Томорқадаги биринчи хазина!
Аввалги мақоламизда O'zLiDeP Ангор туман Кенгаши раиси, туман Кенгаши депутати Мухиддин Ярматовни карантин даврида ўз томорқасида карам етиштираётганлиги тўғрисида ёзган эдик, ана ўша карам пишиб, улар териб олинди.
- Мен бугун карам эмас томорқамдан биринчи хазинамни териб олдим, 4 сотихлик томорқага қадаган карам уруғларим бугун 1 тоннадан ошиқроқ ҳосил берди. Бу бизнинг биринчи хазинамиз, йил якунига қадар яна 3 ёки 4 марта томорқадан хазина териб олишни мўлжаллаяпмиз, - дейди Мухиддин Ярматов.
Дарвоқе, Сурхондарёнинг иқлим шароити иссиқ бўлганлиги сабабли, томорқадан йилига уч-тўрт марта ҳосил олса бўлади. Бунинг учун эса меҳнат ва озгига деҳқончиликнинг сирини билсангиз кифоя. Томорқанинг ҳақиқий хазинасини ана шунда кўрасиз.

The first crop on the household landThe first crop on the household land
Earlier, we wrote that the Chairman of Angor district council of UzLiDeP, deputy of the district council Mukhiddin Yarmatov, during the quarantine period, grows cabbage in his private plot. Cabbage has ripened, the crop has been harvested.
– I didn’t harvest cabbage from my personal plot, we can say this is a treasure, 1 ton of cabbage was harvested from 4 acres. This is the first crop, by the end of the year, we intend to get 3-4 more harvest, – said Mukhiddin Yarmatov.
Surkhandarya’s climate is hot, it allows to grow three to four crops per year. For this, it is enough only to work and to know a little the rules of agriculture. The results will prove that the household land is a real treasury.