“O'zLiDeP press klubi” лойиҳасига старт берилди (ВИДЕО)
Ўзбекистон Либерал-демократик партияси томонидан тадбиркорлар, ишбилармонлар фаолияти учун муҳим бўлган қарор ва фармонларнинг мазмун-моҳиятини тушунтириш, улар фаолияти давомида дуч келаётган муаммолар, жамиятимиз ҳаётида содир бўлаётган долзарб мавзуларни тегишли вазирлик ва мутасадди ташкилотлар иштирокида кенг муҳокама қилиш орқали ўз ечимини топишга қаратилган янги форматдаги “O’zLiDeP press klubi” лойиҳаси амалга оширилмоқда.
Республика миқёсида ташкил этилаётган ушбу онлайн мулоқотда бир қатор вазирлик, тегишли ташкилотлар, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва маҳаллий кенгаш депутатлари, тадбиркорлар, ишбилармонлар, журналист ҳамда блогерлар иштирок этмоқда.
“O’zLiDeP press klubi”нинг илк мулоқоти Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Санитария-эпидемиологик осойишталик агентлиги,  Солиқ қўмитаси, Марказий банк вакиллари иштирокида ташкил этилиб, “Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш истиқболлари” мавзусига бағишланди. Мулоқотда асосий эътибор бугунги пандемия шароитида Президентимизнинг қарор ва фармонларига асосан тадбиркорлар учун берилган имтиёз ва имкониятларни етказиш, шунингдек, таклиф этилган вазирлик ва идоралар вакилларига муаммоли масалаларни ўртага ташлаш ва ечимларини топишга қаратилди.
Вазирлик ва мутусадди ташкилот вакиллари томонидан тадбиркорлар учун берилган солиқ имтиёзлари ва имкониятлари, молиявий қийинчиликларга дуч келган ҳамда янги ташкил этилаётган тадбиркорлик субъектларига кредитлар ажратиш, кредит таътиллари ва молиявий хизмат кўрсатиш,  пандемия шароитида “яшил”, “сариқ” ва “қизил” ҳудудларда фаолиятини тиклаётган тадбиркорлик субъектлари учун карантин қоидаларига риоя қилиш учун белгиланган қатъий талаблар ва тавсиялар тўғрисида тушунчалар бериб ўтилди.
Онлайн мулоқот давомида ҳудудлар орқали ҳам мавзу доирасида қатор савол-жавоблар, баҳс-мунозаралар олиб борилди.
“O’zLiDeP press klubi”нинг мазкур илк сони партиянинг ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари орқали тўлиқ видео шаклида эътиборингизга ҳавола этилади.

Дан старт проекту “Пресс-клуб УзЛиДеП”
Либерально-демократической партией Узбекистана  реализуется проект в новом формате “Пресс-клуб УзЛиДеП”, направленный  на разъяснение сути и значения касающихся предпринимателей и деловых людей постановлений и указов,  совместное обсуждение и решение с соответствующими организациями и ведомствами проблем в их деятельности и актуальных тем в жизни общества.
В онлайн –диалоге, организуемом в масштабах всей республики, принимают участие представители ряда министерств, организаций, депутаты  Законодательной палаты  Олий Мажлиса и  местных кенгашей, предприниматели,  журналисты и блогеры.
Первый онлайн-диалог “Пресс-клуба УзЛиДеП”  состоялся при участии представителей Агентства санитарно-эпидемиологического благополучия при министерстве здравоохранения, Налогового комитета, Центрального банка и был посвящен  перспективам поддержки предпринимательства. В ходе диалога основное внимание было уделено доведению до предпринимателей льгот и возможностей, предоставляемых  в соответствии с постановлениями и указами  Президента,  обсуждению и решению актуальных проблем при участии представителей министерств и ведомств.
Представители министерств и ведомств дали разъяснения о предоставляемых предпринимателям налоговых льготах и возможностях, кредитных каникулах и финансовых услугах,  выделении кредитов  новым и столкнувшимся с финансовыми трудностями субъектам предпринимательства,  соблюдении карантинных требований  субъектами предпринимательства,  возобновляющих деятельность   в «красных», «зеленых» и «желтых» зонах в условиях пандемии.
В ходе онлайн-диалога  также  обсуждались  и другие, касающиеся территорий, вопросы.
Полная видеозапись первого номера  “Пресс-клуба УзЛиДеП”  будет представлена  на официальных страницах  партии в социальных сетях.