O'zLiDeP депутати сирдарёликларга 500 миллион сўмлик саховат кўрсатди
Бугунги кунда Сардоба туманидаги  офат оқибатларини бартараф этишда минглаб юртдошларимиз иштирок этмоқда. Улар сув тошқини зарар етказган ҳудудлардаги уйларни қайта таъмирлаш, тиклаш, сув чиқариш, йўлларни очиш, атрофни тартибга келтириш каби бир қатор ишларга кўнгилли равишда кўмак бермоқда.
Халқ депутатлари Сирдарё туман Кенгашидаги O`zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси, “Baxtteks farm” корхонаси раҳбари Мурот Гафуров Сардоба,Оқолтин ҳамда Мирзаобод туманларида меҳнат қилаётган  ишчи - хизматчиларга беғараз ёрдам кўрсатиш мақсадида 500 миллион сўмлик “Саховат карвони” юборди.
- Сардоба сув омборида юзага келган ҳалокат юртдошларимизни янада жипслашишга, бир-бирларига меҳр-оқибат  кўрсатишга ундамоқда, - дейди тадбиркор Мурот Гафуров. - Саховат ишларидан ҳеч ким четда қолмаяпти. Партиямизнинг барча фаоллари ва депутатларни бу каби саховат ишларига даъват қиляпмиз.

500 миллионов сумов – сырдарьинцам
В настоящее время тысячи наших соотечественников  принимают участие  в устранении последствий бедствия в Сардобинском районе. Они добровольно оказывают помощь в  восстановлении домов, пострадавших в результате наводнения, очистке дорог и территорий.
Член депутатской группы УзЛиДеП в Сырдарьинском районном кенгаше народных депутатов, руководитель предприятия “Baxtteks farm”  Мурот Гафуров  в целях оказания помощи жителям Сардобинского, Акалтынского и Мирзаабадского районов,  направил «Караван добра» в объеме  500 миллионов сумов.
- Трагедия на Сардобинском водохранилище сплотила народ, продемонстрировала его лучшие качества, - сказал предприниматель  Мурот Гафуров. – Никто не остался в стороне. Мы призываем к этой благородной работе  всех активистов и депутатов партии.