Депутатликка номзодлар сайловчилар ҳузурида
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги 17-сонли мусиқа ва санъат мактабида “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!” шиори остида сайловолди тарғибот тадбири ўтказилди.
Унда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси раиси А.Хаитов, Бўстонлиқ тумани ҳокими Ғ.Мадаминов, шунингдек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, халқ депутатлари вилоят, туман кенгашлари депутатлигига Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан номзодлар иштирок этди.
Тадбирда сўз олган O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов бўлажак сайловларга Ўзбекистон Либерал-демократик партияси ҳам жиддий тайёргарлик кўраётганини айтиб, партия сайловолди дастурида белгиланган асосий ғоя ва вазифалар ҳақида йиғилганларга маълумот берди.
Тадбирда таъкидланишича, партия дастурида ишбилармонлик ва инвестициявий муҳитни яхшилаш, бизнес юритишни олис истиқболга мўлжалланган имкониятини таъминлаш мақсадида тадбиркорлик соҳасидаги қонунчиликни янада такомиллаштириш ва либераллаштириш каби муҳим масалаларга алоҳида эътибор қаратилган. Шу билан бирга, тадбиркорлик субъектларини хусусийлаштиришдан кейинги таъсирчан ёрдам кўрсатиш, хусусийлаштирилган корхоналар негизида амалга ошириладиган лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш бўйича муҳим йўналишлар ўз ифодасини топган.
Тадбирда шунингдек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод И.Холматов, халқ депутатлари вилоят кенгаши депутатлигига номзодлар А.Абдурахимов, Л.Юлдашев ва Х.Ашировалар ўз олиб, ўз сайловолди дастури юзасидан маъруза қилди.

В 17-детской школе музыки и искусства Бостанлыкского района Ташкентской области под девизом «Вместе построим новый Узбекистан!» состоялось  предвыборное  пропагандистское мероприятие.
В мероприятии приняли участие председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП  А.Хаитов, хоким Бостанлыкского района Г.Мадаминов, а также  выдвинутые от Либерально-демократической партии Узбекистана  кандидаты в депутаты  Законодательной палаты Олий Мажлиса, областной, районный кенгаши народных депутатов.
Выступивший на мероприятии руководитель УзЛиДеП  А.Хаитов отметил, что Либерально-демократическая партия Узбекистана  серьезно готовится к предстоящим выборам, рассказал об основных задачах и идеях, намеченных в предвыборной программе партии.
Как было отмечено, в предвыборной программе партии  особое внимание уделено таким вопросам, как улучшение деловой и инвестиционной среды, дальнейшее совершенствование и либерализация  законодательства о предпринимательстве с целью обеспечения  перспектив для дальнейшего ведения бизнеса. Вместе с тем, намечены важные направления по оказанию действенной помощи после приватизации субъектов предпринимательства, поддержке проектов, реализуемых на базе приватизированных предприятий.
На мероприятии с докладами о своих предвыборных программах  также выступили  кандидат в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса И.Холматов, кандидаты в областной кенгаш народных депутатов А.Абдурахимов, Л.Юлдашев, Х.Аширова.