O'zLiDeP фракцияси аъзоси 100 та кўмакка муҳтож оилани 3 ой давомида оталиққа олди
Бугунги кунда бутун дунё мамлакатлари коронавирус пандемиясини бартараф этиш учун бор кучи билан курашмоқда. Хитой давлатидан чиққан бу инфекция жуда шиддат билан тарқалиб, тўрт ой ичида 200 га яқин давлатга кириб борди. Ушбу “кўринмас ёв” бизнинг юртимизни ҳам четлаб ўтмади. Давлатимиз томонидан коронавирус пандемияси тарқалишининг олдини олиш бўйича зарур чора-тадбирлар амалга ошириляпти. Тажрибадан ўтган энг юқори самара берувчи усуллардан фойдаланиляпти.
Ушбу синовли кунларни енгиш учун ҳар бир соҳа вакиллари бир ёқадан бош чиқариб ҳаракат қилмоқда.  Машаққатли кунларда аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламини қўллаб-қувватлаш, кўмакка муҳтож оилалар рўйхатини шакллантириб, уларни манзилли асосда озиқ-овқат ва дори-дармон билан таъминлаш ишлари ҳам йўлга қўйилди.
Мана шундай эзгу ишларда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари ҳам фаол иштирок этмоқда. Хусусан, парламент қуйи палатасидаги O'zLiDeP фракцияси аъзоси Одинахон Отаханова томонидан Асака туманидаги “Озод” маҳалла фуқаролар йиғинидаги эҳтиёжманд оилаларга 5000 туп помидор, 5000 туп бодринг, 5000 туп булғор қалампири кўчатлари етказиб берилди. Шу билан бир қаторда Шаҳрихон туманидаги 100 та кўмакка муҳтож оилани 3 ой давомида оталиққа олди.
Яна бир халқ вакили – Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Барно Мирзамова томонидан Наманган шаҳрида 6 нафар фуқарога фойдаланилмаётган 30 сотих ер майдони экишга тайёрланди. Уйчи тумани “Қаҳрамон” маҳалласида яшовчи аҳоли вакилларига 10000 туп помидор ва бодринг кўчатлари етказиб берилди.

Member of UzLiDeP faction will patronize 100 needy families for 3 months
Currently, the whole world is fighting against the coronavirus pandemic. This infection, detected in China, quickly spread over four months in nearly 200 countries. This invisible enemy has not spared our country. The state is taking the necessary measures to prevent the spread of infection. In this case, the best proven methods are applied.
Representatives of all spheres are participating in overcoming these days of trial. A list of families who found themselves in a difficult situation during this difficult period has been compiled and work has been launched to provide these families with food and medicines.
Deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis are taking an active part in this work.
Odinakhon Otakhanova, a member of UzLiDeP faction in the lower house of parliament, provided seedlings for planting on household plots to families in need living in Ozod makhalla in Asaka district, these are 5,000 seedlings of tomatoes, cucumbers and bell peppers. For a period of 3 months she took patronage over 100 needy families in Shakhrikhan district.
Representative of people, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis Barno Mirzamova for 6 citizens of the city of Namangan prepared 30 acres of unused area for planting crops. 10,000 seedlings of tomatoes and cucumbers delivered to the residents of Kahramon makhalla in Uychi district.