12-Яланғоч сайлов округидан сайланган Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Мелибоев Жамолиддин Абдисалимовичнинг мурожаати
07.04.2020, 19:23
Ҳурматли ватандошлар!
Деярли бутун дунёни қамраб олган COVID-19 – коронавирус пандемияси, афсуски, юртимизга ҳам кириб келди ва осуда ҳаётимиз ҳамда бунёдкорлик ишларимизга ўз таъсирини кўрсатмоқда.
Мамлакатимизнинг бу синовдан муваффақиятли ўтиб олиши учун лозим барча чора-тадбирлар кўрилмоқда. Хусусан, муҳтарам Президентимиз томонидан коронавирус келтириб чиқараётган муаммоларни бартараф этиш, бу жараёндан иложи борича кам талофат билан ўтишни таъминлашга қаратилган муҳим қарорлар қабул қилинмоқда.
Бугунги вазият тақозосига кўра, пандемияга қарши курашда гигиеник ва тиббий чоралар билан бирга, муҳтарам Президентимиз таъкидлаганларидек, юксак тафаккур, қатъий интизом, сабр-тоқат ва улкан масъулият кўрсатишимиз лозим.
Ҳар биримиз касалликни жамоамизга, оиламизга олиб кирмасликка масъул ва жавобгармиз. Аҳоли ўртасида ваҳима ва саросима гапларни тарқатишга йўл қўймаслигимиз лозим.
Ушбу синовли кунларда фарзандларимиз билан бирга масофадан таълим олиш, китоб ўқиш, уй ва баҳорги юмушларни бажариш орқали оиламиз фаровонлиги ва ватанимиз ривожига муносиб ҳисса қўшган бўламиз.

Мелибоева Жамолиддина Абдисалимовича – депутата Ташкентского городского кенгаша  народных депутатов, избранного от 12- избирательного округа «Ялангоч»
К сожалению, охватившая  весь мир COVID-19 – пандемия  коронавируса проникнув в нашу страну, оказывает воздействие  на нашу мирную жизнь и созидательную деятельность.
Для успешного преодоления  этого испытания предпринимаются все необходимые меры. Президент принимает важные постановления, направленные  на устранение возникающих проблем и обеспечение по возможности без потерь пройти этот процесс.
Вместе с медицинскими мероприятиями нынешняя ситуация требует, как отметил  Президент, соблюдения твердой дисциплины, проявления терпения и большой ответственности.
Каждый из нас несет ответственность за то, чтобы  вирус не проник  в коллектив, в наши семьи. Необходимо недопущение  среди населения паники и распространения  ложной информации.
В эти дни испытаний мы, дистанционно обучая своих детей, прививая им любовь к чтению,  выполняя домашнюю работу,  защитим свои семьи и внесем достойный вклад  развитие страны.