O'zLiDeP депутати эҳтиёжманд оилалар ҳолидан хабар олди
Халқ фаровонлигини яхшилаш, оилаларда соғлом турмуш тарзини мустаҳкамлаш, энг асосийси юртнинг тинчлигини таъминлаш, кўҳнаи заминни обод масканга айлантириш бугунги кунда ҳар бир мутасаддиларнинг асосий кундалик вазифаларига  айланмоқда.
Шижоатли ва масъулиятли  депутат Наргиза Муҳаммадиева ҳам айни дамда давлатимиз Мустақиллигининг 29 йиллик тўйи арафасида ночор оилаларга кўмак беришни ўз олдига мақсад қилиб олган.
Халқ депутатлари Наманган вилояти Кенгаши депутати Наргиза Муҳаммадиева 4-сектор ҳудудига қарашли Гулбоғ, Яккасада,  Саноат, Олтитош, Яккатут маҳаллаларида хонадонма-хонадон юриб, ҳар бир ночор оилани турмуш фаровонлигини яхшилаш юзасидан ўрганиш олиб борди. Хонадонларни кузатиш вақтида ночор оилаларни камбағалликдан чиқариш мақсадида тадбиркорлик билан шуғулланиб даромад олишлари учун керакли тавсиялар бериб, имтиёзли кредит олишларида кўмак бермоқда. Оилалар ўрганишлар давомида ишчи гуруҳ томонидан ўрта, ночор, ўта ночор турига ажратилди. Ўрта ҳолдаги оилаларга имтиёзли кредитлар берилиб, тадбиркорлик фаолиятлари йўлга қўйилди. Ночор оилаларга озиқ-овқат маҳсулотлари етказиб берилди. Ўта ночор оилаларга эса моддий ёрдам пуллари, ногиронлиги бўлган шахсларга даволанишлари учун ордер олиб берилди.
Депутат ўрганиш вақтида 4-сектор Саноат МФЙ Тадбиркор кўчаси 23-уйда яшовчи энг ночор оилани аниқлади. Оила бекаси Абдураззакова Мадина турмуш ўртоғи ҳамда 2 нафар ногирон фарзандларини парвариш қилиб келмоқда. Уйда тикувчилик меҳнати билан шуғулланиши учун Халқ банки Наманган шаҳар бўлинмаси кўмагида тикув машинаси олиб берилди.
Гулбоғ МФЙ Чортоқ 9-берк кўчаси 6-уйда яшовчи Усманова Инобатхон оиласи ҳам депутат эътиборидан четда қолмади. Инобатхон опа фаррош бўлиб ишлаб юрган кезларида 2018 йилда бахтсиз ходиса туфайли 1-гуруҳ ногиронига айланиб қолган. Ушбу оила озиқ-овқат маҳсулотлари ҳамда ҳомийлар ёрдамида даволаниши учун дори–дармон билан таъминланди.
Аёл дардини аёл тушунади. Шундай экан,  аёл депутатимиз ожизалар юкини енгил қилишдек ҳайрли ишларни бажаришдан чарчамасинлар, деймиз!

Today, the main daily task of every official is to improve the living standards of people, strengthen a healthy lifestyle in families, and, most importantly, ensure peace in the country and develop our country.
On the eve of the 29th anniversary of the country's independence, deputy Nargiza Muhammadiyeva set herself the goal to provide assistance to families in need.
Deputy of Namangan regional council of people's deputies Nargiza Muhammadiyeva visited all the houses in Gulbog, Yakkabog, Sanoat, Oltitosh, Yakkatut makhallas belonging to the 4th sector and studied the state of needy families. During the study, she explained to families in need that in order to get out of poverty, one should do a business and earn income, and helped in obtaining soft loans. The working group divided families into medium needy, needy and especially needy. Medium needy families were given a loan, helped to establish entrepreneurial activity. Needy families were provided with food products. Especially needy families were provided with financial assistance, persons with disabilities were issued orders for treatment.
During the study, it was revealed that the most needy is the family living in house No. 23, belonging to the 4th sector on Tadbirkor Street in CAM Sanoat. The owner of the family, Madina Abdurazzakova, supports her husband and 2 children with disabilities. She was given a sewing machine so that she could be engaged in sewing business and receive income, with the assistance of Namangan city branch of the People's Bank.
The deputy also paid attention to the family of Inobatkhon Usmanova, living at CAM Gulbog, Chortok 9, house No. 6. Mrs. Inobatkhon worked as a cleaner, became disabled of the 1st group due to an accident. Her family was provided with food and medicine with the help of sponsors.