Депутат сайловчиларга берган ваъдаларини бажармоқда
Халқ депутатлари Урганч туман Кенгаши депутати, O`zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси, Урганч туманидаги “Файз Барака Хоразм” МЧЖ бошланғич партия ташкилоти раиси  Шокиржон Худайберганов томонидан жуда катта ҳайрли иш амалга оширилди.
Хусусан, халқ вакили Урганч туманидаги 2-сонли умумтаълим мактаби ҳудудида ўз маблағи эвазига 72 миллион сўмлик 200 кв метр майдонда замонавий иссиқхона қуриб берди. Маҳалла ёшлари ва мактаб ўқувчилари ушбу иссиқхонадан йил давомида фойдаланиш билан бир қаторда томорқачиликни ривожлантириш сирларини ўрганишлари ҳам мумкин.
Ушбу иссиқхонада депутатимиз томонидан помидор, бодринг, ноёб гуллар ва асосан, лимончиликни ривожлантириш сирлари ёшларга бепул ўргатиб борилади.
2020 йил янги ўқув йилидан бошлаб ушбу мактабнинг 9-10 синф ўқувчиларига иссиқхонада машғулотлар ўтказилиб, полиз экинларини етиштириш билимлари ўргатилади. Улар орасидан йигирма нафар кам таъминланган оила фарзандларига ҳар ойда юз минг сўмдан стипендия ҳам жорий қилинади.

Депутат выполняет данные избирателям обещания
Член депутатской группы УзЛиДеП в Ургенчском районном кенгаше народных депутатов, председатель  первичной партийной организации ООО “Файз Барака Хоразм”   Шокиржон Худайберганов занимается благотворительной работой.
В частности,  представитель народа за счет собственных средств  в 72 миллиона сумов на территории 2-общеобразовательной школы Ургенчского района построил современную теплицу, занимающую 200 кв метров.  В этой теплице школьники и молодежь района на протяжении года выращивают различные культуры и постигают секреты  развития приусадебных земель.
Депутат бесплатно обучают молодежь  выращиванию помидоров, огурцов, редких цветов и лимонов.
Начиная  с учебного года  для учащихся  9-10 классов этой школы  проводятся занятия по выращиванию бахчевых культур.  Для 10 детей из малообеспеченных семей ежемесячно выплачивается стипендия в размере сто тысяч сумов.