Ургутлик партия фаоллари кам таъминланган Ботировлар оиласига уй қуриб бермоқда
Халқ депутатлари Ургут туман Кенгаши депутати Бахтиёр Бекбоев бошчилигидаги саховатпеша тадбиркорлар ва бир гуруҳ партия фаоллари туманнинг "Сойгузар" маҳалласида яшовчи оғир аҳволда яшаб келаётган Амриддин Ботировга уй қуриб беришга ёрдамлашмоқда.
- Ботировлар оиласи маҳаллада кам таъминланганлар рўйхатида туради. Унинг қарамоғида 3 нафар аёл бор. Жорий йил баҳор ойларнинг серёғин келиши оқибатида улар яшаётган уйни сув босиб яшаш учун яроқсиз бўлиб қолди. Сойгузар маҳалласи раиси Ш.Шароповнинг ташаббуслари билан тадбиркор Дилшод Салимов ва яна бир неча саховатпеша партиямиз фаоллари ҳамкорликда Ботировлар оиласига уй қуриб беришга қарор қилдик, - дейди халқ депутатлари Ургут туман Кенгаши депутати Бахтиёр Бекбоев.
Айни дамларда қурилиш ишларининг дастлабки бочқичлари якунланган. Жараёнларга маҳалла аҳли ҳам ҳашар уюштириб кўмаклашмоқда.
O’zLiDeP Самарқанд
Мулоқотда оҳангаронлик тадбиркорларнинг муаммолари ўрганилди
27.01.2021, 15:40
O'zLiDeP депутатлик гуруҳи йиғилишида айрим депутатларнинг сусткашликка йўл қўяётганлиги танқид остига олинди

Party activists are building a house for a low-income family
Entrepreneurs and a group of party activists led by the deputy of Urgut district Council of people’s deputies Bakhtiyor Bekboyev are helping to build a house for a low-income family of Amriddin Botirov, who lives in “Soyguzar” district makhalla.
“The Botirovs’ family is included in the list of low-income families of the makhalla. 3 women depend on Amriddin. As a result of heavy spring rains, their house was flooded, it became unsuitable for living. On the initiative of the Chairman of Soyguzar makhalla, Sh. Sharopov, in cooperation with the entrepreneur Dilshod Salimov and a number of party activists, they decided to build a house for the Botirovs’ family”, said Bakhtiyor Bekboyev, deputy of Urgut district council of people’s deputies.
The first phase of construction work has now been completed. In the construction of a house on a voluntary basis, residents of the makhalla are also taking part.