“Наврўз” маҳалласидаги абгор кўчалар қачон таъмирланади? (+ВИДЕО)
O'zLiDePдан Наманган вилоят Кенгашига сайланган депутат, Сенатор Носирбек Абдуллаханов Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш Наманган вилоят бошқармаси бошлиғининг ўринбосари Ирода Қўчқорова Наманган шаҳрининг “Наврўз” ва “Мингчинор” маҳалларидаги ижтимоий муаммоларни ўрганди.
Маълум бўлишича, “Мингчинор” маҳалласидаги 4-ўтиш йўли А.Ирматов, Завқий ва Самандар кўчаларида яшовчи аҳолидан электр энергияси таъминоти бўйича жуда кўп эътироз ва шикоятлар келиб тушмоқда экан. “Мингчинор” маҳалласи ҳудудидаги кўчаларда элект истеъмолчи объект ва хонадонлар кўплиги сабабли ишлаб турган 250 кв электр трансформатор кучланиши етарли даражада эмаслиги боис таъминотда вақти-вақти билан узилишлар бўлиб туради, бу эса аҳолига ноқулайликлар келтириб чиқармоқда ҳамда хонадонлардаги электр асбоб ускуналарни куйишига олиб келмоқда.
Бундан ташқари, маҳалла ҳудудидаги Завқий 1-ўтиш йўли, Файз кўча 4-ўтиш йўли, Самандар ва А.Ирматов кўчаларини асфальтлаш масаласи ҳам ўртага ташланди.
Шу каби, “Наврўз” маҳалласининг 1-оралиқ Лолазор ва 1-2-5-оралиқ Наврўз кўчалари йўлларининг ҳам бугунги ҳолати ўта ачинарли ахволда, йўлларда ўйдим-чуқурлар кўплигидан машиналар тугул пиёдалар ҳам ҳаракатланишга қийналади. Айниқса куз ва қиш мавсумида ёғингарчилик йўллардан қатнашда янаям ноқулайликлар келтириб чиқаради. Хаттоки тез-тиббий ёрдам машинаси ҳам ушбу кўчаларга киришга қийналмоқда. Мазкур масала бўйича бир неча бор мутасаддиларга мурожаат қилинган, аммо натижа йўқ.
Кўтарилган масалалар бўйича дахлдор ташкилотларга мурожаат қилиб, ечими юзасидан сенатор назорати ўрнатилди. Мутасаддилардан эса мурожаатга нисбатан масъулият ва амалий натижа кутиб қоламиз.
Маълумот ўрнида айтиш керакки, Наманган шаҳридаги “Бобораҳим Машраб” маҳалласининг “Имом Бухорий” кўчаси аҳоли мурожаатлари асосида сенатор маблағи ҳисобидан жорий таъмирланмоқда.

When will the streets of Navruz makhalla be repaired?
Senator Nosirbek Abdullakhanov and deputy head of Namangan regional department for makhalla and family support Iroda Kuchkorova, who was elected as a deputy from UzLiDeP to Namangan regional Council of people’s deputies, studied the social problems of Nawruz and Mingchinor makhallas of the city of Namangan.
During the study, it was established that complaints were received from residents of the 4th neighborhood named after A. Irmatov, Zavqiy and Samandar streets of “Mingchinor” makhalla on the issue of electricity supply. In Mingchinor makhalla there are many objects and houses, a transformer with a capacity of 250 kW is not enough to provide these objects with electricity. As a result, interruptions in the supply of electricity often occur, which leads to the failure of electrical appliances in homes.
The issue of asphalting in the 1st neighborhood of Zavqiy, 4th neighborhood of Fayz street, Samandar and A. Irmatova streets is not resolved.
However, the poor condition of the roads between the 1st passage of Lolazor Street and 1-2-5-passages of Navruz Street. There are many potholes. Especially many inconvenience for the movement of cars and crossings arise in the autumn-winter period. Ambulances cannot enter these streets. Repeated appeals to the authorities on this issue were left without result.
The senator personally appealed to the relevant organizations and established control over the resolving the problem. Now we are waiting for how responsible officials will approach the problem.
For reference: Based on the appeals of the population of Imom Bukhoriy street of Boborahim Mashrab makhalla of the city of Namangan, the road is being repaired at the expense of the senator.