Депутатликка номзодлар сайловчилар ҳузурида
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги 17-сонли мусиқа ва санъат мактабида “Янги Ўзбекистонни биргаликда қурамиз!” шиори остида сайловолди тарғибот тадбири ўтказилди.
Унда O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси раиси А.Хаитов, Бўстонлиқ тумани ҳокими Ғ.Мадаминов, шунингдек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси, халқ депутатлари вилоят, туман кенгашлари депутатлигига Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан номзодлар иштирок этди.
Тадбирда сўз олган O‘zLiDeP раҳбари А.Хаитов бўлажак сайловларга Ўзбекистон Либерал-демократик партияси ҳам жиддий тайёргарлик кўраётганини айтиб, партия сайловолди дастурида белгиланган асосий ғоя ва вазифалар ҳақида йиғилганларга маълумот берди.
Тадбирда таъкидланишича, партия дастурида ишбилармонлик ва инвестициявий муҳитни яхшилаш, бизнес юритишни олис истиқболга мўлжалланган имкониятини таъминлаш мақсадида тадбиркорлик соҳасидаги қонунчиликни янада такомиллаштириш ва либераллаштириш каби муҳим масалаларга алоҳида эътибор қаратилган. Шу билан бирга, тадбиркорлик субъектларини хусусийлаштиришдан кейинги таъсирчан ёрдам кўрсатиш, хусусийлаштирилган корхоналар негизида амалга ошириладиган лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш бўйича муҳим йўналишлар ўз ифодасини топган.
Тадбирда шунингдек, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод И.Холматов, халқ депутатлари вилоят кенгаши депутатлигига номзодлар А.Абдурахимов, Л.Юлдашев ва Х.Ашировалар ўз олиб, ўз сайловолди дастури юзасидан маъруза қилди.

Candidates for deputies meet with voters
Children’s School of Music and Art No.17 of Bostanlyk district in Tashkent district hosted an electoral campaign under the motto “Together we will build a new Uzbekistan!”
The event was attended by the Chairman of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP A.Khaitov, the khokim of Bostanlyk district, G. Madaminov, as well as candidates from the Liberal Democratic Party of Uzbekistan to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, the regional, district councils of people's deputies.
The Head of UzLiDeP A.Khaitov noted that the Liberal Democratic Party of Uzbekistan is seriously preparing for the upcoming elections, informed about the main tasks and ideas outlined in the party’s pre-election program.
As it was noted, the party’s pre-election program focuses on issues such as improving the business and investment environment, further improving and liberalizing the legislation on entrepreneurship in order to provide prospects for further doing business. At the same time, important directions have been outlined for the provision of effective assistance after the privatization of business entities, support for projects implemented on the basis of privatized enterprises.
At the event, reports on their pre-election programs were also made by the candidate for deputies to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis I.Kholmatov, candidates to the regional council of people's deputies A. Abdurakhimov, L. Yuldashev, H. Ashirova.