O'zLiDeP фракцияси аъзоси 100 та кўмакка муҳтож оилани 3 ой давомида оталиққа олди
Бугунги кунда бутун дунё мамлакатлари коронавирус пандемиясини бартараф этиш учун бор кучи билан курашмоқда. Хитой давлатидан чиққан бу инфекция жуда шиддат билан тарқалиб, тўрт ой ичида 200 га яқин давлатга кириб борди. Ушбу “кўринмас ёв” бизнинг юртимизни ҳам четлаб ўтмади. Давлатимиз томонидан коронавирус пандемияси тарқалишининг олдини олиш бўйича зарур чора-тадбирлар амалга ошириляпти. Тажрибадан ўтган энг юқори самара берувчи усуллардан фойдаланиляпти.
Ушбу синовли кунларни енгиш учун ҳар бир соҳа вакиллари бир ёқадан бош чиқариб ҳаракат қилмоқда.  Машаққатли кунларда аҳолининг ижтимоий ҳимояга муҳтож қатламини қўллаб-қувватлаш, кўмакка муҳтож оилалар рўйхатини шакллантириб, уларни манзилли асосда озиқ-овқат ва дори-дармон билан таъминлаш ишлари ҳам йўлга қўйилди.
Мана шундай эзгу ишларда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлари ҳам фаол иштирок этмоқда. Хусусан, парламент қуйи палатасидаги O'zLiDeP фракцияси аъзоси Одинахон Отаханова томонидан Асака туманидаги “Озод” маҳалла фуқаролар йиғинидаги эҳтиёжманд оилаларга 5000 туп помидор, 5000 туп бодринг, 5000 туп булғор қалампири кўчатлари етказиб берилди. Шу билан бир қаторда Шаҳрихон туманидаги 100 та кўмакка муҳтож оилани 3 ой давомида оталиққа олди.
Яна бир халқ вакили – Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Барно Мирзамова томонидан Наманган шаҳрида 6 нафар фуқарога фойдаланилмаётган 30 сотих ер майдони экишга тайёрланди. Уйчи тумани “Қаҳрамон” маҳалласида яшовчи аҳоли вакилларига 10000 туп помидор ва бодринг кўчатлари етказиб берилди.

Член фракции УзЛиДеП в течение 3 месяцев будет шефствовать 100 нуждающимся семьям
В настоящее время  весь мир борется против пандемии коронавируса. Эта инфекция, выявленная в Китае, быстро распространилась в течение четырех месяцев почти в 200 государствах. Этот «невидимый враг» не обошел стороной и нашу страну. Государством предпринимаются необходимые меры по предотвращению распространения инфекции. При этом применяются лучшие проверенные методы.
Представители всех сфер участвуют в преодолении этих дней испытаний. Составлен список семей, оказавшихся в трудном положении в этот сложный период и налажена работа по адресному обеспечению этих семей продовольствием и лекарственными средствами.
В этой работе активное участие принимают  депутаты Законодательной палаты  Олий Мажлиса.
Член фракции УзЛиДеП в нижней палате парламента  Одинахон Отаханова обеспечила  проживающие в СГМ махалли  «Озод» Асакинского района нуждающиеся семьи рассадой для посадки на приусадебных землях, это  по 5000 саженцев  помидоров, огурцов и болгарского перца. А также на срок в 3 месяца взяла шефство над 100 нуждающимися семьями в Шахриханском районе.
Представитель народа, депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Барно Мирзамова  для 6 граждан города Намангана под посадку сельскохозяйственных культур подготовила 30 соток не используемых площадей. Жителям махалли “Кахрамон” Уйчинского района доставила  10000 саженцев помидоров и огурцов.