O’zLiDeP депутати томорқаларда экиш учун 10 минг тупдан ортиқ кўчатларни ҳомийлик асосида фуқароларга тарқатди
20.04.2020, 09:00
Андижон вилоятининг Шаҳрихон ва Бўстон туманларида кам таъминланган, ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар, вақтинча ишсиз ёшларга мавжуд боғ оралари, озиқ-овқат маҳсулотлари экинлари экиш учун ерлар тақсимлаб берилмоқда. Шу кунга қадар 300 га яқин мана шундай оилалар ва ёшлар вакилларига ўртача 20 сотихдан ер ажратиб берилди.
Айни кунларда бу майдонларга экин экиш ишлари жадаллик билан олиб борилмоқда.
Шу ишлар билан таниишиш мақсадида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Одинахон Отахонова Шаҳрихон ва Бўстон туманларида аҳоли томорқаларидан самарали фойдаланиш бўйича қилинаётган ишларни ўрганди. Ушбу жараёнда депутат томонидан ижтимоий кўмакка муҳтож оилаларга ўз томорқаларига экиш учун 10 минг тупдан ортиқ помидор, булғор қалампири, бодринг кўчатлари ҳомийлик асосида тарқатилди.

Депутат УзЛиДеП в качестве спонсорской помощи доставил гражданам более 10 тысяч саженцев
В Шахриханском и Бустанском районах Андижанской области малообеспеченным, социально нуждающимся семьям временно не работающей молодежи предоставляют земли в междурядьях садов для выращивания овощных культур. К настоящему времени почти 300 семьям и молодежи в среднем выделено по 20 соток площадей.
Уже начаты посадочные работы на этих площадях.
Депутат Законодательной палаты Одинахон Отахонова с целью ознакомления с ходом работ посетила Шахриханский и Бустанский районы. Знакомясь с ходом работ депутат также в качестве спонсорской помощи предоставила социально нуждающимся семьям более 10 тысяч саженцев помидоров, болгарского перца и огурцов для выращивания на личных приусадебных землях.