Халқ вакили тахиатошлик ёлғиз онахоннинг уйини таъмирлаб берди
Тахиатошлик депутат ўзи сайланган ҳудуд аҳолисининг яшаш шароитлари,  уларнинг  муаммо ва таклифларини ўрганиш  мақсадида уйма-уй юриб, сайловчилар ишончини оқлашга, сайловолди ваъдасини бажаришга астойдил ҳаракат  қилмоқда.
Ташаббускорлиги билан сайловчилар ўртасида ном қозонган O’zLiDePдан сайланган Тахиатош туман кенгаши депутати Азат Матмуратов яна бир хайрли ишга қўл ўрди.
Тахиатош тумани  “Орайлиқ” маҳалла фуқаролар йиғини Қобланов кўчасида истиқомат қилиб қилувчи Қутлибийке опа Уразниязова ёлғиз ўзи яшаб келмоқда. Онахоннинг яшаб келаётган уйи  таъмирталаб ҳолатида эди.
53 ёшни қарши олган Қутлибийке аянинг уйини таъмирлашга моддий шароити йўқ. Шу боис халқ вакили онахоннинг шароити, яшаётган уйини кўздан  кечириб,  ёрдам қўлини чўзди.
Депутат ўзи раҳбарлик қиладиган Ободонлаштириш бошқармаси жамоаси билан биргаликда уйни қисқа фурсат ичида қайтадан таъмирлаб берди.
Ҳақиқатдан ҳам ҳар бир ишни масъулият билан чин кўнгилдан бажарилса, шу ерда ишонч пойдевори яратилади.

Народный представитель содействовал ремонту квартиры одинокой женщины из Тахиаташа
Путем поквартирного изучения жилищных условий, проблем и предложений населения в своем избирательном округе, депутат из Тахиаташа искренне стремится оправдать доверие своих избирателей, выполнить предвыборные обещания.
Известный среди избирателей своей инициативностью депутат Тахиаташского районного Кенгаша народных депутатов от УзЛиДеП Азат Матмуратов осуществил еще одно благородное дело.
Жительница  улицы Кобланова махаллинского схода граждан «Орайлик» Тахиаташского района Кутлибийке Уразниязова живет одна. Дом, в котором она проживает давно обветшал.
У Кутлибийке апы нет материальных средств для ремонта. Поэтому народный представитель изучив жилищные условия апы, решил оказать помощь.
Вместе с коллективом Управления по благоустройству, которым он руководит, в кратчайший срок дом был отремонтировал.