Депутат Феруз Насруллаев кўмагида Мингчинорда 5 та янги иш ўрни яратиладиган бўлди
Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгаши депутати, O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Феруз Насруллаев партия вилоят кенгаши ходимлари билан биргаликда Булунғур туманидаги Мингчинор маҳалла аҳлининг муаммоларини ўрганди.
Мулоқотлар чоғида Мингчинор МФЙ раиси Саодат Аллаёрова ҳудудда тикувчилик, нонвойхона, пишириқ цехи, аёллар гўзаллик салони, эркаклар сартарошхонаси ҳамда ёшларни касб-ҳунарга ўқитиш бўйича ўқув маркази ташкил этишга эҳтиёж борлигини айтди.
-Маҳалламизда қўшимча хоналар ҳам бор. Бироқ жуда таъмирталаб,- деди С. Аллаёрова. Депутат Феруз Насруллаев мазкур ташаббусларни қўллаб-қувватлаб, маҳалла марказидаги 1 та хонани тўлиқ таъмирлаб беришни ва тикувчиликни йўлга қўйиш учун 5 та тикув машинаси олиб беришни ўз зиммасига олди. Натижада маҳалладаги 5 нафар ишсиз хотин-қизлар доимий иш билан таъминланадиган бўлди.

При содействии депутата Феруза Насруллаева в Мингчиноре будет создано 5 новых рабочих мест
Депутат Самаркандского областного кенгаша народных депутатов, член депутатской группы  УзЛиДеП  Феруз Насруллаев совместно с работниками  областного кенгаша партии изучил проблемы населения Мингчинор Булунгурского района.
В ходе изучения  председатель СГМ Мингчинор Саодат Аллаёрова  отметила необходимость создания на территории  швейного и кондитерского цехов, пекарни, салона красоты для женщин, мужской парикмахерской и  центра профессионального обучения молодежи.
- В махалле есть  необходимые для этого помещения, но они требуют ремонта, - сказала  С. Аллаёрова. Депутат Феруз Насруллаев  поддержал эти инициативы и взял на себя обязательства  по ремонту 1 помещения в центре махалли  и обеспечению 5 швейными машинками для налаживания швейного дела.  В результате  5 не работающих женщин махалли будут обеспечены постоянной работой.