Хайрли ишлар Термиз шаҳрида давом этмоқда
14-Дўстлик сайлов округига O'zLiDePдан сайланган депутат И.Б.Худойбердиев ҳамда Термиз шаҳар ҳокимлиги, нуронийлар, диний ташкилотлар вакиллари, тиббиёт ва Миллия гвардия ходимларидан иборат тарғибот гуруҳи маҳаллаларда, аҳоли гавжум жойларда ва аҳоли хонадонларида бўлишди.
Тарғибот гуруҳи томонидан аҳоли орасида коронавирус пандемиясига қарши баҳамжиҳат курашиш, санитария-гигиена талабларига қатъий амал қилиш ва бундай пайтларда барчамиздан вазминлик, мавжуд ҳолатни реал баҳолай олиш ва мутахассислар тавсиясига риоя қилиш талаби ҳақида тушунтириш ишлари олиб борилди.
Тадбир давомида 200 нафардан ортиқ уйида ётиб қолган кексалар ва беморлар, кам таъминланган оилалар ҳолидан хабар олиниб, уларга озиқ-овқат маҳсулотлари тарқатилди ва тиббий ёрдам кўрсатилди.
Термиз шаҳар ҳокими И.Б.Худойбердиев томонидан короновирусга қарши курашиш бўйича амалга оширилаётган ишларни тизимли ташкил этиш юзасидан мутасадди раҳбарларга аниқ кўрсатмалар берилиб, шаҳримиздаги барча ташкилот, корхона, давлат муассасалари, шунингдек кўп қаватли уйлар, кириш йўлаклари, болалар майдончалари, аҳоли истиқомат қилувчи хонадонлар, бозорлар ва ушбу ҳудудлардаги автомобилларда тўлиқ дезинфекциялаш ишлари амалга ошириб келинмоқда.

Благотворительная работа в городе Термезе
Избранный от УзЛиДеП  в депутаты 14- избирательного округа Дустликского района   И.Б.Худойбердиев и пропагандистская группа в составе представителей  хокимията города Термеза, религиозных организаций, медицинских учреждений, сотрудников Национальной гвардии и  аксакалов посетили махалли,  общественные места, дома населения.
Среди населения проведена работа по разъяснению необходимости совместной  борьбы с пандемией  коронавируса, неукоснительного соблюдения требований  санитарии и гигиены, спокойной и реальной оценки создавшейся ситуации и выполнения требований специалистов.
В ходе проведения пропагандистской работы  состоялось посещение более 200 нуждающихся в помощи пожилых и больных людей, малообеспеченных семей, им доставлены продовольственные продукты, оказана медицинская помощь.
С целью  системной организации работы по борьбе с коронавирусом хоким города Термеза  И.Б.Худойбердиев  дал необходимые указания  должностным руководителям, в настоящее время в городе проводится дезинфекция  всех организаций,  предприятий, государственных учреждений, а также  многоэтажных домов, подъездов, детских площадок, частных домов населения, рынков автомобилей и  автостоянок.