Хазораликларнинг томорқасига сув етиб борадиган бўлди
O'zLiDePдан Халқ депутатлари Навоий вилоят Кенгашига сайланган депутат А.Сувонов “Хазора” қишлоғи аҳолисининг муаммосини ҳал қилди.
Депутатга Кармана тумани “Хазора” қишлоғи аҳолиси томонидан ҳудудга борадиган сув йўли – катта ариқ узоқ вақт тозаланмагани сабабли томорқаларига сув етиб келмаётгани юзасидан мурожаат келиб тушди.
Шундан сўнг депутат мавжуд муаммони қисқа муддат ичида ҳал этишга киришди. Халқ вакили мазкур катта ариқнинг 1 км қисмида махсус техникаларни жалб қилган ҳолда қазиш, тозалаш ишларини олиб борди ва натижада қишлоқда аҳоли томорқаларидаги сув муаммоси бартараф этилди.

Water will come to Khazor private lands
Deputy A. Suvonov, elected from UzLiDeP to Navoi regional council of people’s deputies, solved the problem of Khazor village’s population.
Residents of Khazor village of Karmana district appealed to the deputy with a request to assist in cleaning up a large irrigation canal, the waters of which had previously been used to irrigate household lands.
In a short time, the deputy began to solve the problem. With the involvement of special equipment, 1 km of the irrigation canal was cleaned up, now the village population can irrigate their personal land.