Халқ вакили тахиатошлик ёлғиз онахоннинг уйини таъмирлаб берди
Тахиатошлик депутат ўзи сайланган ҳудуд аҳолисининг яшаш шароитлари,  уларнинг  муаммо ва таклифларини ўрганиш  мақсадида уйма-уй юриб, сайловчилар ишончини оқлашга, сайловолди ваъдасини бажаришга астойдил ҳаракат  қилмоқда.
Ташаббускорлиги билан сайловчилар ўртасида ном қозонган O’zLiDePдан сайланган Тахиатош туман кенгаши депутати Азат Матмуратов яна бир хайрли ишга қўл ўрди.
Тахиатош тумани  “Орайлиқ” маҳалла фуқаролар йиғини Қобланов кўчасида истиқомат қилиб қилувчи Қутлибийке опа Уразниязова ёлғиз ўзи яшаб келмоқда. Онахоннинг яшаб келаётган уйи  таъмирталаб ҳолатида эди.
53 ёшни қарши олган Қутлибийке аянинг уйини таъмирлашга моддий шароити йўқ. Шу боис халқ вакили онахоннинг шароити, яшаётган уйини кўздан  кечириб,  ёрдам қўлини чўзди.
Депутат ўзи раҳбарлик қиладиган Ободонлаштириш бошқармаси жамоаси билан биргаликда уйни қисқа фурсат ичида қайтадан таъмирлаб берди.
Ҳақиқатдан ҳам ҳар бир ишни масъулият билан чин кўнгилдан бажарилса, шу ерда ишонч пойдевори яратилади.

People’s representative assists in the renovation of the apartment of a lonely woman from Takhiatash
18.12.2020, 10:54
A deputy from Takhiatash sincerely strives to justify the trust of his voters, to fulfill his election promises by studying housing conditions, problems and proposals of the population in his constituency.
The deputy of Takhiatash District Council of People’s Deputies from UzLiDeP, Azat Matmuratov, known among voters for his initiative, carried out another noble deed.
Kutlibiyke Urazniyazova, a resident of Koblanova street of “Orailiq” mahalla citizens’ assembly in Takhiatash district, lives alone. The house in which she lives has long been dilapidated.
Mrs. Kutlibiyke has no financial means for repairs. Therefore, the people’s representative, having studied her living conditions, decided to help.
Together with the staff of the Improvement Department, which he leads, the house was repaired in the shortest possible time.