12-Яланғоч сайлов округидан сайланган Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутати Мелибоев Жамолиддин Абдисалимовичнинг мурожаати
07.04.2020, 19:23
Ҳурматли ватандошлар!
Деярли бутун дунёни қамраб олган COVID-19 – коронавирус пандемияси, афсуски, юртимизга ҳам кириб келди ва осуда ҳаётимиз ҳамда бунёдкорлик ишларимизга ўз таъсирини кўрсатмоқда.
Мамлакатимизнинг бу синовдан муваффақиятли ўтиб олиши учун лозим барча чора-тадбирлар кўрилмоқда. Хусусан, муҳтарам Президентимиз томонидан коронавирус келтириб чиқараётган муаммоларни бартараф этиш, бу жараёндан иложи борича кам талофат билан ўтишни таъминлашга қаратилган муҳим қарорлар қабул қилинмоқда.
Бугунги вазият тақозосига кўра, пандемияга қарши курашда гигиеник ва тиббий чоралар билан бирга, муҳтарам Президентимиз таъкидлаганларидек, юксак тафаккур, қатъий интизом, сабр-тоқат ва улкан масъулият кўрсатишимиз лозим.
Ҳар биримиз касалликни жамоамизга, оиламизга олиб кирмасликка масъул ва жавобгармиз. Аҳоли ўртасида ваҳима ва саросима гапларни тарқатишга йўл қўймаслигимиз лозим.
Ушбу синовли кунларда фарзандларимиз билан бирга масофадан таълим олиш, китоб ўқиш, уй ва баҳорги юмушларни бажариш орқали оиламиз фаровонлиги ва ватанимиз ривожига муносиб ҳисса қўшган бўламиз.

by Meliboyev Jamoliddin Abdisalimovich – Deputy of Tashkent city council of people’s deputies, elected from the 12th constituency “Yalangoch”
Unfortunately, COVID-19, which has spread all over the world – the pandemic of the coronavirus, having penetrated our country, has an impact on our peaceful life and creative activity.
All necessary measures are taken to successfully overcome this trial. The President takes important resolutions aimed at eliminating the problems that arise and ensuring the possibility of losslessly going through this process.
Together with medical activities, the current situation requires, as the President noted, the observance of firm discipline, patience and great responsibility.
Each of us is responsible for ensuring that the virus does not enter the collective, in our families. It is necessary to prevent panic and dissemination of false information among the population.
In these days, we, remotely educating our children, instilling in them a love of reading, doing homework, protect our families and make a worthy contribution to the development of the country.