Фарғонада O‘zLiDeP тарғиботи доирасида хайрия тадбирлари давом этмоқда
O‘zLiDeP Фарғона вилояти Кенгаши томонидан партия ташкил топганининг 17 йиллигига бағишлаб “O‘zLiDeP 17 ёшда: 17 минг оилага саховат ва кўмак” лойиҳаси ҳам катта ташаббускорлик билан қарши олинди. Вилоят ва туман Кенгаши депутатлари ҳудудларда сайловчилар муаммоларини ўрганиб, уларни ижобий ҳал этишга астойдил киришдилар. Жойларда куз-қиш мавсумига тайёргарлик ҳолатлари кўздан кечирилди, эҳтиёжманд оила вакилларига озиқ-овқат маҳсулотлари улашилди.
Хусусан, O‘zLiDePдан сайланган Фарғона шаҳар Кенгаши депутати Муҳаммаджон Пўлатовга Сурхтепа маҳалласи “Заковат” кўчаси 29-уйда яшовчи Муҳаммаджон Ғофуровдан иссиқхона ташкил этиш учун имтиёзли кредит олишда амалий ёрдам сўраб мурожаат килинган эди.
Депутат ёрдами билан 29.млн. сўм миқдорида имтиёзли кредит олиниб, Сурхтепа бошланғич партия ташкилоти раиси Матлубахон Мамаюсупова назорати остида иссиқхона барпо этилди. Ушбу иссиқхонага фуқаро томонидан 1200 туп помидор кўчатлари ўтказилди.
–  Ушбу кўмак учун депутат ва партия фаолларидан миннатдормиз, – дейди М.Ғофуров шодлигини яширмай. – Ҳосилни янги йил арафасида халқимиз дастурхонига етказиб берамиз.
“O‘zLiDeP 17 ёшда: 17 минг оилага саховат ва кўмак” лойиҳаси Тошлоқ туманида ҳам ҳамжиҳатликда ўтказилди.
Унда партиянинг туман Кенгаши депутатлари А.Джўрабоев ва Х.Хасановлар тумандаги Хонақа маҳалласи Турклар кўчасида истиқомат қилувчи С.Маллабоевнинг хонадонида бўлдилар. Бу фуқаронинг тўрт хонали уйи яқинда тўлиқ ёнган эди.
Депутатлар С.Маллабоев хонадонида бўлишиб, олиб борилаётган қурилиш ишлари билан танишишди.  Шунингдек, бу оилага хомийлик асосида шифер етказиб берилди.
Лойиҳа доирасида Халқ депутатлари Қўқон шаҳар Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Р.Исмаилов томонидан 41-“Урганжибоғ” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида истиқомат қилувчи Р.Абдураҳимовга ногиронлик аравачаси олиб берилди.
Бундан ташқари, Марғилон шаҳар Кенгаши депутатлари томонидан Узун ҳовуз МФЙда яшовчи 15 нафар фуқароларга ун тарқатилди, 5 та оилаларга 4-Оилавий поликлиника томонидан бепул дори-дармон берилишига амалий ёрдам кўрсатилди.
Бир сўз билан айтганда, Фарғонада O‘zLiDeP тарғиботи доирасида ана шундай хайрия ишлари давом этмоқда.

В Фергане продолжаются благотворительные мероприятия УзЛиДеП
Ферганским областным Кенгашем УзЛиДеП с большим воодушевлением воспринят проект «УзЛиДеП 17 лет: Помощь и поддержка 17 семей».  Депутаты областного и районного кенгашей изучают и решают проблемы избирателей. На местах изучена подготовка к осенне-зимнему сезону, нуждающимся семьям выданы продукты.
В частности, избранный от УзЛиДеП депутат Ферганского городского кенгаша Мухаммаджон Пулатов получил от жителя дома № 29 по улице «Заковат» махалли   Сурхтепа Мухаммаджона Гофурова обращение с просьбой оказать помощь в получении льготного кредита для строительства теплицы.
При содействии депутата получен льготный кредит в размере 29 млн. сумов, и под контролем председателя ППО Сурхтепа Матлубахон Мамаюсуповой построена теплица. В теплице предприниматель посадил 1200 саженцев помидоров.
«–  Выражаю искреннюю благодарность за помощь депутату и активистам партии», – сказал М.Гофуров.  – Урожай получим на кануне Нового Года. В этом весомая доля партии.
Проект «УзЛиДеП 17 лет: Помощь и поддержка 17 семей» успешно проводился и в      Тошлакском районе.
Депутаты районного кенгаша А.Джурабоев и Х.Хасанов посетили жителя махалли Хонака (ул. Турклар) С.Маллабоева, у которого недавно сгорел дом.
Депутаты ознакомились с ходом строительных работ во дворе С.Маллабоева и оказали спонсорскую помощь, предоставив шифер.
В рамках проекта Р. Исмаилов- член депутатской группы УзЛиДеП в Кокандском городском кенгаше народных депутатов предоставил инвалидную коляску Р.Абдурахимову, проживающему в СГМ 41-“Урганжибог”.
Вместе с тем, депутаты Маргеланского городского кенгаша выделили муку 15 жителям СГМ Узун ховуз, пяти семьям семейной поликлиникой №4 оказана помощь в выдаче бесплатных лекарственных средств.