Томорқадаги биринчи хазина!
Аввалги мақоламизда O'zLiDeP Ангор туман Кенгаши раиси, туман Кенгаши депутати Мухиддин Ярматовни карантин даврида ўз томорқасида карам етиштираётганлиги тўғрисида ёзган эдик, ана ўша карам пишиб, улар териб олинди.
- Мен бугун карам эмас томорқамдан биринчи хазинамни териб олдим, 4 сотихлик томорқага қадаган карам уруғларим бугун 1 тоннадан ошиқроқ ҳосил берди. Бу бизнинг биринчи хазинамиз, йил якунига қадар яна 3 ёки 4 марта томорқадан хазина териб олишни мўлжаллаяпмиз, - дейди Мухиддин Ярматов.
Дарвоқе, Сурхондарёнинг иқлим шароити иссиқ бўлганлиги сабабли, томорқадан йилига уч-тўрт марта ҳосил олса бўлади. Бунинг учун эса меҳнат ва озгига деҳқончиликнинг сирини билсангиз кифоя. Томорқанинг ҳақиқий хазинасини ана шунда кўрасиз.

Первый урожай на приусадебном участке
Ранее мы писали о том, что председатель Ангорского районного кенгаша УзЛиДеП, депутат районного кенгаша  Мухиддин Ярматов в период карантина выращивает капусту на своем приусадебном участке.  Капуста созрела, сегодня урожай собран.
- Со своего приусадебного участка я собрал не капусту, можно сказать, это сокровище, с 4 соток урожай составил  1 тонну.
Это первый урожай, к концу года  намерены получить еще 3-4 урожая,- сказал  Мухиддин Ярматов.
В Сурхандарье жаркий климат, это позволяет выращивать по три-четыре урожая в год. Для этого достаточно лишь трудиться и немного знать правила земледелия. Результаты докажут, что приусадебная участок – это настоящая сокровищница.