддержки молодежного предпринимательства. В этом направлении проведены более 400 мероприятий и встреч в рамках  различных проектов, в том числе  “В бизнес – с дипломом”, “Ты – в ряду  активной молодежи”, “Кадры нового поколения”.
И это еще не все. Серьезное внимание было уделено обеспечению занятости женщин, улучшению их условий труда,  привлечению женщин, особенно  молодых девушек из сельской местности  в семейное и частное предпринимательство. Так, в рамках  проектов  “Женщины-созидатели”, “Благоустроенная семья”, “Женщины-предприниматели” более 70 женщинам  оказано содействие в получении кредитов общим объемом 350 млн. сумов, обеспечено трудоустройство более 100 женщин.
Как и для всех партий,  для Либерально-демократической партии Узбекистана особое значение имеет достойное участие в предстоящих выборах  в представительные органы  государственной власти. В этой связи  в настоящее время основная деятельность партийных организаций всех уровней направлена на то, чтобы быть  в первых рядах в процессе выборов.
На конференции  избраны делегаты на очередной курултай партии и приняты решения  по другим вопросам повестки дня.